Қазақстан Республикасының Бiлiм және Мәдениет мекемелерiне есiмдер беру және олардың атауларын өзгерту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 3 сәуiр N 384
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
Ақтөбе, Алматы, Атырау, Батыс Қазақстан, Жамбыл, Жезқазған, Қарағанды, Қостанай, Қызылорда, Семей, Талдықорған, Торғай, Шығыс Қазақстан облыстары мен Алматы қаласы әкiмдерiнiң Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгiмен және Мәдениет министрлiгiмен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы Мемлекеттiк ономастика комиссиясымен келiсiлген:
а) бiлiм және мәдениет мекемелерiне:
Ақтөбе облысы бойынша
Байғанин ауданының Жем орта мектебiне - Кеңес Одағының Батыры Қожабай Жазықовтың;
Ырғыз ауданының "Қызыл партизан" орталау мектебiне - ғалым-математик, профессор Мырзағали Төлегеновтың;
Ырғыз ауданының Коминтерн орта мектебiне - ғалым, қоғам қайраткерi Телжан Шонановтың;
Ырғыз ауданының Темiрастау орта мектебiне - қоғам қайраткерi Бәймен Алмановтың;
Шалқар ауданының N 1 спорт мектебiне - Қазақстан Республикасының
еңбек сiңiрген жаттықтырушысы Владимир Цехонвичтiң;
Шалқар ауданының Қосқақ орта мектебiне - белгiлi күйшi
композитор Қазанғап Тiлепбергенұлының
Алматы облысы бойынша
Iле ауданының N 18 орта мектебiне - белгiлi актер, халық әртiсi
Ыдырыс Ноғайбаевтың;
Райымбек ауданының Текес музыка мектебiне - белгiлi
күйшi-композитор Қожеке Назарұлының;
Талғар ауданының N 3 орта мектебiне - Абай Құнанбаевтың;
Ұйғыр ауданының Ұзынтам орталау мектебiне - белгiлi ұйғыр
педагогы Мәсiм Мақсатовтың;
Қапшағай қаласындағы жасөспiрiмдер спорт мектебiне - даңқты
спортшы, "Таэквонда" бойынша қара белбеудiң алты дүркiн иегерi
Мұстафа Өзтүрктiң
Атырау облысы бойынша
Махамбет ауданының Сартоғай орта мектебiне - еңбек сiңiрген
мұғалiм Қарабай Қалыбековтың;
Индер ауданының Құрылыс орталау мектебiне - халық ақыны Мұрат
Мөңкеұлының;
Атырау қаласының N 12 орта мектебiне - Қазақстан Республикасының
еңбек сiңiрген мұғалiмi, белгiлi педагог Фаина Досымованың
Батыс Қазақстан облысы бойынша
Шыңғырлау ауданының "Новопетровка" орта мектебiне - "Даңқ"
орденiнiң үш дәрежесiнiң толық иегерi Бисенғали Мұхамбетовтың;
Шыңғырлау ауданының "Шиелi" орта мектебiне - қазақтың белгiлi
биохимигi, профессор Лұқпан Қылышовтың;
Орда ауданының "Искра" орта мектебiне қазақ генералы Шәкiр
Жексенбаевтың
Жамбыл облысы бойынша
Меркi ауданының N 11 "Ақермен" орта мектебiне - белгiлi
лингвист, профессор Әмеди Хасеновтың
Жезқазған облысы бойынша
Ақадыр ауданының "Өспен" орта мектебiне - көрнектi мемлекет
қайраткерi, ақын Сәкен Сейфуллиннiң;
Ақадыр ауданының "Киiктi" орта мектебiне - белгiлi композитор
Сыдық Мұхамеджановтың
Қарағанды облысы бойынша
Нұра ауданының "Энтузиаст" орта мектебiне - Сәкен Сейфуллиннiң;
Нұра ауданының кәсiптiк-техникалық училищесiне - Социалистiк
Еңбек Ерi Нүркен Айтуғановтың;
Қарқаралы ауданының "Ақтерек" орталау мектебiне - көрнектi
ғалым-лингвист Ахмет Байтұрсыновтың;
Қарағанды қаласының N 39 орта мектебiне аса көрнектi ақын Мағжан
Жұмабаевтың;
Темiртау қаласының N 1 музыка мектебiне - белгiлi композитор,
халық әртiсi Ғазизи Жұбанованың;
Шахтинск қаласының орталық кiтапханасына - ұлы ойшыл, мемлекет
қайраткерi Бұқар жыраудың
Қызылорда облысы бойынша
Жаңақорған ауданының N 52 орта мектебiне - көрнектi қоғам
қайраткерi Бейкайдар Аралбаевтың;
Қызылорда қаласының N 136 орта мектебiне - көрнектi мемлекет
қайраткерi Темiрбек Жүргеновтың;
Жаңақорған ауданының "Бiрлiк" орта мектебiне - көрнектi мемлекет қайраткерi, публицист Сұлтанбек Қожановтың;
Жаңақорған ауданының мәдениет үйiне - халық ақыны Манап Көкеновтың;
Қазалы ауданының N 96 орта мектебiне - белгiлi ақын Қарасақал Ерiмбеттiң;
Шиелi ауданының N 252 орта мектебiне- Кеңес Одағының Батыры Георгий Ковтуновтың;
Сырдария ауданының N 141 орта мектебiне қоғам қайраткерi,
1-шақырылған Қазақ ССР Жоғарғы Кеңесiнiң депутаты, Ұлы Отан соғысында
қаза тапқан Қапан Сәбiровтың
Қостанай облысы бойынша
Қостанай мемлекеттiк университетiне көрнектi ғалым-лингвист,
қоғам қайраткерi Ахмет Байтұрсыновтың
Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша
Оңтүстiк Қазақстан облыстық филармониясына - белгiлi композитор,
халық әртiсi Шәмшi Қалдаяқовтың;
Шымкент қаласының N 69 орта мектебiне - белгiлi жазушы Саттар
Ерубаевтың;
Алғабас ауданының "Ақмешiт" жалгерлер бiрлестiгiнiң мәдени-спорт
кешенiне - белгiлi суырып салма халық ақыны Манат Қыздың;
Ордабасы ауданының "Бөген" орталау мектебiне - көрнектi ғалым,
профессор Бейсенбай Кенжебаевтың;
Сарыағаш ауданының "Новоабад" тәжiк орта мектебiне - көрнектi
мемлекет қайраткерi, академик Бабажан Ғафуровтың;
Сарыағаш ауданының "Красин" орта мектебiне - даңқты батыр,
жазушы Бауыржан Момышұлының;
Сарыағаш ауданының "Стаханов" орта мектебiне - белгiлi ақын
Қасым Аманжоловтың;
Созақ ауданының N 36 орта мектебiне - академик Iсмет Кеңесбаевтың;
Түркiстан қаласының N 15 орта мектебiне - аса көрнектi ақын
Мағжан Жұмабаевтың
Павлодар облысы бойынша
Май ауданының "Белогор" орта мектебiне - Ауғанстанда әскери
борышын өтеу кезiнде қаза тапқан, интернационалист-жауынгер Ерсiн
Мұқашевтың;
Павлодар қаласының N 12 орта мектебiне - белгiлi ақын Қалижан
Бекхожинның
Семей облысы бойынша
Таскескен ауданының Қарақол орта мектебiне - Социалистiк Еңбек
Ерi Iшпекбай Жақсыбековтың;
Шұбартау ауданының Шұбартау орта мектебiне - халық ақыны Төлеу
Кәдiковтың;
Көкпектi ауданының Егiндiбұлақ орталау мектебiне - белгiлi ақын,
филосов Шәкәрiм Құдайбердиевтiң;
Абай ауданының Қарауыл селосының музыкалық мектебiне - белгiлi
әншi, композитор және жазушы Жәнiбек Кәрменовтың;
Шұбартау ауданының Мәдениет үйiне - әншi, әрi композитор Уайыс
Шондыбаевтың;
Семей медицина училищесiне - қазақтың алғашқы дәрiгерлерiнiң
бiрi Дүйсенбi Қалмаевтiң
Талдықорған облысы бойынша
Көксу ауданының Кеңарал орталау мектебiне - белгiлi қызылшашы,
қоғам қайраткерi Сындыбала Қырықбаеваның;
Қапал ауданының Суықсай Мәдениет үйiне - Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген әртiсi Есболған Жайсаңбаевтың;
Кербұлақ аудандық Мәдениет үйiне - суырып салма ақын Әбiкен Сарыбаевтың;
Көксу ауданының Мұқыр Мәдениет үйiне - Қазақстан
Республикасының еңбек сiңiрген әртiсi Жақып Әбiлтаевтiң;
Гвардия ауданының "Бостон" орта мектебiне - ғалым-математик,
профессор Науқанбай Әлмұханбетовтың;
Қаратал ауданының N 1 Үштөбе орта мектебiне - белгiлi жазушы
Кемел Тоқаевтың
Торғай облысы бойынша
Торғай облыстық музыкалық драма театрына -көрнектi ғалым
лингвист Ахмет Байтұрсыновтың;
Амангелдi ауданының "Байғабыл" орта мектебiне - белгiлi жазушы
Ақан Нұрмановтың;
Жангелдин ауданының "Юбилейный" орта мектебiне - белгiлi ақын
Сырбай Мәуленовтің
Шығыс Қазақстан облысы бойынша
Самар ауданының Самар орта мектебiне - осы ауданның тұңғыш
мектебiнiң негiзiн салушы және ұйымдастырушы Жұбандық Болғанбаевтың;
Зайсан қаласының N 3 бастауыш мектебiне - көрнектi педагог
Хафиза Мұстафинаның;
Лениногор қаласының N 14 кәсiптiк-техникалық училищесiне Кеңес
Одағының Батыры Виталий Безголосовтың;
Ұлан ауданының "Ақтау" орта мектебiне - белгiлi жазушы-драматург
Оралхан Бөкеевтiң
Алматы қаласы бойынша
N 137 орта мектепке - Мағжан Жұмабаевтың;
Республикалық балалар кiтапханасына - белгiлi балалар жазушы
Сапарғали Бегалиннiң;
Республикалық жастар кiтапханасына - Жамбыл Жабаевтың есiмiн
беру туралы ұсыныстары қабылдансын.
ә) бiлiм және мәдениет мекемелерiнiң атауларын:
Ақтөбе облысы бойынша
Мұғаджар ауданының Киров атындағы бастауыш мектебiн - "Шилi"
бастауыш мектебi;
Мұғаджар ауданының ВЛКСМ-нiң 30 жылдығы атындағы орта мектебiн -
"Құмсай" орта мектебi;
Шалқар ауданының К.Марк атындағы орта мектебiн - "Қаратоғай"
орта мектебi;
Ырғыз ауданының Э.Тельман атындағы орталау мектебiн - қоғам қайраткерi Тел Жаманмұрынов атындағы орталау мектеп;
Ырғыз ауданының Калинин атындағы орталау мектебiн - "Темiрастау" орталау мектебi
Алматы облысы бойынша
Балқаш ауданының Октябрьдiң 50 жылдығы атындағы орта мектебiн - көрнектi мемлекет қайраткерi Дiнмұхамед Қонаев атындағы орта мектеп;
Райымбек ауданының Қазақстанның 40 жылдығы атындағы орта
мектебiн - белгiлi жазушы Бердiбек Соқпақбаев атындағы орта мектеп;
Еңбекшiқазақ ауданының Ушинский атындағы орта мектебiн - қазақ
әдебиетiнiң классигi Iлияс Жансүгiров атындағы орта мектеп
Атырау облысы бойынша
Жылыой ауданының Островский атындағы орта мектебiн - атақты
мерген, Ұлы Отан соғысының қатысушысы Есқайыр Халықов атындағы орта
мектеп;
<*>
Индер ауданының Ленин атындағы орта мектебiн - Қазақстан
Республикасының еңбек сiңiрген мұғалiмi Мұханғазы Сиранов атындағы
мектеп
Ескерту. "ә" бөлiмiне өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.05.20.
N 613 қаулысымен.
P960613_
Батыс Қазақстан облысы бойынша
Шыңғырлау ауданының "Социализм" орталау мектебiн - "Ақсуат"
орталау мектебi
Жамбыл облысы бойынша
Жуалы ауданының Киров атындағы орта мектебiн - белгiлi журналист
Құрманбек Сағындықов атындағы орта мектеп;
Қаратау қаласының А.Гайдар атындағы орта мектебiн - Дiнмұхамед
Қонаев атындағы орта мектеп
Қарағанды облысы бойынша
Қарағанды қаласының Октябрь революциясының 60 жылдығы атындағы шахтаның Мәдениет үйiн - Аппақ Байжанов атындағы Мәдениет үйi
Қызылорда облысы бойынша
Шиелi ауданының Октябрьдiң ХIХ жылдығы атындағы орта мектебiн - "Ақорда" орта мектебi;
Шиелi ауданының "Авангард" орта мектебiн - "Ақмая" орта мектебi;
Шиелi ауданының "Гигант" орта мектебiн - "Бидайкөл" орта мектебi;
Тереңөзек ауданының Калинин атындағы орта мектебiн - көрнектi қоғам қайраткерi Иса Тоқтыбаев атындағы орта мектеп;
Қазалы ауданының "Қызылту" орта мектебiн - қоғам қайраткерi Қашақбай Пiрiмов атындағы орта мектеп;

О присвоении имен и переименовании учреждений образования и культуры Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 1996 г. N 384
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Принять предложения акимов Актюбинской, Алматинской, Атырауской, Восточно-Казахстанской, Жамбылской, Жезказганской, Западно-Казахстанской, Карагандинской, Кзыл-Ординской, Кустанайской, Павлодарской, Семипалатинской, Талдыкорганской, Тургайской, Южно-Казахстанской областей и г.Алматы, согласованные с Министерством образования и Министерством культуры Республики Казахстан и Государственной ономастической комиссией при Правительстве Республики Казахстан:
а) о присвоении имен учреждениям образования и культуры:
по Актюбинской области
Кожабая Жазыкова - Героя Советского Союза - Жемской средней школе Байганинского района;
Мырзагали Толегенова - ученого-математика, профессора -
неполной средней школе "Кызылпартизан" Иргизского района;
Телжана Шонанова - ученого, общественного деятеля - средней
школе "Коминтерн" Иргизского района;
Баймена Алманова - общественного деятеля - средней школе
"Темирастау" Иргизского района;
Владимира Цехановича - заслуженного тренера Республики
Казахстан - спортшколе N 1 Челкарского района;
Казангапа Тилепбергенулы - известного кюйши-композитора -
средней школе "Коскак" Челкарского района
по Алматинской области
Ыдырыса Ногайбаева - известного актера, народного артиста -
средней школе N 18 Илийского района;
Кожеке Назарулы - известного кюйши-композитора - Текесской
музыкальной школе Раимбекского района;
Абая Кунанбаева - средней школе N 3 Талгарского района;
Масима Максатова - известного уйгурского педагога - Узынтамской
неполной средней школе Уйгурского района;
Мустафы Озтурика - прославленного спортсмена, шестикратного обладателя черного пояса по "Таэквандо" - Капчагайской городской детско-юношеской спортивной школе
по Атырауской области
Карабая Калыбекова - заслуженного учителя - Сартогайской средней школе Махамбетского района;
Мурата Монкеулы - известного народного поэта-импровизатора - Курлысской неполной средней школе Индерского района;
Фаины Досымовой - известного педагога, заслуженного учителя Республики Казахстан - средней школе N 12 города Атырау
по Восточно-Казахстанской области
Жубандыка Болганбаева - основателя и организатора первой школы данного района - Самарской средней школе Самарского района;
Хафизы Мустафиной - видного педагога - начальной школе N 3 г. Зайсан;
Виталия Безголосова - Героя Советского Союза -
профессионально-техническому училищу N 14 г. Лениногорска;
Оралхана Бокеева - известного писателя-драматурга - Актауской
средней школе Уланского района
по Жамбылской области
Амеди Хасенова - известного лингвиста, профессора - Акерменской
средней школе N 11 Меркенского района
по Жезказганской области
Сакена Сейфуллина - видного государственного деятеля, поэта -
Успенской средней школе Агадырского района;
Сыдыка Мухамеджанова - известного композитора - Кииктинской
средней школе Агадырского района
по Западно-Казахстанской области
Бисенгали Мухамбетова - полного кавалера ордена "Славы" трех степеней - Новопетровской средней школе Шингирлауского района;
Лукпана Кылышева - известного казахского биохимика, профессора - Шилийской средней школе Шингирлауского района;
Шакира Жексенбаева - казахского генерала - Искринской средней школе Ординского района
по Карагандинской области
Сакена Сейфуллина - видного государственного деятеля, поэта - Энтузиастской средней школе Нуринского района;
Нуркена Айтуганова - Героя Социалистического труда -
профессионально-техническому училищу Нуринского района;
Ахмета Байтурсынова - видного ученого-лингвиста - Актерекской
неполной средней школе Каркаралинского района;
Магжана Жумабаева - видного казахского поэта - средней школе
N 39 г. Караганды;
Газизы Жубановой - известного композитора, народной артистки -
музыкальной школе N 1 г. Темиртау;
Бухар Жырау - великого мыслителя, государственного деятеля -
центральной библиотеке г. Шахтинска
по Кзыл-Ординской области
Бекайдара Аралбаева - видного общественного деятеля - средней
школе N 52 Жанакорганского района;
Темирбека Жургенова - видного государственного деятеля -
средней школе N 136 г. Кызл-Орды;
Султанбека Кожанова - видного государственного деятеля, публициста -Бирликской средней школе Жанакорганского района;
Манапа Кокенова - народного акына - Дому культуры Жанакорганского района;
Карасакала Еримбета - известного акына - средней школе N 96 Казалинского района;
Георгия Ковтунова - Героя Советского Союза - средней школе N 252 Шиелинского района;
Капана Сабирова - общественного деятеля, депутата Верховного Совета КазССР 1-го созыва, погибшего в Великой Отечественной войне, - средней школе N 141 Сырдарьинского района
по Кустанайской области
Ахмета Байтурсынова - видного ученого лингвиста, общественного деятеля - Кустанайскому государственному университету
по Павлодарской области
Ерсина Мукашева - воина-интернационалиста, погибшего в Афганистане при исполнении воинского долга, - Белогорской средней школе Майского района;
Калижана Бекхожина - известного казахского поэта - средней школе N 12 г. Павлодара
по Семипалатинской области
Ишпекбая Жаксыбекова - Героя Социалистического Труда - Каракольской средней школе Таскескенского района;
Толеу Кобдикова - известного казахского акына-импровизатора - Чубартауской средней школе Чубартауского района;
Шакарима Кудайбердиева - известного поэта, философа - Егиндибулакской неполной средней школе Кокпектинского района;
Жанибека Карменова - известного певца, композитора и писателя - музыкальной школе села Карауыл Абайского района;
Уайса Шондыбаева - певца и композитора - Дому культуры Чубартауского района;
Дуйсенби Калматаева - одного из первых казахских врачей - Семипалатинскому медицинскому училищу
по Талдыкорганской области
Сындыбалы Кырыкбаевой - известной звеньевой свекловодов, общественного деятеля - Кенаральской средней школе Коксуского района;
Есболгана Жайсанбаева - заслуженного артиста Республики
Казахстан - Суыксайскому Дому культуры Капальского района;
Абикена Сарыбаева - акына-импровизатора - Кербулакскому
районному Дому культуры;
Жакыпа Абильтаева - заслуженного артиста Республики Казахстан -
Мукуринскому Дому культуры Коксуского района;
Науканбая Альмуханбетова - ученого-математика, профессора -
Бостонской средней школе Гвардейского района;
Кемеля Токаева - известного писателя - Уштобинской средней
школе N 1 Каратальского района
по Тургайской области
Ахмета Байтурсынова - видного ученого-лингвиста - Тургайскому
областному музыкально-драматическому театру;
Акана Нурманова - известного писателя - Байгабылской средней
школе Амангельдинского района;
Сырбая Мауленова - известного поэта - Юбилейной средней школе
Жангильдинского района
по Южно-Казахстанской области
Шамши Калдаякова - известного композитора, народного артиста -
областной филармонии Южно-Казахстанской области;
Саттара Ерубаева - известного казахского писателя - средней
школе N 69 г. Шымкента;
Кыз Маната - известного народного акына-импровизатора - культурно-спортивному комплексу Акмечетского арендного объединения Алгабасского района;
Бейсенбая Кенжебаева - видного казахского ученого, профессора - Богенской неполной средней школе Ордабасынского района;
Бабажана Гафурова - видного таджикского государственного
деятеля, академика - Новобадской таджикской средней школе
Сарыагашского района;
Бауыржана Момышулы - легендарного казахского батыра, писателя -
Красинской средней школе Сарыагашского района;
Касыма Аманжолова - известного казахского поэта - Стахановской
средней школе Сарыагашского района;
Смета Кенесбаева - академика - средней школе N 36 Созакского
района;
Магжана Жумабаева - выдающегося казахского поэта - средней
школе N 15 г. Туркестана
по г. Алматы
Магжана Жумабаева - выдающегося казахского поэта - средней
школе N 137;
Сапаргали Бегалина - известного казахского детского писателя -
Государственной республиканской детской библиотеке;
Жамбыла Жабаева - Республиканской юношеской библиотеке
б) о переименовании учреждений образования и культуры: <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 мая 1996 г. N 613.
по Алматинской области
среднюю школу имени 50-летия Октября Балхашского района - в среднюю школу имени Динмухамеда Кунаева - видного государственного деятеля;
среднюю школу имени 40-летия Казахстана Раймбекского района - в среднюю школу имени Бердибека Сокпакбаева - известного казахского писателя;
среднюю школу имени Ушинского Енбекшиказахского района - в среднюю школу имени Ильяса Жансугурова - классика казахской литературы
по Актюбинской области
начальную школу имени Кирова Мугоджарского района - в начальную школу "Шили";
среднюю школу имени 30-летия ВЛКСМ Мугоджарского района - в среднюю школу "Кумсай";
среднюю школу имени К.Маркса Челкарского района - в среднюю школу "Каратогай";
неполную среднюю школу имени Э.Тельмана Иргизского района - в неполную среднюю школу имени Теля Жаманмурынова - общественного деятеля;
неполную среднюю школу имени Калинина Иргизского района - в неполную среднюю школу "Темирастау"
по Атырауской области
среднюю школу имени Островского Жылыойского района - в среднюю
школу Ескайыра Халыкова - участника Великой Отечественной войны,
известного снайпера;
среднюю школу имени Ленина Индерского района - в среднюю школу
имени Мухангазы Сиранова - заслуженного учителя Республики Казахстан
по Западно-Казахстанской области
неполную среднюю школу "Социализм" Шингирлауского района - в
Аксуатскую неполную среднюю школу
по Жамбылской области
среднюю школу имени Кирова Жуалинского района - в среднюю школу
имени Курманбека Сагындыкова - известного журналиста;
среднюю школу имени А.Гайдара г.Каратау - в среднюю школу имени
Динмухамеда Кунаева
по Карагандинской области
Дом культуры шахты имени 60-летия Октябрьской революции - в Дом культуры шахты имени Аппак Байжанова г. Караганды
по Кзыл-Ординской области
среднюю школу имени "ХIХ-летия Октября" Шиелинского района - в Акординскую среднюю школу;
среднюю школу "Авангард" Шиелинского района - в среднюю школу "Акмая";
среднюю школу "Гигант" Шиелинского района - в среднюю школу "Бидайколь";
среднюю школу имени Калинина Теренозекского района - в среднюю
школу имени Исы Токтыбаева - видного общественного деятеля;
Кызылтускую среднюю школу Казалинского района - в среднюю школу
имени Кашакбая Примова - общественного деятеля;

Жаңақорған ауданының ВЛКСМ-ның 30 жылдығы атындағы N 51 орта мектебiн - академик Мұхамеджан Қаратаев атындағы орта мектеп
Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша
Түркiстан ауданының Куйбышов атындағы орта мектебiн - "Бабайқорған" орта мектебi;
Түркiстан ауданының "ХХ партсъезд" атындағы орта мектебiн - "Майдантал" орта мектебi;
Сайрам ауданының Лапшин атындағы орта мектебiн - атақты күйшi-композитор Дина Нұрпейiсова атындағы орта мектеп;
Келес ауданының "Коминтерн" орта мектебiн - көрнектi мемлекет қайраткерi Дiнмұхамед Қонаев атындағы мектеп;
Келес ауданының "Большевик" орта мектебiн - көрнектi мемлекет қайраткерi Тұрар Рысқұлов атындағы мектеп;
Созақ ауданының Гагарин атындағы орта мектебiн - белгiлi қобызшы, композитор Жаппас Қаламбаев атындағы мектеп;
Созақ ауданының Октябрьдiң 50-жылдығы атындағы орта мектебiн - белгiлi айтыс ақыны, жырау Құлыншақ Кемелұлы атындағы орта мектеп;
Созақ ауданының Энгельс атындағы орта мектебiн - "Қарағұр" орта мектебi;
Киров ауданының Чкалов атындағы орта мектебiн - көрнектi мемлекет қайраткерi Сұлтанбек Қожанов атындағы орта мектеп;
Сарыағаш ауданының Калинин атындағы орта мектебiн - белгiлi ақын Майлықожа атындағы орта мектеп;
Сарыағаш ауданының Горький атындағы орта мектебiн - белгiлi математик-ғалым, академик Орынбек Жәутiков атындағы орта мектеп;
Сарыағаш ауданының Макаренко атындағы орта мектебiн - Шығыстың ұлы ойшылы Қожа Ахмет Иассауи атындағы орта мектеп;
Сарыағаш ауданының Лермонтов атындағы орта мектебiн - аса көрнектi мемлекет қайраткерi Төле би атындағы орта мектеп;
Сарыағаш ауданының Фурманов атындағы орталау - мектебiн - белгiлi ақын Мұқағали Мақатаев атындағы орталау мектеп;
Сарыағаш ауданының "ХХ партсъезд" атындағы орта мектебiн - белгiлi ақын Төлеген Айбергенов атындағы орта мектеп;
Сарыағаш ауданының К.Маркс атындағы орта мектебiн - халық ақыны Махамбет Өтемiсұлы атындағы мектеп;
Сарыағаш ауданының Тельман атындағы орта мектебiн - аса көрнектi мемлекет қайраткерi Абылай хан атындағы орта мектеп;
Сарыағаш ауданының "Комсомол" орта мектебiн - көрнектi ақын,
философ Шәкәрiм Құдайбердiұлы атындағы орта мектеп;
Қазығұрт ауданының Чкалов атындағы орта мектебiн -
экономист-ғалым, профессор, Өзбекстан ғылымына еңбегi сiңген
қайраткер Өнер Жамалов атындағы орта мектеп;
Қазығұрт ауданының "Ленин жолы" орта мектебiн - Ақбастау орта
мектебi;
Қазығұрт ауданының Киров атындағы орта мектебiн - Шарбұлақ орта
мектебi;
Киров ауданының "Коммунизм" орта мектебiн - "Достық" орта мектебi;
Киров ауданының Фрунзе атындағы орта мектебiн - "Талапты" орта
мектебi
Семей облысы бойынша
Ақсуат ауданының "Ленин жолы" орта мектебiн - "Әкпетi" орта
мектебi;
Ақсуат ауданының ВЛКСМ-ның 60 жылдығы атындағы орта мектебiн -
N 2 Ақсуат орта мектебi;
Мақаншы ауданының Киров атындағы орта мектебiн - "Қаратұма" орта
мектебi деп өзгерту туралы ұсыныстар қабылдансын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

среднюю школу N 51 имени 30-летия ВЛКСМ Жанакорганского
района - в среднюю школу имени академика Мухамеджана Каратаева
по Семипалатинской области
среднюю школу "Ленин жолы" Аксуатского района - в среднюю школу
"Окпети";
среднюю школу имени 60-летия ВЛКСМ Аксуатского района - в
Аксуатскую среднюю школу N 2;
среднюю школу имени Кирова Маканчинского района - в среднюю
школу "Каратума"
по Южно-Казахстанской области
среднюю школу имени Куйбышева Туркестанского района - в среднюю
школу "Бабайкорган";
среднюю школу имени ХХ-партсъезда Туркестанского района - в
среднюю школу "Майдантал";
среднюю школу имени Лапшина Сайрамского района - в среднюю школу имени Дины Нурпеисовой - известного кюйши-композитора;
среднюю школу "Коминтерн" Келесского района - в среднюю школу имени Динмухамеда Кунаева - видного государственного деятеля;
среднюю школу "Большевик" Келесского района - в среднюю школу имени Турара Рыскулова - видного государственного деятеля;
среднюю школу имени Гагарина Созакского района - в среднюю школу имени Жаппаса Каламбаева - известного композитора, исполнителя;
среднюю школу имени 50-летия Октября - в среднюю школу имени Кулыншака Кемелулы - известного акына-импровизатора;
среднюю школу имени Энгельса Созакского района - в среднюю школу "Карагур";
среднюю школу имени Чкалова Кировского района - в среднюю школу имени Султанбека Кожанова - видного государственного деятеля;
среднюю школу имени Калинина Сарыагашского района - в среднюю школу имени Майлыкожы - известного народного поэта;
среднюю школу имени Горького Сарыагашского района - в среднюю школу имени Орынбека Жаутикова - видного казахского математика, академика;
среднюю школу имени Макаренко Сарыагашского района - в среднюю школу имени Кожа Ахмеда Яссауи - великого мыслителя Востока;
среднюю школу имени Лермонтова Сарыагашского района - в среднюю школу имени Толе би - выдающейся исторической личности;
среднюю школу имени Фурманова Сарыагашского района - в среднюю школу имени Мукагали Макатаева - известного казахского поэта;
среднюю школу имени ХХII партсъезда Сарыагашского района - в среднюю школу имени Толегена Айбергенова - известного казахского поэта;
среднюю школу имени К.Маркса Сарыагашского района - в среднюю школу имени Махамбета Утемисулы - народного поэта;
среднюю школу имени Тельмана Сарыагашского района - в среднюю школу имени Абылай хана - выдающейся исторической личности;
среднюю школу "Комсомол" Сарыагашского района - в среднюю школу имени Шакарима Кудайбердиулы - видного поэта, философа;
среднюю школу имени Чкалова Казыгуртского района - в среднюю школу имени Онера Жамалова - крупного экономиста, профессора, заслуженного деятеля науки Узбекистана;
среднюю школу "Ленин жолы" Казыгуртского района - в Акбастаускую среднюю школу;
среднюю школу имени Кирова Казыгуртского района - в Шарбулакскую среднюю школу;
среднюю школу "Коммунизм" Кировского района - в среднюю школу "Достык";
среднюю школу имени Фрунзе Кировского района - в среднюю школу Талапты".
Премьер-Министр
Республики Казахстан