Ауыл шаруашылығы кәсiпорындары мен ұйымдарына есiмдер беру және қайта атау туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 8 сәуiрдегi N 397
Қазақстан Республикасының Үкiметi Қаулы етедi:
Алматы, Қостанай, Қызылорда, Павлодар, Оңтүстiк Қазақстан, Талдықорған облыстары әкiмдерiнiң Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiмен және Су ресурстары жөнiндегi комитетiмен, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Мемлекеттiк ономастика комиссиясымен келiсiлген:
а) есiмдер беру туралы
Алматы облысы бойынша
Үлкен Алматы каналына - көрнектi мемлекет қайраткерi, ғалым,
академик Дiнмұхамед Қонаевтың;
Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша
Шымкент қаласының "Южказводпроект" жобалау-iздестiру
институтына - КСРО Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты, Қазақстан
Республикасының еңбек сiңiрген құрылысшысы Мiркамал Үнембаевтың
есiмiн беру туралы.
б) қайта атау туралы:
Алматы облысы бойынша
Күртi ауданының КСРО-ның 60-жылдығы атындағы кеңшарын - "Күртi"
кеңшары;
Кеген ауданының Қазақ ССР-ның 50 жылдығы атындағы тәжiрибе
шаруашылығы - "Шөладыр" тәжiрибе шаруашылығы;
Қостанай облысы бойынша
Таран ауданының "Николаев" кеңшарын - Бейiмбет Майлин атындағы
кеңшар;
Қызылорда облысы бойынша
Сырдария ауданының "Первомай" кеңшарын - Мұстафа Шоқай атындағы
кеңшар;
Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша
Арыс ауданының "Зардарья" кооперативтiк бiрлестiгiн - Арынбек
Құлжабаев атындағы кооператив бiрлестiгi;
Павлодар облысы бойынша
Ақтоғай ауданының Октябрьдiң 25 жылдығы атындағы тәжiрибе
шаруашылығы - Бағұстар Рамазанов атындағы тәжiрибе шаруашылығы;
Талдықорған облысы бойынша
Панфилов ауданының Киров атындағы ұжымшарын - Әбiлхан Қастеев
атындағы ұжымшар;
Көксу ауданының Куйбышев атындағы ұжымшарын - Қабан жырау атындағы ұжымшар деп қайта атау туралы ұсыныстары қабылдансын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О присвоении имен и переименовании сельскохозяйственных предприятий и организаций
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 1996 г. N 397
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Принять предложения акимов Алматинской, Кустанайской, Кзыл-Ординской, Павлодарской, Талдыкорганской, Южно-Казахстанской областей, согласованные с Министерством сельского хозяйства и Комитетом по водным ресурсам Республики Казахстан и Государственной ономастической комиссией при Правительстве Республики Казахстан:
а) о присвоении имен:
по Алматинской области
Динмухамеда Кунаева - видного государственного деятеля,
ученого - Большому Алматинскому каналу
по Южно-Казахстанской области
Миркамала Унембаева - лауреата Государственной премии СССР,
заслуженного строителя Республики Казахстан -
проектно-изыскательскому институту "Южказводпроект" в г. Шымкенте.
б) о переименовании:
по Алматинской области
совхоза имени 60-летия СССР Куртинского района - в совхоз
"Курты";
опытного хозяйства имени 50-летия Казахской ССР Кегенского
района - в опытное хозяйство "Шоладыр"
по Кустанайской области
совхоза "Николаевский" Таранского района - в совхоз имени
Беимбета Майлина
по Кзыл-Ординской области
совхоза "Первомайский" Сырдаринского района - в совхоз имени
Мустафы Шокая
по Павлодарской области
опытного хозяйства имени 25-летия Октября Актогайского района -
в опытное хозяйство имени Багустара Рамазанова
по Талдыкорганской области
колхоза имени Кирова Панфиловского района - в колхоз имени
Абылхана Кастеева;
колхоза имени Куйбышева Коксуского района - в колхоз имени
Кабан жырау
по Южно-Казахстанской области
кооперативного предприятия "Задарья" Арысского района - в кооперативное предприятие имени Арынбека Кулжабаева.
Премьер-Министр
Республики Казахстан