Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң жанындағы Экономикалық зерттеулер институтының ғылыми-зерттеу және шаруашылық қызметiнiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 23 мамыр N 638
"Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгi жанынан Экономикалық зерттеулер институтын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 9 қаңтардағы N 32 P960032_ қаулысын iске асыру және ғылыми-экономикалық зерттеулер сапасын арттыру, жалпы әлемдiк стандарттарға сәйкес болжамдық-талдау жұмыстарын ұйымдастыру және экономикалық проблемалар бойынша ғылыми-зерттеулер жүргiзу үшiн бөлiнетiн мемлекеттiк қаржы ресурстарын тиiмдi пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi жанындағы Экономикалық зерттеулер институты (бұдан әрi - Экономикалық зерттеулер институты) Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен, Қаржы министрлiгiмен, Қазақстан Республикасының өзге де мемлекеттiк басқару органдарымен, кәсiпорындарымен және ұйымдарымен, шетелдiк және халықаралық ұйымдармен және өкiлдiктермен тиiстi шарттар (контрактiлер) жасау жолымен ғылыми-зерттеулердi, консалтингтiк және ғылыми-ақпараттық сипаттағы басқа да қызмет көрсетулердi жүзеге асыратын мемлекеттiк мекеме болып табылады деп белгiленсiн.
2. Экономикалық зерттеулер институты жүзеге асыратын және республикалық бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми-экономикалық зерттеулер мен болжамдық-талдау жұмыстарының басты тапсырыс берушiсi Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi болып белгiленсiн.
1996 жылдың сәуiр айынан бастап 1996 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген ғылыми-зерттеу жұмыстарын қаржыландыруға арналған қаражаттар шеңберiнде аталған жұмыстарды қаржыландыруды Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi арқылы Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы жүзеге асырады деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Қазақстан
Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясымен бiрлесе
отырып, Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi жанындағы
бұрынғы Экономика және нарықтық қатынастарын ғылыми-зерттеу
институтының қарыздарының құрылымдарын осы қарыздарды өтеудiң тәртiбi
мен мерзiмдерiн айқындау мақсатында оларды қайта құрылымдауды жүзеге
асыруды ескере отырып қарастырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

Вопросы научно-исследовательской и хозяйственной деятельности Института экономических исследований при Министерстве экономики Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 1996 г. N 638
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 9 января 1996 г. N 32 P960032_ "О создании Института экономических исследований при Министерстве экономики Республики Казахстан", повышения качества научно-экономических исследований, организации прогнозно-аналитической работы в соответствии с общемировыми стандартами и эффективности использования государственных финансовых ресурсов, выделяемых для проведения научных исследований по экономическим проблемам, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что Институт экономических исследований при Министерстве экономики Республики Казахстан (далее - Институт экономических исследований) является государственным учреждением, осуществляющим научные исследования, консалтинговые и другие услуги научно-информационного характера путем заключения соответствующих договоров (контрактов) с Министерством экономики, Министерством финансов Республики Казахстан и иными органами государственного управления, предприятиями и организациями Республики Казахстан, иностранными и международными организациями и представительствами.
2. Определить Министерство экономики Республики Казахстан генеральным заказчиком научно-экономических исследований и прогнозно-аналитических работ, осуществляемых Институтом экономических исследований и финансируемых из республиканского бюджета.
Установить, что начиная с апреля 1996 года финансирование указанных работ осуществляется Министерством науки - Академией наук Республики Казахстан через Министерство экономики Республики Казахстан в пределах ассигнований, предусмотренных в республиканском бюджете на 1996 год на финансирование научно-исследовательских работ.
3. Министерству экономики совместно с Министерством науки - Академией наук Республики Казахстан рассмотреть структуру долгов бывшего Научно-исследовательского института экономики и рыночных отношений при Министерстве экономики Республики Казахстан, имея в виду осуществление их реструктуризации в целях определения порядка и сроков погашения этих долгов.
Премьер-Министр
Республики Казахстан