"Жолсерiк" мемлекеттiк холдинг компаниясы акционерлiк қоғамының мемлекеттiк акциялар пакеттерiн сату туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 19 ақпандағы N 215. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2001.10.04. N 1278 қаулысымен. ~P011278
1996-1998 жылдарға арналған реформаларды тереңдету жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң iс-қимыл Бағдарламасын орындау үшiн, экономиканы басқару жүйесiн жетiлдiру, бәсекенi дамыту және жекешелендiру процестерiн тереңдету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
"Жолсерiк" мемлекеттiк холдинг компаниясының 1-қосымшаға сәйкес акционерлiк қоғамдардың мемлекеттiк мүлкi мен мемлекеттiк акциялар пакеттерiн иелену, пайдалану және басқару құқықтарын тоқтатсын;
"Жолсерiк" мемлекеттiк холдинг компаниясының құрамына кiрген акционерлiк қоғамдардың мемлекеттiк акциялар пакеттерiн қайтарып, негiзгi қызмет бейiнi сақталған жағдайда оларды кейiн сату үшiн Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне берсiн;
"Болатжол" және "Түркiстан Тау темiржолы" акционерлiк қоғамының мемлекеттiк акциялар пакеттерiнiң 39 процентiн сатып алған шаруашылық жүргiзушi субъектiлерге темiр жолдардың кiрiс жолдарын 2-қосымшаға сәйкес басқаруға берсiн;
"Жолсерiк" мемлекеттiк холдинг компаниясының балансындағы мүлiктi, кейiн сатып алу құқығымен, "Жолсерiк" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiкке екi ай iшiнде жалға берсiн;
2. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "Жолсерiк" мемлекеттiк холдинг компаниясына кiрген акционерлiк қоғамдардың мемлекеттiк акциялар пакеттерiн өнеркәсiп орындарының кiрiс жолдарына темiр жол қызметiн көрсету жүйесiндегi заңды тұлғалар мен жеке адамдарды тартып, жабық тендерлерде сатсын.
3. "Жолсерiк" мемлекеттiк холдинг компаниясын құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 27 тамыздағы N 739 қаулысының /Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 387-бап/ күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1996 жылғы 19 ақпандағы N 215 қаулысына 1-қосымша
Мемлекеттiк акциялар пакетi қайтып алынатын
акционерлiк қоғамдардың
ТIЗБЕСI
"Темiржол" АҚ, Ақтөбе қаласы
"Жарықжол" АҚ, Алматы қаласы
"Жолашар" АҚ, Алматы қаласы
"Болатжол" АҚ, Атырау қаласы
"Достық жолы" АҚ, Құлсары поселкесi, Атырау облысы
"Далажол" АҚ, Темiртау қаласы, Қарағанды облысы
"Темiрсерiк" АҚ, Талдықорған қаласы
"Түркiстан Тау темiржолы" АҚ, Кентау қаласы, Оңтүстiк Қазақстан
облысы
"Темiржол" АҚ, Шымкент қаласы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1996 жылғы 19 ақпандағы N 215 қаулысына 2-қосымша
Басқаруға берiлуге жататын объектiлердiң
ТIЗБЕСI
Темiр жолдардың кiрiс жолдары:
Мақат-Индер
Жетiсай-Шардара
Түркiстан-Кентау

О реализации государственного пакета акций акционерных обществ Государственной холдинговой компании "Жолсерiк"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 1996 г. N 215. Утратил силу - постановлением Правительства РК от 4 октября 2001 г. N 1278 ~P011278.
Во исполнение Программы действий Правительства Республики Казахстан по углублению реформ на 1996-1998 годы, в целях совершенствования системы управления экономикой, развития конкуренции и углубления процессов приватизации Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
прекратить права Государственной холдинговой компании "Жолсерiк" на владение, пользование и управление государственным имуществом и государственным пакетом акций акционерных обществ согласно приложению 1;
отозвать государственные пакеты акций акционерных обществ, входивших в состав Государственной холдинговой компании "Жолсерiк" и передать их Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации для их последующей реализации при условии сохранения профиля основной деятельности;
передать в управление подъездные железнодорожные пути хозяйствующим субъектам, выкупившим 39 процентов государственного пакета акций акционерных обществ "Болатжол" и "Туркестан Тау темиржол", согласно приложению 2;
передать в течение 2 месяцев в аренду товариществу с ограниченной ответственностью "Жолсерiк" с правом последующего выкупа имущество, находившееся на балансе Государственной холдинговой компании "Жолсерiк".
2. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации реализовать на закрытых тендерах с привлечением физических и юридических лиц из системы железнодорожного обслуживания подъездных путей промышленных предприятий государственные пакеты акций акционерных обществ, входивших в Государственную холдинговую компанию "Жолсерiк".
3. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров
Республики Казахстан от 27 августа 1993 г. N 739 "О создании
Государственной холдинговой компании "Жолсерiк" (САПП Республики
Казахстан, 1993 г., N 33, ст. 387).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 1996 г. N 215
Перечень акционерных обществ, государственные
пакеты акций которых отзываются
АО "Темиржол", г. Актюбинск
АО "Жарыкжол", г. Алматы
АО "Жолашар", г. Алматы
АО "Болатжол", г. Атырау
АО "Достык жол", п. Кульсары, Атырауская область
АО "Далажол", г. Темиртау, Карагандинская область
АО "Темирсерiк", г. Талдыкорган
АО " Темиржол", г. Шымкент
АО "Туркестан Тау темиржол", г. Кентау,
Южно-Казахстанская область
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 1996 г. N 215
Перечень объектов, подлежащих
передаче в управление
Подъездные железнодорожные пути:
Макат - Индер
Жетысай - Чардара
Туркестан - Кентау