"Алемсистем" қаржы-инвестициялық компаниясының берешегiн өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 13 наурыз N 308
Шетелдiк қаржы институттарының алдындағы мiндеттемелердi республиканың сөзсiз орындауы мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi (А.С.Павлов) "Алемсистем" қаржы-инвестициялық компаниясының АҚШ-тың Эксимбанкi алдындағы Alem Bank Каzакhstаn-ның кепiлiне берiлген кредит бойынша қалыптасқан 6 266 314 АҚШ доллары сомасындағы мерзiмi өткен берешегiн төлесiн.
2. Alem Bank Kazakhstan (Е. Баймұратов) 1996 жылдың 1 мамырына дейiнгi мерзiмде бюджет қаражатын сөзсiз қалпына келтiрудi, оның iшiнде "Алемсистем" қаржы-инвестициялық компаниясының мүлкiн қолданылып жүрген заңдарда белгiленген тәртiппен сату есебiнен қалпына келтiрудi қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi (К.А. Колпаков) және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi (А.С. Павлов) Alem Bank Каzакhstаn-ның кепiлiне "Алемсистем" қаржы-инвестициялық компаниясына кредит бөлу iсi жөнiндегi материалдарды, осы жоба бойынша шешiм қабылдаған адамдар тарапынан жасалған терiс iс-әрекеттердi анықтау үшiн, тергеу органдарына берсiн.
4. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары Н.А. Шайкеновке жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О погашении задолженности финансово-инвестиционной компании "Алемсистем"
П о с т а н о в л е н и е Правительства Республики Казахстан от 13 марта 1996 г. N 308
В целях безусловного выполнения обязательств республикой перед иностранными финансовыми институтами Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству финансов Республики Казахстан (Павлов А.С.) произвести оплату просроченной задолженности финансово-инвестиционной компании "Алемсистем" перед Эксимбанком США в сумме 6 266 314 долларов США, образовавшейся по кредиту, предоставленному под гарантии Alem Bank Каzакhstаn.
2. Alem Bank Kazakhstan (Баймуратов Е.) в срок до 1 мая 1996 г. обеспечить безусловное восстановление бюджетных средств, в том числе за счет реализации имущества финансово-инвестиционной компании "Алемсистем", в порядке, установленном действующим законодательством.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан (Колпаков К.А.) и Министерству финансов Республики Казахстан (Павлов А.С.) передать в следственные органы материалы по делу о выделении кредита финансово-инвестиционной компании "Алемсистем" под гарантии Alem Bank Kazakhstan с целью выявления злоупотреблений со стороны лиц, принимавших решения по данному проекту.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Шайкенова Н.А.
Премьер-Министр
Республики Казахстан