Батыс Қазақстанның тұтынушыларын электрмен жабдықтауды тұрақтандыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 2 мамыр N 538
Батыс Қазақстанның тұтынушыларын электрмен сенiмдi жабдықтау, Жаңажол кен орнының iлеспе мұнай газын кәдеге жарату есебiнен Ақтөбе облысында энергия көздерiн дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Жаңажол кен орнының iлеспе мұнай газын пайдалану және Ақтөбе ЖЭО-да турбиналарды 30 мың кВт қуатқа жетiлдiру арқылы Ақтөбе облысында 198 мың кВт көлемде алғашқы кезектегi энергетикалық қуаттардың құрылысын салу бағдарламасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi Ақтөбе облысының әкiмiмен бiрлесiп Жаңажол мұнайгаз кен орнында қуаттылығы 150 мың кВт ГТ-8С газ турбиналы электр станциясының құрылысы үшiн кредит алуға шетел банкiсiнiң алдындағы заемшыны айқындасын.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi, Ақтөбе облысының әкiмi шетел банкiсiнiң алдындағы заемшымен бiрлесiп банктiк сараптама жүргiзу және кредиттi жабу жөнiндегi кепiлдiк мiндеттеме үшiн барлық қажеттi құжаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiне ұсынсын.
4. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi қуаттылығы 150 мың кВт ГТ-8С газтурбиналы электр станциясы құрылысының жобасына сараптама жүргiзсiн және қорытындысын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң жанындағы Шетел капиталын пайдалану жөнiндегi комитетке ұсынсын.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жүргiзiлген сараптаманың нәтижелерi бойынша қуаттылығы 150 мың кВт ГТ-8С газтурбиналы электр станциясы құрылысының жобасы жөнiнде Қазақстан Республикасының кепiлдiгiн берудiң мүмкiндiгiн қарастырсын.
6. Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi
министрлiгi Жаңажол кен орнының iлеспе мұнай газы тиiмдiлiгiнiң
нормативтiк деңгейiн ескерiп оны өндiру жөнiндегi шығындардың құнынан
аспайтын баға бойынша, iске қосылмақ қуаттылығы 150 мың кВт ГТ-8С
газтурбиналы электр станциясына кәдеге жаратуды жүзеге асыруды
қамтамасыз етсiн.
7. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң бiрiншi орынбасары Н.Қ. Есенғаринге жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О мерах по стабилизации электроснабжения потребителей Западного Казахстана
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 мая 1996 г. N 538
В целях надежного электроснабжения потребителей Западного Казахстана, развития энергоисточников в Актюбинской области за счет утилизации попутного нефтяного газа Жанажольского месторождения Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить программу строительства первоочередных энергетических мощностей в Актюбинской области в объеме 198 тыс. кВт с использованием попутного нефтяного газа Жанажольского месторождения и модернизации турбины мощностью 30 тыс. кВт на Актюбинской ТЭЦ.
2. Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан совместно с акимом Актюбинской области определить заемщика перед иностранным банком на получение кредита для строительства газотурбинной электростанции ГТ-8С мощностью 150 тыс. кВт на Жанажольском нефтегазовом месторождении.
3. Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан, акиму Актюбинской области совместно с заемщиком перед иностранным банком представить государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан все необходимые документы и материалы для проведения банковской экспертизы и гарантийные обязательства по погашению кредита.
4. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан провести экспертизу проекта строительства газотурбинной электростанции Гт-8С мощностью 150 тыс. кВт и представить заключение в Комитет по использованию иностранного капитала при Министерстве финансов Республики Казахстан.
5. Министерству финансов Республики Казахстан по результатам проведенной экспертизы рассмотреть возможность выдачи гарантии Республики Казахстан по проекту строительства газотурбинной электростанции Гт-8С мощностью 150 тыс. кВт.
6. Министерству нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан обеспечить реализацию попутного нефтяного газа Жанажольского месторождения для утилизации на вводимой газотурбинной электростанции Гт-8С мощностью 150 тыс. кВт по цене, не превышающей стоимость затрат по его производству, с учетом нормативного уровня рентабельности.
7. Контроль за исполнением данного постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Исингарина Н.К.
Премьер-Министр
Республики Казахстан