Конкурстық комиссияның "Майкаинзолото" акционерлiк қоғамын сенiмдiк басқаруға беру шешiмiн бекiту және шетел инвестицияларын тарту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 6 ақпандағы N 156
"Майкаинзолото" акционерлiк қоғамының қаржылық-шаруашылық қызметiн сауықтыру, инвестицияларды, үздiк технологияларды тарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Конкурстық комиссияның "Майкаинзолото" акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетiн "BSB" қаржы-өнеркәсiп корпорациясының сенiмдiк басқаруына беру туралы шешiмi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
Тендердiң жеңiмпазы - "BSB" қаржы-өнеркәсiп корпорациясымен "Майкаинзолото" акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетiн басқару құқығына контракт жасасын;
"Майкаинзолото" акционерлiк қоғамы белгiленген заң тәртiбiмен "Алтыналмас" акционерлiк қоғамының құрамынан шығарылсын;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағасына аталған контрактiнi Қазақстан Республикасының Үкiметi атынан жасауға уәкiлдiк берiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп
және сауда министрлiгi және "BSB" қаржы-өнеркәсiп корпорациясы
"Майкаинзолото" акционерлiк қоғамын инвестициялау мен жекешелендiру
бағдарламасын енгiзсiн.
4. Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау
министрлiгi "Майкаинзолото" акционерлiк қоғамына:
Мақайың "В"
Алпыс
Сувенир
Төртқұдық
Майқайың "Е"
Үштөбе
<*>
"Майкаинзолото" акционерлiк қоғамы байыту фабрикалары мен кәсiпорындарының құрамына алтыны бар қалдықтары мен үйiндiлерi бойынша лицензиялар ресiмдесiн.
"Майкаинзолото" акционерлiк қоғамының кәсiпорындары үшiн резерв қамтамасыз ету мақсатында "BSB" қаржы-өнеркәсiп корпорациясына
2 алтынды геологиялық барлауға арнап 4000 км алаң бөлiнсiн және "Майкаинзолото" акционерлiк қоғамының жұмыс iстеп тұрған кәсiпорындарының ауданында оларға лицензия ресiмделсiн.
Ескерту. 4-тармақтың 1-абзацынан сөздер алынып тасталды -
ҚР Үкiметiнiң 1996.03.13. N 306 қаулысымен. P960306_
5. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрi Г.Г.Штойкке жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

Об утверждении решения конкурсной комиссии на передачу в доверительное управление акционерного общества "Майкаинзолото" и привлечении иностранных инвестиций
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 1996 года N 156
В целях оздоровления финансово-хозяйственной деятельности акционерного общества "Майкаинзолото", привлечения инвестиций, передовых технологий Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить решение конкурсной комиссии о передаче в доверительное управление государственного пакета акций акционерного общества "Майкаинзолото" финансово-промышленной корпорации "ВSВ".
2. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
Заключить контракт с победителем тендера - финансово-промышленной корпорацией "BSB" на право управления государственным пакетом акций акционерного общества "Майкаинзолото";
В установленном законодательством порядке вывести акционерное общество "Майкаинзолото" из состава акционерного общества "Алтыналмас";
Уполномочить Председателя Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом подписать указанный контракт от имени Правительства Республики Казахстан.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению
государственным имуществом, Министерству промышленности и торговли
Республики Казахстан и финансово-промышленной корпорации "BSB" внести
программу инвестирования и приватизации акционерного общества
"Майкаинзолото".
4. Министерству геологии и охраны недр Республики Казахстан
оформить лицензии акционерному обществу "Майкаинзолото" по
месторождениям:
Майкаин "В"
Алпыс
Сувенир
Торткудук
Майкаин "Е"
Уштобе
<*>
Золотосодержащим хвостам и отвалам обогатительных фабрик и предприятий акционерного общества "Майкаинзолото".
С целью обеспечения резервов для предприятий акционерного общества "Майкаинзолото" выделить финансово-промышленной корпорации "BSB" 4 000 кв.км площадей для геологической разведки на золото и оформить на них лицензии в районе существующих предприятий акционерного общества "Майкаинзолото".
Сноска. Абзац первый пункта 4 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 1996 г. N 306.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министра промышленности и торговли Республики Казахстан Штойка Г.Г.
Премьер-Министр
Республики Казахстан