Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Аппаратына әкiмшiлiк үйлерiн, мейманханаларды иелену, пайдалану және иелiк ету құқықтарымен беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 8 қаңтар N 28. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1996.05.13. N 592 қаулысымен. ~P960592
Қазақстан Республикасының Үкiметi үкiмет мекемелерi қызмет үйлерiн тиiмдi пайдалану мен ұстаудың төмен деңгейде екенiн, мемлекеттiк меншiктi басқарудың, әсiресе министрлiктер мен ведомстволар, мемлекеттiк холдинг компаниялары мен акционерлiк қоғамдардың жасалған тетiгiн жүзеге асыруда заңдылықтың сақталуына бақылаудың әлсiрегенiн атап өтедi.
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы, Қазақстан Республикасының Аппараты жүргiзген тексерулердiң нәтижесiнде үйлердi пайдалануда көптеген тәртiп бұзушылықтың бетi ашылды. Iс жүзiнде мемлекеттiк мекемелер үйлерiнiң тұтас кешендерi көптеген коммерциялық құрылымдарға жалға берiлгенiмен, жалға беруге түскен қаржыға тиiстi бақылау жоқ, нәтижесiнде коммуналдық қызметтер мен пайдалануға жалгерлердiң төлемдерiнде аса көп берешек құралған. Жаңадан құрылған мемлекеттiк басқару органдарын орналастыру үшiн алаң-жайлар тапшылығы қолдан жасалуда.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мемлекеттiк мекемелердi орналастыру, бұрынғы министрлiктер мен ведомстволардың орынды акционерлендiрiлуiне, бұл компаниялардың жарғы қорынан әкiмшiлiк үйлерiн заңды ретiмен шығарылуына тексеру мен бақылау мәселелерi бойынша тапсырмаларын орындау мерзiмi бұзылуда.
Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының жедел басқаруына берiлген "Қазақстан", "Алматы", "Жетiсу" мейманхана кешендерiне қатысты тәртiп бұзушылық орын алған. Тұру және тамақтанудың бiртұтас технологиялық циклi бұзылған. Мейманхана кешенiн әртүрлi шаруашылық субъектiлердiң бiрнеше басшысы басқарады.
Аталған тәртiп бұзушылықты жою, тиiстi тәртiп орнату және қызмет үйлерi мен мемлекеттiк кешендердi тиiмдi пайдалануға бақылау жасау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi (С.С.Қалмырзаев):
Үкiмет мекемелерi әкiмшiлiк үйлерiн пайдалануда орын алған кемшiлiктер мен тәртiп бұзушылықтарды қолданылып жүрген заңдарға сәйкес бiр ай мерзiмде жойсын;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Аппаратына әкiмшiлiк үйлер, "Қазақстан", "Алматы", "Жетiсу" мейманхана кешендерiн иелену, пайдалану және иелiк ету құқықтарымен, қосымшаға сәйкес, 1996 жылдың 1 ақпанына дейiн берсiн.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен акционерлiк компаниялар мен қоғамдардың жарғы қорынан әкiмшiлiк үйлердi шығаруды 1996 жылдың 1 сәуiрiне дейiн аяқтасын;
әкiмшiлiк үйлердi акционерлiк қоғамдар мен холдингтердiң жарғы қорына берудi тек қана Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң арнайы шешiмдерi негiзiнде жүзеге асырсын.

О передаче административных зданий, гостиниц Аппарату Правительства Республики Казахстан на правах владения, пользования и распоряжения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 января 1996 г. N 28. Утратило силу - постановлением Пpавительства РК от 13 мая 1996 г. N 592. ~P960592
Правительство Республики Казахстан отмечает, что эффективность использования и содержания служебных зданий правительственных учреждений находится на низком уровне, ослаблен контроль за соблюдением законности в осуществлении созданного механизма управления государственной собственностью, особенно зданий министерств и ведомств, государственных холдинговых компаний и акционерных обществ.
По результатам проверок, проведенных Прокуратурой Республики Казахстан, Аппаратом Правительства Республики Казахстан, вскрыты многочисленные нарушения в использовании зданий. При фактическом наличии целых комплексов зданий государственных учреждений, сдаваемых в аренду многочисленным коммерческим структурам, отсутствует должный контроль за поступлением средств от аренды, в результате чего образовалась большая задолженность арендаторов по оплате коммунальных услуг и эксплуатации. Создается искусственный дефицит площадей для размещения вновь создаваемых органов государственного управления.
Срываются сроки исполнения поручений Правительства Республики Казахстан по вопросам размещения государственных учреждений, проверки и контроля за правильностью акционирования бывших министерств и ведомств, вывода из уставных фондов этих компаний административных зданий в законном порядке.
Имеются нарушения в отношении гостиничных комплексов "Казахстан", "Алматы","Жетысу", находящихся в оперативном управлении Аппарата Правительства Республики Казахстан. Нарушен единый технологический цикл проживания и питания. Гостиничным комплексом управляет несколько руководителей различных хозяйствующих субъектов.
В целях устранения указанных нарушений, наведения должного порядка и контроля за эффективностью использования служебных зданий и гостиничных комплексов
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом (Калмурзаев С.С.):
в месячный срок устранить имеющиеся недостатки и нарушения в использовании административных зданий правительственных учреждений в соответствии с действующим законодательством;
до 1 февраля 1996 года передать Аппарату Правительства Республики Казахстан административные здания, гостиничные комплексы "Казахстан", "Алматы", "Жетысу" на правах владения, пользования и распоряжения согласно приложению;
до 1 апреля 1996 года закончить вывод административных зданий из уставных фондов акционерных компаний и обществ в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
осуществлять передачу административных зданий в уставный фонд акционерных обществ и холдингов только на основе специальных решений Правительства Республики Казахстан.

2. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Аппараты:
әкiмшiлiк үйлердi, "Қазақстан", "Алматы", "Жетiсу" мейманхана кешендерiн белгiленген тәртiппен, аталған қосымшаға сәйкес, иелену және пайдалану иелiк ету құқықтарымен қабылдасын;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Аппаратына иелену, пайдалану және иелiк ету құқықтарымен берiлетiн Алматы қаласындағы әкiмшiлiк үйлердiң ақырғы тiзбесiн 1996 жылдың 1 ақпанына дейiн айқындасын;
қабылданатын объектiлердiң жай-күйiне тексеру жүргiзсiн; қаржы берешектерi мен жалдау шарттарының ережелерi бұзылғаны анықталған жағдайда тигiзiлген зиян сомасын өндiрiп алу, жалдау шарттарын бұзу және аталған тәртiп бұзушылыққа жол берген ұйымдарды шығару жөнiнде шаралар қабылдасын;
Қазақстан Республикасының Жоғары және орталық мемлекеттiк органдарын Ақмола қаласына көшiру жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясымен, мүдделi министрлiктер және ведомстволармен бiрлесiп, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Аппаратына иелену, пайдалану және иелiк ету құқықтарымен берiлетiн Ақмола қаласындағы әкiмшiлiк үйлер және қызмет көрсету объектiлерiнiң бастапқы тiзбесiн 1996 жылдың 1 сәуiрiне дейiн айқындасын;
Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының қарамағына әкiмшiлiк үйлер мен мейманхана кешендерiн беру кезiнде жүктелетiн функциялары ескерiлiп, Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының Өндiрiстiк-пайдалану бiрлестiгiнiң мәртебесiн өзгерту жөнiндегi ұсынысын 1996 жылдың 1 ақпанына дейiн енгiзсiн.
3. "Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының Өндiрiстiк-пайдалану бiрлестiгi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 16 қарашадағы N 1545 қаулысындағы 2-тармағының күшi жойылған деп танылсын.
Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Аппарат Басшысының бiрiншi орынбасары Б.Т.Биманбетовке жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1996 жылғы 8 қаңтардағы N 28 қаулысына қосымша
Иемдену, пайдалану және иелiк ету құқықтарымен
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Аппаратына
берiлетiн Алматы қаласы бойынша әкiмшiлiк
үйлерінiң
Тiзiмi
__________________________________________________________________
N            Ұйымдардың атауы          Әкiмшiлiк үйлерiнiң
р/с                                       мекен-жайы
__________________________________________________________________
1                    2                           3
___________________________________________________________________
1.    Қазақстан Республикасының
Геология және Жер қойнауын
қорғау министрлiгi                  Достық даңғылы, 85
2.    Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлiгi        Абылайхан даңғылы, 63
3.    Қазақстан Республикасының
Мәдениет министрлiгi                Гоголь көшесi, 35
4.    Қазақстан Республикасының
Бiлiм министрлiгi                   Жамбыл көшесi, 25

2. Аппарату Правительства Республики Казахстан:
принять на правах владения, пользования и распоряжения в установленном порядке административные здания, гостиничные комплексы "Казахстан", "Алматы", "Жетысу" согласно указанному приложению;
до 1 февраля 1996 года определить окончательный перечень административных зданий в г.Алматы, передаваемых на правах владения, пользования и распоряжения Аппарату Правительства Республики Казахстан;
провести ревизию состояния принимаемых объектов; при выявлении финансовых задолженностей и нарушений условий договоров найма принять меры к взысканию сумм нанесенного ущерба, расторжению договоров найма и выселению организаций, имеющих указанные нарушения;
до 1 апреля 1996 года совместно с Государственной комиссией Республики Казахстан по передислокации высших и центральных государственных органов в город Акмолу, заинтересованными министерствами и ведомствами определить первоначальный перечень административных зданий и объектов обслуживания в г. Акмоле, передаваемых на правах владения, пользования и распоряжения Аппарату Правительства Республики Казахстан;
до 1 февраля 1996 года внести предложения по изменению статуса Производственно-эксплуатационного объединения Аппарата Правительства Республики Казахстан с учетом возлагаемых функций при передаче административных зданий и гостиничных комплексов в распоряжение Аппарата Правительства Республики Казахстан.
3. Признать утратившим силу пункт 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 1995 г. N 1545 "О Производственно-эксплуатационном объединении Аппарата Правительства Республики Казахстан".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя Руководителя Аппарата Правительства Республики Казахстан Биманбетова Б.Т.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 8 января 1996 г. N 28
С П И С О К
административных зданий по г. Алматы, передаваемых
Аппарату Правительства Республики Казахстан на правах
владения, пользования и распоряжения
<*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК
от 29 апреля 1996 г. N 526.
--------------------------------------------------------------------
N !       Наименование организации     ! Адрес административного
п/п!                                    !          здания
--------------------------------------------------------------------
1. Министерство геологии и охраны недр       пр. Достык, 85
Республики Казахстан
2. Министерство здравоохранения Республики   пр. Абылай хана, 63
Казахстан
3. Министерство культуры Республики          ул. Гоголя, 35
Казахстан
4. Министерство образования Республики       ул. Джамбула, 25
Казахстан

5.    "Достық" спорт
кешенi                              Абай даңғылы, 48
<*>
6.    Қазақстан Республикасының
Өнеркәсiп және сауда
министрлiгi                         Гоголь көшесi, 111
7.    Қазақстан Республикасының
Халықты әлеуметтiк қорғау
министрлiгi                         Қонаев көшесi, 122
8.    Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi        Республика алаңы, 15
9.    Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгi                   Абылайхан даңғылы, 97
Абылайхан даңғылы, 93/95
10.   Қазақстан Республикасының
Экономика министрлiгi               Желтоқсан көшесi, 115
11.   Қазақстан Республикасының
Экология және биоресурстар
министрлiгi                         Панфилов көшесi, 106
12.   Қазақстан Республикасының
Энергетика және көмiр
өнеркәсiбi министрлiгi              Бөгенбей батыр көшесi,142
13.   Қазақстан Республикасының
Әдiлет министрлiгi                  Әдiлсот Үйi
Әйтеке би көшесi, 67
14.   Қазақстан Республикасының
Кеден комитетi                      Жибек жолы көшесi, 127
<*>
15.   Қазақстан Республикасының
Мемстаткомы                         Абай даңғылы, 125
16.   Қазақстан Республикасының
Су ресурстары жөнiндегi
комитетi                            Желтоқсан көшесi, 118
17.   Қазақстан орман орналастыру
кәсiпорны (Қазорманжоба)            Жiбек жолы көшесi, 15
<*>
18.   Қазақстан Республикасының
Мемкенқадағалаукомы                 Зенков көшесi, 80/84
19.   Қазақстан Республикасының
Қазгеодезиясы                        Төлеби көшесi, 155
20.   Қазақстан Республикасының
Стандарткомы                        Алтынсарин даңғылы, 83
21.   "Қазақстан теледидары мен
радиосы" республикалық
корпорациясы                        Республика алаңы, 13
22.   Қазақстан Республикасының
Еңбек министрлiгi                   Бөгенбай батыр көшесi,
152
<*>
23.   Қаржы-валюталық бақылау
комитетi                            Айтеке би көшесi, 58
24.   Қазақстанэнерго                     Шевченко көшесi, 162 ж
25.   Қазгипрогаз институты               Сейфуллин көшесi, 521
<*>
26.
<*>
27.
<*>
28.   "Сайкес" халықаралық
Ынтымақтастық орталығы
(бұрынғы Саяси ағарту Үйi)          Достық даңғылы, 85
29.   "Легпром" ҒТЗО                      Фурманов көшесi, 50
30.   Экономика және нарықтық
қатынастар ҒЗИ                      Абай даңғылы 52 а
31.   "Алматыгипротранс" МЖИ              Пушкин көшесi, 2
32.   Мемлекеттiк жер ресурстары          Әуезов көшесi, 107
<*>
мен жерге орналастыру ғылыми-өндi.
рiстiк орталығы (ГосНПЦзем)
33.   Мем НПЦ "Зем"                       Абай даңғылы, 115
34.   "Қазақстан" мейманхана
шаруашылығының бiрлестiгi

5. Спорткомплекс "Достык"                    пр. Абая, 48
6. Министерство промышленности и торговли    ул. Гоголя, 111
Республики Казахстан
7. Министерство социального обеспечения      ул. Кунаева, 122
Республики Казахстан
8. Министерство сельского хозяйства          пл. Республики, 15
Республики Казахстан
9. Министерство финансов Республики          пр. Абылай хана, 97
Казахстан                                 пр. Абылай хана, 93/95
10. Министерство экономики Республики         ул. Желтоксан, 115
Казахстан
11. Министерство экологии и биоресурсов       ул. Панфилова, 106
Республики Казахстан
12. Министерство энергетики и угольной        ул. Богенбай-батыра,
промышленности Республики Казахстан       142
13. Министерство юстиции Республики           Дом Правосудия
Казахстан                                 ул. Айтеке би, 57
14. Таможенный комитет Республики             ул. Жибек жолы, 127
Казахстан
15. Госкомстат Республики Казахстан           пр. Абая, 125
16. Комитет по водным ресурсам Республики     ул. Желтоксан, 118
Казахстан
17. Казахское лесоустроительное               ул. Жибек жолы, 15
предприятие (Казлеспроект)
18. Госгортехнадзор Республики Казахстан      ул. Зенкова, 80/84
19. Казгеодезия Республики Казахстан          ул. Толе би, 155
20. Госстандарт Республики Казахстан          пр. Алтынсарина, 83
21. Республиканская корпорация "Телевидение   пл. Республики, 13
и радио Казахстана"
22. Министерство труда Республики Казахстан   ул. Богенбай батыра,
152
23. Комитет финансово-валютного контроля      ул. Айтеке би, 58
24. Казахстанэнерго                           ул. Шевченко, 162ж
25. Институт Казгипрогаз                      ул. Сейфуллина, 521
28. Центр международного сотрудничества       пр. Достык, 85
"Сайкес" (бывший Дом Политпросвещения)
29. НТИЦ "Легпром"                            ул. Фурманова, 50
30. НИИ экономики и рыночных отношений        пр. Абая, 52а
31. КазГипрожелдортранс                       ул. Пушкина, 2
32. Государственный научно-производственный   ул. Ауэзова, 107
центр земельных ресурсов и землеустройства
(ГосНПЦзем)
33. КазГИИЗ                                   пр. Абая, 115
34. Объединение гостиничного хозяйства
"Казахстан"

35.   "Жетiсу" мейманханасы
36.   "Алматы" мейманханасы
37.   "Тағам" акционерлiк компаниясы       Мәуленов көшесi, 92,
1 павильон
<*>
38.   "Тоған" мемлекеттiк акционерлiк
компаниясы                           Жандосов көшесi, 58
<*>
39.   Қазақстан Республикасының Баспа-
сөз және бұқаралық ақпарат iстерi
жөнiндегi ұлттық агенттiгi           Мечников көшесi, 84
<*>
40.   "Сантехпроект" және "Қазсталь.
конструкция" жобалау институттары    Жандосов көшесi, 2
<*>
41.   Қазақстан Республикасының Экология
және биоресурстар министрлiгi        Панфилов көшесi, 106а
<*>
42.   "Қазгипроводхоз" институты           Жибек жолы көшесi,127
<*>
43.   "Тұрғынүйқұрылысбанкi" үйiне
қосымша құрылыс                      Шевченко көшесi, 100
<*>
44.   Қазақстан Республикасының Баға
және монополияға қарсы саясат        Наурызбай батыр көшесi,
65/69
<*>
Ескерту. Қосымшаға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлдi -
ҚРҮ-нiң 1996.04.29. N 526 қаулысымен.

35. Гостиница "Жетысу"
36. Гостиница "Алматы"
37. Акционерная компания "Тагам"             ул. Мауленова, 92
1 павильон
38. Государственная акционерная компания     ул. Джандосова, 58
"Тоган"
39. Национальное агентство по делам печати   ул. Мечникова, 84
и массовой информации Республики Казахстан
40. Проектные институты "Сантехпроект" и     ул. Джандосова, 2
"Казстальконструкция"
41. Министерство экологии и биоресурсов      ул. Панфилова, 106а
Республики Казахстан
42. Институт "Казгипроводхоз"                ул. Жибек жолы, 127
43. Пристройка к зданию Жилстройбанка        ул. Шевченко, 100
44. Государственный комитет Республики       ул. Наурызбай батыра,
Казахстан по ценовой и антимонопольной   65/69
политике