"Ертiс полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамын қаржылық сауықтыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 27 ақпандағы N 251 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 сәуірдегі N 381 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.23  N 381  Қаулысымен.
"Ертiс полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамын қаржы дағдарысынан шығару және оның төлем қабiлетiн қалпына келтiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 7 сәуiрдегi N 2173  U952173_  Заң күшi бар Жарлығына сәйкес "Ертiс полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамы дәрменсiз борышқор деп танылсын және онда соттан тыс емес қайта ұйымдастыру процедуралары жүргiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкiне акциялардың мемлекеттiк пакетiн және комбинат ұжымына иелiк ету құқығымен берiлген акциялар пакетiнiң өткiзiлмеген бөлiгiн берсiн.
Қайта ұйымдастыру процедуралары жүргiзiлген кезеңде кредиторлардың талаптарын қанағаттандыру тоқтатылсын.
2. "Ертiс полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамында санация жүргiзу үшiн Қайта ұйымдастыру процедураларын жүргiзу жөнiндегi мемлекеттiк комиссия (бұдан әрi - Комиссия) қосымшаға сәйкес құрамда құрылсын.
Комиссия "Ертiс полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамының қаржы-шаруашылық қызметiн тұрақтандыру жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралардың жоспарын, оны материалдық-техникалық және шикiзат ресурстарымен қамтамасыз ету бағдарламасын он күн мерзiм iшiнде әзiрлеп, Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсынатын болсын, сондай-ақ қаржы жағдайын бағалап, комбинат қарыздарының құрылымына талдау жүргiзсiн және оларды өтеудiң тетiгiн әзiрлесiн.
Комиссияға "Ертiс полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамының мемлекет және мемлекеттiк кәсiпорындар алдындағы қарыздарына қатысты бөлiгiн кейiнге қалдыру құқығы берiлсiн. Санация басталған сәттен бастап ағымдағы барлық төлемдер мiндеттi болып саналсын.
3. "Ертiс полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамы банктiк қызмет көрсетiлуi үшiн Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкiне берiлсiн.
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкi "Ертiс полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамына кредит берудi, оның қаржы-шаруашылық қызметiн тұрақтандыру жөнiндегi бiрiншi кезектегi шараларға сәйкес санациялау жоспарын әзiрлеп, бекiткенге дейiн бастасын.
4.<*>
ЕСКЕРТУ. 4-тармақтың күшi жойылды - ҚР Президентiнiң 1996.07.15.
N 3059 жарлығымен.  U963059_

О мерах по финансовому оздоровления акционерного общества "Иртышский полиметаллический комбинат"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 1996 г. N 251. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2008 года N 381.
Сноска. Постановление Правительства РК от 27 февраля 1996 г. N 251 утратило силу постановлением Правительства РК от 23.04.2008  N 381 .
В целях вывода акционерного общества "Иртышский полиметаллический комбинат" из финансового кризиса и восстановления его платежеспособности Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 7 апреля 1995 г. N 2173 " О банкротстве " признать акционерное общество "Иртышский полиметаллический комбинат" несостоятельным должником и провести внесудебные реорганизационные процедуры.
Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом передать государственному Реабилитационному банку Республики Казахстан государственный пакет акций и нереализованную часть пакета акций, переданного коллективу комбината с правом распоряжения.
На период действия реорганизационных процедур приостановить удовлетворение требований кредиторов.
2. Для проведения санации акционерного общества "Иртышский полиметаллический комбинат" образовать Государственную комиссию по проведению реорганизационных процедур (далее - Комиссия) в составе согласно приложению.
Комиссии разработать и в десятидневный срок представить Правительству Республики Казахстан план первоочередных мер по стабилизации финансово-хозяйственной деятельности акционерного общества "Иртышский полиметаллический комбинат", программу его обеспечения материально-техническими и сырьевыми ресурсами, а также произвести оценку финансового состояния, анализ структуры долгов комбината и разработать механизм их погашения.
Предоставить Комиссии право отсрочки долгов акционерного общества "Иртышский полиметаллический комбинат" в части обязательств перед государством и государственными предприятиями. С момента начала санации все текущие платежи считать обязательными.
3. Передать акционерное общество "Иртышский полиметаллический комбинат" на банковское обслуживание в государственный Реабилитационный банк Республики Казахстан.
Государственному Реабилитационному банку Республики Казахстан начать кредитование акционерного общества "Иртышский полиметаллический комбинат" до разработки и утверждения плана санации согласно первоочередным мерам по стабилизации его финансово-хозяйственной деятельности.
4. <*>
Сноска. Действие пункта 4 постановления Правительства Республики Казахстан N 251 от 27 февраля 1996 года отменено   Указом Президента Республики Казахстан от 15 июля 1996 г.  N 3059

5. 1996 жылдың 26 ақпанынан бастап өнiм өткiзу, шикiзат, отын, материалдар беру бойынша жасалған контрактiлердiң күшi тоқтатылсын, "Ертiс полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамының сенiмдi басқарушысына контрактiлердi сараптау және қайта жасау тапсырылсын.
6. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, мемлекеттiк Медетшi банкi 1996 жылдың 26 ақпанынан бастап "Ертiс полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамы үшiн 300 (үш жүз) млн. теңгеге дейiнгi сомада кредит берудiң бiрiншi кезектегi лимитiн белгiлесiн. Бұдан арғы ай сайынғы кредит беру қоймадағы дайын өнiм көлемiнiң кемiнде 85% есебiнен жүргiзiлсiн.
7. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi және Шығыс Қазақстан облысының әкiмi "Ертiс полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамының әлеуметтiк сала объектiлерiнiң аяқталмаған құрылысын (1296 оқушы орнына арналған мектеп, тазарту құрылғылары) мемлекет меншiгiне алсын.
8. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Шығыс Қазақстан облысының әкiмiмен бiрлесе отырып, 1996 жылдың 10 наурызына дейiн әлеуметтiк сала объектiлерiн жергiлiктi басқару органдарының балансына берсiн.
9. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi акциялардың мемлекеттiк пакетiн сырттан басқаруға берудi және Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкi бөлген кредиттердi қайтару мүмкiндiгiн ескере отырып, "Ертiс полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамын жекешелендiру жөнiнде дайындық жұмысын жүргiзсiн.
10. Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi, Өнеркәсiп және сауда министрлiгi, Шығыс Қазақстан облысының әкiмi және "Ертiс полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамы бiр ай мерзiм iшiнде "Ертiс полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамының босаған қызметкерлерiн еңбекпен қамтуға жәрдемдесу бағдарламасын бекiтсiн. Босаған қызметкерлердi кәсiптiк даярлау мен қайта даярлауға байланысты шараларды қаржыландыру Еңбекпен қамтуға жәрдемдесу жөнiндегi мемлекеттiк қордың қаражаты есебiнен жүргiзiлсiн.
11. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрi Г.Г. Штойкке жүктелсiн.
12. "Шығыс Қазақстан мыс-химия комбинаты", "Ертiс полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамдарының және Ертiс мыс балқыту зауыты акцияларының мемлекеттiк пакетiн басқаруға беру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 8 қыркүйектегi N 1247 қаулысына мынадай өзгертулер енгiзiлсiн:
осы қаулының атауы мынадай редакцияда баяндалсын:
"Шығыс Қазақстан мыс-химия комбинаты" акционерлiк қоғамы мен "Ертiс мыс балқыту зауыты" акцияларының мемлекеттiк пакетiн басқаруға беру туралы";
1-тармақтың бiрiншi абзацы мынадай редакцияда баяндалсын:
"Далекс, Трейдинг Лимитед" фирмасының (Кипр) онымен "Шығыс Қазақстан мыс-химия комбинаты" акционерлiк қоғамы мен "Ертiс мыс балқыту зауытының" акциялары мемлекеттiк пакетiн басқаруға беру туралы шарт жасасу туралы ұсынысы қабылдансын";

5. Приостановить с 26 февраля 1996 года действие заключенных контрактов на сбыт продукции, поставки сырья, топлива, материалов и поручить доверенному управляющему акционерным обществом "Иртышский полиметаллический комбинат" произвести экспертизу и перезаключение контрактов.
6. Министерству финансов, государственному Реабилитационному банку Республики Казахстан установить для акционерного общества "Иртышский полиметаллический комбинат" с 26 февраля 1996 года первоочередной лимит кредитования в сумме до 300 (триста) млн. тенге. Дальнейшее помесячное кредитование производить из расчета не менее 85 % от объема готовой продукции на складах.
7. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Министерству финансов Республики Казахстан и акиму Восточно-Казахстанской области принять незавершенное строительство объектов социальной сферы акционерного общества "Иртышский полиметаллический комбинат" (школа на 1296 ученических мест, очистные сооружения) в государственную собственность.
8. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и Министерству финансов Республики Казахстан совместно с акимом Восточно-Казахстанской области до 10 марта 1996 года передать объекты социальной сферы на баланс местных органов управления.
9. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации, Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан произвести подготовительную работу по приватизации акционерного общества "Иртышский полиметаллический комбинат" с учетом возможности передачи во внешнее управление государственного пакета акций и возврата кредитов, выделенных государственным Реабилитационным банком Республики Казахстан.
10. Министерству труда, Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан, акиму Восточно-Казахстанской области и акционерному обществу "Иртышский полиметаллический комбинат" в месячный срок разработать и утвердить Программу содействия занятости высвобождающихся работников акционерного общества "Иртышский полиметаллический комбинат". Финансирование мероприятий, связанных с профессиональной подготовкой и переподготовкой высвобождающихся работников, осуществлять за счет средств Государственного фонда содействия занятости.
11. Контроль за исполнением данного постановления возложить на Министра промышленности и торговли Республики Казахстан Штойка Г.Г.
12. Внести в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 сентября 1995 г. N 1247  P951247_  "О передаче в управление государственного пакета акций акционерных обществ "Восточно-Казахстанский медно-химический комбинат", "Иртышский полиметаллический комбинат" и "Иртышского медеплавильного завода" следующие изменения:
название указанного постановления изложить в следующей редакции:
"О передаче в управление государственного пакета акций акционерного общества "Восточно-Казахстанский медно-химический комбинат" и "Иртышского медеплавильного завода";
абзац первый пункта 1 изложить в следующей редакции:
"Принять предложение фирмы "Далекс Трейдинг Лимитед" (Кипр) о заключении с ней договора об управлении государственным пакетом акций акционерного общества "Восточно-Казахстанский медно-химический комбинат" и "Иртышского медеплавильного завода";

13. "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 8 қыркүйектегi N 1247 қаулысына өзгертулер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 20 қыркүйектегi N 1273 қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1996 жылғы
27 ақпандағы N 251
қаулысына
қосымша
"Ертiс полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамында
қайта ұйымдастыру процедураларын жүргiзу
жөнiндегi мемлекеттiк комиссияның
ҚҰРАМЫ
Оспанов Х.А.          - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп және
сауда министрiнiң орынбасары, комиссия
төрағасы
Итеғұлов М.С.         - Қазақстан Республикасы мемлекеттiк
Медетшi банкi басқарма төрағасының
орынбасары, комиссия төрағасының
орынбасары
Шоқпытов А.М.         - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi төрағасының бiрiншi орынбасары,
комиссия төрағасының орынбасары
Комиссия мүшелерi:
Әбiлқасымов С.С.      - Қазақстан Республикасы Еңбек министрлiгi
жанындағы еңбекпен қамту департаментiнiң
төрағасы
Ахметов Ф.И.          - Қазақстан Республикасы Экономика
министрлiгiнiң Экономикалық саясат
жөнiндегi басқармасы бастығының
орынбасары
Забелин Ю.В.          - Шығыс Қазақстан облысы әкiмiнiң
бiрiншi орынбасары
Құлдаров Е.           - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бас салық инспекциясының бас салық
инспекторы
Маңсұров А.Г.         - Шығыс Қазақстан облысы салық
инспекциясының бастығы
Мұхамедқалиева М.М.   - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгiнiң бөлiм бастығы
Раханов М.С.          - Қазақстан Республикасы Жекешелендiру
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi
төрағасының бiрiншi орынбасары

13. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 сентября 1995 г. N 1273 "О внесении изменений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 сентября 1995 г. N 1247".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 февраля 1996 г. N 251
С О С Т А В
Государственной комиссии по проведению
реорганизационных процедур в акционерном
обществе "Иртышский полиметаллический комбинат"
Оспанов Х.А.             - заместитель Министра промышленности
и торговли Республики Казахстан,
Председатель комиссии
Итегулов М.С.            - первый заместитель Председателя
Правления Реабилитационного банка
Республики Казахстан, заместитель
председателя комиссии
Шукпутов А.М.            - первый заместитель Председателя
Государственного комитета Республики
Казахстан по управлению
государственным имуществом,
заместитель председателя комиссии
Члены комиссии:
Абилкасимов С.С.         - председатель Департамента занятости
Министерства труда Республики
Казахстан
Ахметов Ф.И.             - заместитель начальника Управления
по экономической политике
Министерства экономики Республики
Казахстан
Забелин Ю.В.             - первый заместитель акима Восточно-
Казахстанской области
Кулдаров Е.              - главный налоговый инспектор Главной
налоговой инспекции Министерства
финансов Республики Казахстан
Мансуров А.Г.            - начальник налоговой инспекции
Восточно-Казахстанской области
Мухамедкалиева М.М.      - начальник отдела Министерства
финансов Республики Казахстан
Раханов М.С.             - первый заместитель Председателя
Государственного комитета Республики
Казахстан по приватизации