"Жезказганцветмет" акционерлiк қоғамының төлем жасау қабiлетiн қалпына келтiру және банкроттықты болдырмау жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 23 сәуiр N 500
"Жезказганцветмет" акционерлiк қоғамының кредиторлық және дебиторлық берешектерiн бағалау жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның ұсынысын және оның қаражат жағдайын бағалау жөнiндегi тәуелсiз аудиттiң нәтижелерiн қарап, Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Елеулi жабық кредиторлық берешектерiнiң анықталуына байланысты "Жезказганцветмет" акционерлiк қоғамы дәрменсiз борышкер деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "Самсунг Дойчланд ГмбХ" корпорациясының келiсiмiмен 1995 жылғы 7 маусымда басқаруға жасалған N 16/95 контрактiнi және 1995 жылғы 16 қыркүйектегi оған қосымша келiсiмдi бұзсын.
3. Кредиттiк берешектiң негiзгi сомасы "Самсунг Дойчланд ГмбХ" корпорациясының үлесiне тиетiндiгi ескерiле отырып, "Жезказганцветмет" акционерлiк қоғамы "Самсунг Дойчланд ГмбХ" корпорациясының сыртқы басқаруына берiлсiн.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығына сәйкес "Самсунг Дойчланд ГмбХ" корпорациясымен сыртқы басқару туралы шарт жасасын.
5. "Жезказганцветмет" акционерлiк қоғамының кредиторлық және дебиторлық берешектерiн бағалау жөнiндегi ведомствоаралық комиссия басқарушы фирманың қатысуымен бiр ай мерзiмде кредиттiк қарызды өтеу кестесiн жасасын.
6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "Жезказганцветмет" акционерлiк қоғамының 51 процент мөлшерiндегi мемлекеттiк акциялар пакетiн Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне берсiн <*> .
<*> Ескерту: Өзгертулер енгiзiлген - ҚР Үкiметiнiң 1996.05.22.
N 626 қаулысымен. P960626_
7. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "Жезказганцветмет" акционерлiк қоғамының мемлекеттік пакетiн 51 процент мөлшерiнде айтылған шарттарда жабық тендерде сатсын <*> .
<*> Ескерту: Өзгертулер енгiзiлген - ҚР Үкiметiнiң 1996.05.22.
N 626 қаулысымен.
8. "Жезказганцветмет" акционерлiк қоғамына мемлекеттiк көмек көрсету және борыштарын өтеудiң шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1895 қаулысының Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен "Самсунг Дойчланд ГмбХ" корпорациясы арасында "Жезказганцветмет" акционерлiк қоғамын сыртқы басқаруға контракт жасалған сәттен бастап күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О мерах по восстановлению платежеспособности и предотвращению банкротства акционерного общества "Жезказганцветмет"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 1996 г. N 500
Рассмотрев предложение межведомственной комиссии по оценке кредиторской и дебиторской задолженности акционерного общества "Жезказганцветмет" и результаты независимого аудитора по оценке его финансового состояния, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. В связи с выявлением значительной скрытой кредиторской задолженности признать акционерное общество "Жезказганцветмет" несостоятельным должником.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом по соглашению с корпорацией "Самсунг Дойчланд ГмбХ" расторгнуть контракт на управление от 7 июня 1995 года N 16/95 и дополнительное соглашение к нему от 16 сентября 1995 года.
3. Учитывая, что основная сумма кредиторской задолженности приходится на долю корпорации "Самсунг Дойчланд ГмбХ", передать акционерное общество "Жезказганцветмет" во внешнее управление корпорации "Самсунг Дойчланд ГмбХ".
4. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом заключить договор о внешнем управлении с корпорацией "Самсунг Дойчланд ГмбХ" в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, U952173_ "О банкротстве".
5. Межведомственной комиссии по оценке кредиторской и дебиторской задолженности акционерного общества "Жезказганцветмет" с участием управляющей фирмы в месячный срок подготовить график погашения кредиторской задолженности.
6. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом передать Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации государственный пакет акций акционерного общества "Жезказганцветмет" в размере 51 процента. <*>
Сноска. Пункт 6 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 мая 1996 г. N 626.
7. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации реализовать государственный пакет акций акционерного общества "Жезказганцветмет" в размере 51 процента на закрытом тендере с оговоренными условиями. <*>
Сноска. Пункт 7 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 мая 1996 г. N 626.
8. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 г. N 1895 "О мерах государственной поддержки и погашения долгов акционерного общества "Жезказганцветмет" с момента заключения контракта на внешнее управление акционерного общества "Жезказганцветмет" между Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и корпорацией "Самсунг Дойчланд ГмбХ".
Премьер-Министр
Республики Казахстан