Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi, Премьер-Министрдiң орынбасарлары және Үкiмет Аппараты басшысының арасында мiндеттердi бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 13 мамыр N 588. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1996.11.09. N 1363 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi,
Премьер-Министрдiң орынбасарлары және Үкiмет Аппараты Басшысының
арасында мiндеттердi бөлу бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
2. "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi, Премьер-Министрдiң
орынбасарлары және Үкiмет Аппараты Басшысының арасында мiндеттердi
бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 22
қаңтардағы N 72 қаулысының күшi жойылды деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
1996 жылғы 13 мамырдағы
N 588 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi,
Премьер-Министрдiң орынбасарлары және Үкiмет
Аппараты Басшысының арасында
Мiндеттердi бөлу
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi
Ә.М.Қажыгелдин
Үкiметтiң қызметiне тiкелей басшылық жасау, министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң, өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың республиканы экономикалық және әлеуметтiк дамыту жөнiндегi жұмысын үйлестiру.
Үкiметтiң реформаларды тереңдету жөнiндегi iс-қимыл
бағдарламасын жүзеге асыру.
Аумақтық басқару органдарымен өзара iс-қимыл, аймақтарды дамыту
және кадр жұмысының мәселелерi.
Мемлекеттiк инвестициялық саясатты үйлестiру, халықаралық
қатынастар, Сыртқыiсминiнiң, Қорғанысминiнiң, Iшкiiсминiнiң,
Әдiлетминiнiң, ҰҚК-ның, Мемтергеукомының жалпы мәселелерi.
Премьер-Министрдiң бiрiншi орынбасары
Н.Қ.Есенғарин
Интеграция комитетiне басшылық. ТМД органдарында Республика
атынан өкiлдiк.
ТМД елдерiмен ынтымақтастық жөнiндегi мемлекеттiк комитет
мәселелерi.
Премьер-Министрдiң орынбасары
Г.Г.Штойк
Республика экономикасының жұмыс iстеуiнiң жедел мәселелерi және
ТМД елдерiмен ынтымақтастық.
Өнеркәсiп, энергетика кәсiпорындарының реформасы. Көлiк және
байланыс, халық шаруашылығын жұмылдыру әзiрлiгi,
материалдық-техникалық қамтамасыз ету және мемлекеттiк материалдық резервтер, ғылыми-техникалық прогресс, қолданбалы және iргелi ғылым, iшкi сауда, қайталама ресурстарды пайдалану мәселелерi. Тұтыну тауарлары, жеңiл өнеркәсiп өндiрiсi мен рыноктарын дамыту. Ғылым мен техника жөнiндегi жоғары консультативтiк кеңестiң, Ақпаратты қорғау жөнiндегi мемлекеттiк техникалық комиссияның, Қара және түстi металдарды ұтымды пайдалану жөнiндегi мемлекеттiк инспекцияның қызметiне басшылық ету.
Көлiккомминi, Мемлекеттiк шекара күзетi жөнiндегi мемлекеттiк комитет, Өнеркәсiпсаудаминi, Энергиякөмiрминi, Ғылымминi - Ғылым академиясы, Геологияминi, Мұнайгазминi, Қазгеодезия, Мемстандарткомы, Қазпатент, Сауда-өнеркәсiп палатасы, Мемлекеттiк аттестациялық комитетi, Жол қоры жұмысының мәселелерi.
Премьер-Министрдiң орынбасары
В.В. Соболев
Макроэкономика мен әлеуметтiк-экономикалық реформалардың жалпы және ағымдағы мәселелерi.
Басқару органдары қызметiнiң тиiмдiлiгiн арттыру және құрылымын жетiлдiру. Мемлекеттiк меншiктi басқару ұйымдастыру мәселелерi. Кеден-тариф және монополияға қарсы саясат.
Республиканың бюджетi мен индикативтi болжам-жоспарларын әзiрлеуге басшылық жасау, олардың орындалуын бақылау, қаржы, валюта және баға саясатын қалыптастыру.
Халықаралық қаржы-экономика ұйымдарымен өзара iс-қимыл жасау. Сыртқы экономикалық қызмет мәселелерi.
Жұмыспен қамту, еңбек және жалақы, әлеуметтiк қорғау, кәсiпкерлiктi дамыту мәселелерi.
Жұмыс берушiлер және кәсiподақтар бiрлестiктерiмен өзара iс-қимыл, әлеуметтiк әрiптестiк мәселелерi.
Экономминi, Қаржыминi, Еңбекминi, Әлеуметминi, Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитет, мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi және жекешелендiру жөнiндегi мемкомитеттерi, Мемстанкомы, Мемсақтандыруқадағалау, Кеден комитетi, Ұлттық және мемлекеттiк банктер, Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссия, Зейнетақы қоры, Әлеуметтiк сақтандыру және жұмыспен қамту қорлары жұмысының мәселелерi.
Премьер-Министрдiң орынбасары
Ж.С.Кәрiбжанов
Агроөнеркәсiп кешенi және халықты азық-түлiкпен қамтамасыз ету салаларының қызметiн үйлестiру. Ауыл шаруашылығы өндiрiсiн, тағам өнеркәсiбiн және ауыл шаруашылығы өнiмдерiн ұқсатуды дамыту мақсатында инвестициялық бағдарламаларды жүзеге асыру. Табиғатты пайдалану және қоршаған ортаны қорғау мәселелерi.
Ауылшарминi, Экобиоресурсминi, Мемжеркомы, Суресурскомы, Қазгидромет, Орман шаруашылығы комитетi жұмысының мәселелерi.
Премьер-Министрдiң орынбасары
И.Н.Тасмағамбетов
Әлеуметтiк-мәдени даму мәселелерi, мәдениет, бiлiм беру, жоғары мектеп, денсаулық сақтау, туризм және спорт салаларындағы бағдарламаларды әзiрлеу және жүзеге асыру.
Әлеуметтiк-саяси процестердi, ұлтаралық қатынастарды зерделеу.
Бiлiмминi, Мәдениетминi, Жастурспортминi, Денсаулықминi, Мемұлткомы, Авторлық және сабақтас құқықтар жөнiндегi мемлекеттiк агенттiк, Қазбасархив, ҚазТАГ, Дiн iстерi жөнiндегi кеңес, Ономастика және Терминология комиссиялары, Мiндеттi медициналық сақтандыру қоры жұмысының мәселелерi.
Премьер-Министрдiң орынбасары
Н.А.Шәйкенов
Республикада бiрыңғай құқықтық саясат әзiрлеудi ұйымдастыру, сот-құқық реформасын жүргiзу, нарықтық қатынастарға көшудiң құқықтық актiлерiн әзiрлеу, олардың жүзеге асырылуын қамтамасыз ету.
Заңдылық пен құқық тәртiбiн қамтамасыз ету, құқық қорғау органдары жұмысының нысандары мен әдiстерiн жетiлдiру, оларды ұйымдық және материалдық нығайту, қылмысқа қарсы күрес мәселелерi; Қазақстан Республикасының заңдары мен өзге де нормативтiк актiлерiн құқықтық сараптауды ұйымдастыру; Үкiметтiң заң шығару бастамашылығы тәртiбiмен енгiзетiн заң жобаларын әзiрлеу; республиканың мүдделерi
қозғалатын ТМД-ның нормативтiк актiлерiне заңгерлiк баға беру.
Үкiметтiң заң шығарушылық қызметiн үйлестiру және заң
жобаларының Парламент Палаталарынан өтуiне жауапкершiлiк.
Әдiлетминi, Iшкiiсминi, Қорғанысминi, Үкiметтiң Парламенттегi
өкiлдiгi қызметiнiң мәселелерi.
Премьер-Министрдiң орынбасары - Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағасы
Н.М.Макиевский
Қазақстан Республикасының жоғары және орталық мемлекеттiк
органдарын Ақмола қаласына көшiру жөнiндегi мемлекеттiк комиссияға
басшылық ету. Құрылыс мәселелерi.
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi. Құрылысминiнiң, Мемкенқадағалаукомының
мәселелерi.
Үкiмет Аппаратының Басшысы
С.И.Шуткин
Аппарат бөлiмдерiнiң Үкiметтiң қызметiн қамтамасыз ету
жөнiндегi жұмысын ұйымдастыру.
Үкiмет шешiмдерiнiң және оның басшылығын тапсырмаларының орындалуы мен сапасына бақылау жасау бөлiгiнде министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң, өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың қызметiн үйлестiру.
Үкiметтiң нормативтiк актiлерi мен республика басшылығының тапсырмаларын орындамағаны үшiн министрлiктер мен ведомстволар басшыларын, облыстар басшыларын тәртiптiк жауапкершiлiкке тарту туралы ұсыныстар әзiрлеу.
Үкiметтiң Парламентпен, Президент Әкiмшiлiгiмен және аумақтардың әкiмдерiмен өзара iс-қимылын қамтамасыз ету. Үкiметтiң Баспасөз қызметiне, Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау және бiлiктiлiгiн көтеру институтының жұмысына басшылық ету.
Қазақстан Республикасының Үкiметi тағайындайтын кадрлар жөнiнде
келiсiлген ұсыныстарды зерделеу және енгiзу.
Үкiметтiң басшылығы өз жұмысын ұйымдастыруда акционерлiк және
холдинг компаниялармен, басқа да республикалық органдармен, қоғамдық
және басқа ұйымдармен қызметтiң қадағаланатын бағыттары бойынша өзара
iс-қимыл жасап отырады.
Үкiмет басшылығының бiрiн-бiрi ауыстыруының мынадай тәртiбi
белгiленедi:
Ә.М.Қажыгелдин - Г.Г.Штойк
Г.Г.Штойк - В.В.Соболев
В.В.Соболев - Ж.С.Кәрiбжанов
И.Н.Тасмағамбетов - Н.А.Шәйкенов
Н.Қ.Есенғарин - Н.М.Макиевский

О распределении обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Аппарата Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 1996 г. N 588. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 ноября 1996 г. N 1363 ~P961363.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить распределение обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Аппарата Правительства Республики Казахстан (прилагается).
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 22 января 1996 г. N 72 "О распределении обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Аппарата Правительства Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 мая 1996 г. N 588
РАСПРЕДЕЛЕНИЕ ОБЯЗАННОСТЕЙ
между Премьер-Министром, заместителями
Премьер-Министра и Руководителем Аппарата
Правительства Республики Казахстан
Премьер-Министр Республики Казахстан
Кажегельдин А.М.
Непосредственное руководство деятельностью Правительства,
координация работы министерств, государственных комитетов, других
центральных и местных исполнительных органов по экономическому и
социальному развитию республики.
Реализация Программы действий Правительства по углублению реформ.
Вопросы взаимодействия с территориальными органами управления,
развития регионов и кадровой работы.
Координация государственной инвестиционной политики,
международные отношения. Общие вопросы МИДа, Минобороны, МВД, Минюста,
КНБ, ГСК.
Первый заместитель Премьер-Министра
Исингарин Н.К.
Руководство Интеграционным Комитетом. Представительство от
республики в органах СНГ.
Вопросы Госкомитета по сотрудничеству со странами СНГ.
Заместитель Премьер-Министра
Штойк Г.Г.
Оперативные вопросы функционирования экономики республики и
сотрудничества со странами СНГ.
Реформа предприятий промышленности, энергетики. Вопросы транспорта и связи, мобилизационной подготовки народного хозяйства, материально-технического обеспечения и государственных материальных резервов, научно-технического прогресса, прикладной и фундаментальной науки, внутренней торговли, использования вторичных ресурсов. Развитие производства и рынков потребительских товаров, легкой промышленности. Руководство деятельностью Высшего консультативного совета по науке и технике, Государственной технической комиссии по защите информации, Госинспекции по контролю за рациональным использованием цветных и
черных металлов.
Вопросы работы Минкомтранса, Госкомитета по охране
государственной границы, Минпромторга, Минэнергоугольпрома, Миннауки -
Академии наук, Мингео, Миннефтегазпрома, Казгеодезии, Госстандарта,
Казпатента, Торгово-промышленной палаты, Государственного
аттестационного комитета, Дорожного фонда.
Заместитель Премьер-Министра
Соболев В.В.
Общие и текущие вопросы макроэкономики и социально-экономических
реформ.
Повышение эффективности деятельности и совершенствование структуры органов управления. Вопросы организации управления государственной собственностью. Таможенно-тарифная и антимонопольная политика.
Руководство разработкой бюджета республики и индикативных планов-прогнозов, контроль за их исполнением, формирование финансовой, валютной и ценовой политики.
Взаимодействие с международными финансово-экономическими организациями. Вопросы внешнеэкономической деятельности.
Вопросы занятости, труда и заработной платы, социальной защиты, развития предпринимательства.
Вопросы взаимодействия с объединениями работодателей и профсоюзов, социального партнерства.
Вопросы работы Минэкономики, Минфина, Минтруда, Минсоцзащиты, Госкомитета по ценовой и антимонопольной политике, госкомитетов по управлению госимуществом и по приватизации, Госкомстата, Госстрахнадзора, Таможенного комитета, Национального и государственных банков, Национальной комиссии по ценным бумагам, Пенсионного фонда, фондов социального страхования и занятости.
Заместитель Премьер-Министра
Карибжанов Ж.С.
Координация деятельности отраслей агропромышленного комплекса и продовольственного обеспечения населения. Реализация программ инвестиций в целях развития сельскохозяйственного производства, пищевой промышленности и переработки сельхозпродукции. Вопросы
природопользования и защиты окружающей среды.
Вопросы работы Минсельхоза, Минэкобиоресурсов, Госкомзема,
Комводресурсов, Казгидромета, Комитета лесного хозяйства.
Заместитель Премьер-Министра
Тасмагамбетов И.Н.
Вопросы социально-культурного развития, выработка и реализация
программ в сфере культуры, образования, высшей школы, здравоохранения,
туризма и спорта.
Изучение социально-политических процессов, межнациональных
отношений.
Вопросы работы Минобразования, Минкультуры, Минтурспортмолодежи, Минздрава, Госкомнаца, КазГААСПа, Казглавархива, КазТАГа, Совета по делам религий, Ономастической и Терминологической комиссий, Фонда обязательного медицинского страхования.
Заместитель Премьер-Министра
Шайкенов Н.А.
Организация выработки единой правовой политики, проведение судебно-правовой реформы в республике, подготовка правовых актов перехода к рыночным отношениям, обеспечение их реализации.
Вопросы обеспечения законности и правопорядка, совершенствования форм и методов работы правоохранительных органов, их организационного и материального укрепления, борьба с преступностью; организация правовой экспертизы законов и иных нормативных актов Республики Казахстан; разработка законопроектов, вносимых Правительством в порядке законодательной инициативы; юридическая оценка нормативных
актов СНГ, затрагивающих интересы республики.
Координация законотворческой деятельности Правительства и
ответственность за прохождение проектов законов в Палатах Парламента.
Вопросы деятельности Минюста, МВД, Минобороны, Представительства
Правительства в Парламенте.
Заместитель Премьер-Министра -
Председатель Государственного комитета
Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям
Макиевский Н.М.
Руководство Государственной комиссией по передислокации высших и
центральных государственных органов республики в город Акмолу. Вопросы
строительства.
Государственный комитет Республики Казахстан по чрезвычайным
ситуациям. Вопросы Минстроя, Госгортехнадзора.
Руководитель Аппарата Правительства
Шуткин С.И.
Организация работы отделов Аппарата по обеспечению деятельности
Правительства.
Координация деятельности министерств, государственных комитетов, иных центральных и местных исполнительных органов в части контроля и качества исполнения решений Правительства и поручений его руководства.
Подготовка предложений о привлечении к дисциплинарной ответственности руководителей министерств и ведомств, руководителей областей за неисполнение нормативных актов Правительства и поручений руководства республики.
Обеспечение взаимодействия Правительства с Парламентом, Администрацией Президента и акимами территорий. Руководство работой Пресс-службы Правительства, Института переподготовки и повышения квалификации государственных служащих при Правительстве Республики Казахстан.
Изучение и внесение согласованных предложений по кадрам,
назначаемым Правительством Республики Казахстан.
Руководство Правительства в организации своей работы
взаимодействует с акционерными и холдинговыми компаниями, другими
республиканскими органами, общественными и другими организациями по
курируемым направлениям деятельности.
Устанавливается следующая взаимозаменяемость руководства
Правительства:
Кажегельдин А.М. - Штойк Г.Г.
Штойк Г.Г. - Соболев В.В.
Соболев В.В. - Карибжанов Ж.С.
Тасмагамбетов И.Н. - Шайкенов Н.А.
Исингарин Н.К. - Макиевский Н.М.