Жамбыл Жабаевтың туғанына 150 жыл толуына әзiрлiк және оны өткiзу жөнiндегi Республикалық штаб туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 15 сәуiр N 440
"Жамбыл Жабаевтың туғанына 150 жыл толуына әзiрлену мен өткiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 4 маусымдағы N 503 қаулысын орындау үшiн және мерейтойлық жұмыстарды жандандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметі қаулы етедi:
1. Жамбыл Жабаевтың туғанына 150 жыл толуына әзiрлiк және оны өткiзу жөнiндегi Республикалық штабтың (бұдан әрi - Штаб) құрамы бекiтiлсiн.
2. Штабқа Жамбыл Жабаевтың 150 жылдығына арналған салтанатты шараларды әзiрлеу мен өткiзу барысында Қазақстан Республикасының министрлiктерiнiң, мемлекеттiк комитеттерi мен өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдарының, облыстар және Алматы қаласы әкiмдерiнiң акционерлiк және холдингтiк компанияларымен, қоғамдық бiрлестiктермен өзара iс-қимыл жасаудағы барлық жұмысын үйлестiру жүктелсiн.
3. "Жамбыл Жабаевтың туғанына 150 жыл толуына әзiрлену мен өткiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 4 маусымдағы N 503 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 20, 358-бап) мынадай өзгертулер енгiзiлсiн:
Жамбыл Жабаевтың туғанына 150 жыл толуына әзiрлену мен өткiзу жөнiндегi мерейтойлық комиссияның құрамына мыналар кiргiзiлсiн: И.Н. Тасмағамбетов (төрағаның орынбасары), С.Т. Тұрсынов (келiсiмi бойынша), Г.Т. Тәңiрбергенова (келiсiмi бойынша), У.Б. Мұхамеджанов, Ә.С. Көпiшев (келiсiмi бойынша), М.Ж. Жұрынов, Ө.Е. Шөкеев, Б.С. Шәкiров, Қ.А. Орынбеков;
аталған комиссияның құрамынан мыналар шығарылсын: А.С. Есiмов, Н.Ә. Әбiқаев, С.Ж. Әбiшев, С.Әшляев, М.С. Ахметов, Ө.Бәйгелди, Л.К. Бекетова, Е.А. Мәмбетқазиев, С.Нүкетаев, Қ.С. Сұлтанов, А.А. Тiлеубердин.
4. Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi мен Алматы облысының әкiмi бiр апталық мерзiмде мерейтойлық шаралардың шығыстарының бiрыңғай сметасы мен қаржыландыру кестесiн Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiне келiсуге берсiн.
5. Облыстар мен Алматы қаласы әкiмдерiнiң мерейтойлық
қоғамдық-саяси шараларды қаржыландыруға 19 млн. теңге сомасында
iскерлiк қатысуы туралы ұсынысы қолдау тапсын. Аталған қаражат
мерейтойлық шаралар бойынша бөлуге сәйкес шығыстардың бiрыңғай
сметасына кiргiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 15 сәуiрдегi
N 440 қаулысымен
бекiтiлген
Жамбыл Жабаевтың 150 жылдығына әзiрлiк және
оны өткiзу жөнiндегi Республикалық штабтың
Құрамы
Тасмағамбетов И.Н.      - Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары,
Штаб жетекшiсi
Макиевский Н.М.         - Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары, Штаб
жетекшiсiнiң орынбасары
Мамашев Т.А.            - Қазақстан Республикасының Мәдениет
министрi, Штаб жетекшiсiнiң орынбасары
Үмбетов С.Ә.            - Алматы облысы әкiмi, Штаб
жетекшiсiнiң орынбасары
Абдрахманов С.А.        - Қазақстан Республикасы Мәдениет
министрiнiң бiрiншi орынбасары
Әбiшев С.Ж.             - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Iс Басқарушысы
Аманшаев Е.А.           - Қазақстан Республикасының Үкiметi
Аппараты Әлеуметтiк-мәдени даму
бөлiмi мәдениет секторының меңгерушiсi
Асқаров Ә.А.            - Қазақстан Республикасы Баспасөз және
бұқаралық ақпарат iстерi жөнiндегi
ұлттық агенттiк төрағасының орынбасары
(келiсiмi бойынша)
Бегманов Қ.С.           - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
Аппараты Әлеуметтiк-мәдени даму
бөлiмiнiң аға референтi
Бекболатов Ш.Х.         - "Қазақстан жолдары" мемлекеттiк
акционерлiк компаниясының президентi
Биманбетов Б.Т.         - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
Аппараты Басшысының бiрiншi орынбасары
Жомартов А.И.           - "Легпром" мемлекеттiк холдинг
компаниясының президентi
Досмұхамбетов Т.М.      - Қазақстан Республикасының Жастар iсi,
туризм және спорт министрi
Жетенов Ү.Ж.            - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Әкiмшiлiгi Басшысының орынбасары,
Ұйымдастыру-бақылау бөлiмiнiң
меңгерушiсi (келiсiмi бойынша)
Жұрынов М.Ж.            - Қазақстан Республикасының
Бiлiм министрi
Ким. Г.В.               - Қазақстан Республикасының Ұлттық
саясат жөнiндегi мемлекеттiк
комитетiнiң төрағасы
Көпiшев Ә.С.            - "Қазақстан теледидары мен радиосы"
республикалық корпорациясының
президентi (келiсiмi бойынша)
Құлыбаев А.А.           - Қазақстан Республикасының Құрылыс,
тұрғын үй және аумақтарда құрылыс
салу министрi
Құлмаханов Ш.           - Алматы қаласының әкiмi
Мұхамеджнов О.Б.        - Қазақстан Республикасының Үкiметi
Аппараты Әлеуметтiк-мәдени даму
бөлiмiнiң меңгерушiсi
Мұхамедиев Қ.Ш.         - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
Аппараты Қаржы-шаруашылық бөлiмiнiң
меңгерушiсi
Найманбаев Қ.Н.         - Қазақстан Жазушылар одағы
басқармасының бiрiншi хатшысы
(келiсiмi бойынша)
Орынбеков К.О.          - Алматы облысы Жамбыл ауданының
әкiмi
Павлов А.С.             - Қазақстан Республикасының Қаржы
министрi
Тәңiрбергенова Г.Т.     - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Әкiмшiлiгi Iшкi саясат бөлiмiнiң
меңгерушiсi (келiсiмi бойынша)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 15 сәуiрдегi
N 440 қаулысына
қосымша
Мерейтой шараларын қаржыландыруға үлестiк қатысу
қаражатын
Бөлу
млн. теңге
___________________________________________________________________
Облыс                         1996 жылғы II тоқсан
___________________________________________________________________
Ақмола                               1,0
Ақтөбе                               1,0
Атырау                               1,0
Шығыс Қазақстан                      1,0
Жамбыл                               1,0
Жезқазған                            1,0
Батыс Қазақстан                      1,0
Қарағанды                            1,0
Қызылорда                            1,0
Көкшетау                             1,0
Қостанай                             1,0
Маңғыстау                            1,0
Павлодар                             1,0
Солтүстiк Қазақстан                  1,0
Семей                                1,0
Талдықорған                          1,0
Торғай                               1,0
Оңтүстiк Қазақстан                   1,0
Алматы қаласы                        1,0

О Республиканском штабе по подготовке и проведению 150-летия со дня рождения Жамбыла Жабаева
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 1996 г. N 440
Во исполнение постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 июня 1992 г. N 503 "О подготовке и проведении 150-летия со дня рождения Джамбула Джабаева" и в целях активизации юбилейных работ Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить состав республиканского штаба (далее - Штаб) по подготовке и проведению 150-летия со дня рождения Жамбыла Жабаева (прилагается).
2. Возложить на Штаб координацию всей работы министерств, государственных комитетов и иных центральных и местных исполнительных органов Республики Казахстан, акимов областей и г. Алматы, взаимодействие с акционерными и холдинговыми компаниями, общественными объединениями в ходе подготовки и проведения торжественных мероприятий, посвященных 150-летию Жамбыла Жабаева.
3. Внести в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 июня 1992 г. N 503 "О подготовке и проведении 150-летия со дня рождения Джамбула Джабаева" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 20, ст. 358) следующие изменения:
внести в состав юбилейной комиссии по подготовке и проведению 150-летия со дня рождения Жамбыла Жабаева: Тасмагамбетов И.Н. (заместитель председателя), Турсунова С.Т. (по согласованию), Танирбергенову Г.Т. (по согласованию), Мухамеджанова У.Б., Копишева А.С. (по согласованию), Журинова М.Ж., Шукеева У.Е., Шакирова Б.С., Орынбекова К.А.;
вывести из состава указанной комиссии Есимова А.С., Абыкаева Н.А., Абишева С.Ж., Ашляева с., Ахметова М.С., Байгелди У., Бекетову Л.К., Мамбетказиева Е.А., Нукетаева С., Султанова К.С., Тлеубердина А.А.
4. Министерству культуры Республики Казахстан и акиму Алматинской области в недельный срок представить на согласование в Министерство финансов Республики Казахстан единую смету расходов и график финансирования юбилейных мероприятий.
5. Поддержать предложение акимов областей и г. Алматы о долевом
участии в финансировании юбилейных общественно-политических
мероприятий в сумме 19 млн. тенге согласно приложению. Включить
указанные средства в единую смету расходов, с соответствующим
распределением по юбилейным мероприятиям.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 апреля 1996 г. N 440
С О С Т А В
Республиканского штаба по подготовке
и проведению 150-летия Жамбыла Жабаева
Тасмагамбетов И.Н.      - Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан,
руководитель Штаба
Макиевский Н.М.         - Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан,
заместитель руководителя Штаба
Мамашев Т.А.            - Министр культуры Республики
Казахстан, заместитель
руководителя Штаба
Умбетов С.А.            - аким Алматинской области,
заместитель руководителя Штаба
Абдрахманов С.А.        - первый заместитель Министра
культуры Республики Казахстан
Абишев С.Ж.             - Управляющий Делами Президента
Республики Казахстан
Аманшаев Е.А.           - заведующий сектором культуры
Отдела социально-культурного
развития Аппарата Правительства
Республики Казахстан
Аскаров А.А.            - заместитель Председателя
Национального агентства по делам
печати и массовой информации
Республики Казахстан
(по согласованию)
Бегманов К.С.           - старший референт Отдела
социально-культурного развития
Аппарата Правительства
Республики Казахстан
Бекбулатов Ш.Х.         - президент Государственной
акционерной компании
"Казахстан жолдары"
Биманбетов Б.Т.         - первый заместитель Руководителя
Аппарата Правительства
Республики Казахстан
Джомартов А.И.          - президент Государственной
холдинговой компании "Легпром"
Досмухамбетов Т.М.      - Министр по делам молодежи,
туризма и спорта
Республики Казахстан
Жетенов У.Ж.            - заместитель Руководителя
Администрации Президента
Республики Казахстан, заведующий
Организационно-контрольным
отделом (по согласованию)
Журинов М.Ж.            - Министр образования
Республики Казахстан
Ким Г.В.                - Председатель Государственного
комитета Республики Казахстан
по национальной политике
Копишев А.С.            - президент Республиканской
корпорации "Телевидение и радио
Казахстана" (по согласованию)
Кулибаев А.А.           - Министр строительства, жилья
и застройки территорий
Республики Казахстан
Кулмаханов Ш.           - аким г. Алматы
Мухамеджанов У.Б.       - заведующий Отделом социально-
культурного развития Аппарата
Правительства Республики Казахстан
Мухамедиев К.Ш.         - заведующий финансово-хозяйственным
отделом Аппарата Правительства
Республики Казахстан
Найманбаев К.Н          - первый секретарь правления
Союза писателей Казахстана
(по согласованию)
Орынбеков К.О.          - аким Жамбылского района
Алматинской области
Павлов А.С.             - Министр финансов Республики
Казахстан
Танирбергенова Г.Т.     - заведующая Отделом внутренней
политики Администрации Президента
Республики Казахстан
(по согласованию)
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 1996 г. N 440
Р А С П Р Е Д Е Л Е Н И Е
средств долевого участия в финансировании
юбилейных мероприятий
млн. тенге
-----------------------------------------------------------------
Область                !    II квартал 1996 года
-----------------------------------------------------------------
Акмолинская                           1,0
Актюбинская                           1,0
Атырауская                            1,0
Восточно-Казахстанская                1,0
Жамбылская                            1,0
Жезказганская                         1,0
Западно-Казахстанская                 1,0
Карагандинская                        1,0
Кзыл-Ординская                        1,0
Кокшетауская                          1,0
Кустанайская                          1,0
Мангистауская                         1,0
Павлодарская                          1,0
Северо-Казахстанская                  1,0
Семипалатинская                       1,0
Талдыкорганская                       1,0
Тургайская                            1,0
Южно-Казахстанская                    1,0
г. Алматы                             1,0

Барлығы                            19,0

Всего                      19,0