"Ауыл құрылысы" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын қайта ұйымдастыру мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 2 ақпан N 144
Реформаларды тереңдету және экономикалық дағдарыстан шығу жөнiндегi Үкiмет iс-қимыл бағдарламасына сәйкес, бәсекелестiк дамыту және жекешелендiру процесiн жеделдету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi Қаулы Етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
"Ауыл құрылысы" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының акционерлiк қоғам акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн иелену, пайдалану және басқару құқығын қосымшаға сәйкес тоқтатсын;
"Ауыл құрылысы" мемлекеттiк акционерлiк компаниясына кiретiн акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн қолданылып жүрген заңдарға сәйкес сату үшiн Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне берiлсiн;
"Ауыл құрылысы" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы қайта құрылғаннан кейiн "Ауыл құрылысы" мемлекеттiк акционерлiк қоғамының жарғылық қорында кейiннен жекешелендiру құқығымен қалған мемлекеттiк мүлiк үлесiн айқындасын;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп "Ауыл құрылысы" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының қарыздары мен мiндеттемелерi жөнiнде құқықтық мұрагер анықтасын;
"Ауыл құрылысы" акционерлiк қоғамына Россия Федерациясының аумағында орналасқан, Қазақстан Республикасына тиесiлi ағаш дайындайтын кәсiпорындар (Абалаков ағаш жинау-жөнелту базасы мен "Казиркутсклес" бiрлескен кәсiпорыны) мүлкiнiң үлестерiн иелену, пайдалану және басқару құқығын табыстасын.
2. "Ауыл құрылысы" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының
президентi мен байқаушы кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 4 қыркүйектегi N 823 қаулысының:
"Ауыл құрылысы" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын құру туралы"
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 8
қыркүйектегi N 845 қаулысының Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993
ж., N 36, 418-құжат) күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 2 ақпандағы
N 144 қаулысына
Қосымша
Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi қайтарып
алынатын акционерлiк қоғамдардың
ТIЗБЕСI
"Казэлеватормельмонтаж" АҚ, Алматы облысы;
"Элеватормельстрой" АҚ, Алматы облысы;
"Южспецсельмонтаж" АҚ, Алматы облысы;
"Қапшағайауылқұрылыс" АҚ, Алматы облысы;
"Целинсантехмонтаж" АҚ, Ақмола облысы;
"ЖБК" АҚ, Ақмола облысы;
"Керамзит" АҚ, Ақмола облысы;
"ЖБК Темiр" АҚ, Көкшетау облысы;
"Темiр-бетон" АҚ, Қостанай облысы;
"Строймаш" АҚ, Қостанай облысы;
"Севказремсервис" АҚ, Солтүстiк Қазақстан облысы;
"ПССК" АҚ, Солтүстiк Қазақстан облысы;
"Торғайауылқұрылыс" АҚ, Торғай облысы;
"Керамзит" АҚ, Торғай облысы;
"Дербес" АҚ, Торғай облысы;

Вопросы реорганизации Государственной акционерной компании "Ауыл курылысы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 1996 г. N 144
В соответствии с Программой действий Правительства по углублению реформ и выходу из экономического кризиса, в целях развития конкуренции и ускорения процесса приватизации Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
прекратить права Государственной акционерной компании "Ауыл курылысы" на владение, пользование и управление государственными пакетами акций акционерных обществ согласно приложению;
передать Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации государственный пакет акций акционерных обществ, входивших в государственную акционерную компанию "Ауыл курылысы", для реализации их в соответствии с действующим законодательством;
определить оставшуюся после реорганизации Государственной акционерной компании "Ауыл курылысы" государственную долю в уставном фонде акционерного общества "Ауыл курылысы" с правом последующей приватизации;
совместно с Министерством финансов Республики Казахстан определить правопреемников по долгам и обязательствам Государственной акционерной компании "Ауыл курылысы";
заключить договор с акционерным обществом "Ауыл курылысы" на управление долей имущества, принадлежащей Республике Казахстан, лесозаготовительных предприятий (Абалаковская лесоперевалочная база и совместное предприятие "Казиркутсклес"), расположенных на территории Российской Федерации.
2. Признать утратившими силу:
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 сентября 1993 г. N 823 "О президенте и наблюдательном совете Государственной акционерной компании "Ауыл курылысы";
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 сентября 1993 г. N 845 "О создании Государственной акционерной компании "Ауыл курылысы" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 36, ст. 418).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 1996 г. N 144
Перечень
акционерных обществ, государственные
пакеты акций которых отзываются
АО "Казэлеватормельмонтаж", Алматинская область
АО "Элеватормельстрой", Алматинская область
АО "Югспецсельмонтаж", Алматинская область
АО "Капчагайсельстрой", Алматинская область
АО "Целинсантехмонтаж", Акмолинская область
АО "ЖБК", Акмолинская область
АО "Керамзит", Акмолинская область
АО "Темир ЖБК", Кокшетауская область
АО "Темир-бетон", Кустанайская область
АО "Строймаш", Кустанайская область
АО "Севказремсервиз", Северо-Казахстанская область
АО "ПССК", Северо-Казахстанская область
АО "Тургайсельстрой", Тургайская область
АО "Керамзит", Тургайская область
АО "Дербес", Тургайская область