Екiбастұз 1-ГРЭС-iн жекешелендiру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 13 маусым N 735
"Жекешелендiру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 23 желтоқсандағы N 2721 U952721_ Заң күшi бар Жарлығына сәйкес, энергетика саласын дамыту мен Екiбастұз 1-ГРЭС-iн қайта құрастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесiп 1996 жылдың 20 маусымына дейiнгi мерзiмде Екiбастұз 1-ГРЭС-iн қаржылық-экономикалық сауықтыруға қажеттi инвестициялық талаптары мен және оның жылдық энергия шығаруын 2000 жылға 22 млрд. кВт/сағ.-қа дейiн жеткiзудi белгiлесiн.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi 1996 жылдың 20 маусымына дейiнгi мерзiмде Екiбастұз 1-ГРЭС-iн балансындағы мүлiктердi қабылдау-өткiзу актiсi бойынша, белгiленген заң тәртiбiмен сату үшiн Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне берсiн.
3. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi аталған қабылдау-өткiзу актiсiне қол қойылғаннан кейiн бес күн iшiнде Екiбастұз 1-ГРЭС-iн мүлiктiк кешенiн сату бойынша тендер шарттарын орындау жөнiнде өздерiне мiндеттеме алған қатысушылар арасында саудаластықтың голландық процедураларын қолдана отырып, жабық тендер өткiзудi ұйымдастырсын. Тендер шарттары электр энергиясын өндiру көлемiн қамтамасыз ету және бұл үшiн қажеттi инвестициялық бағдарламаларды орындау жөнiндегi мiндеттемелердi қамтуға тиiс.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Энергетика және
көмiр министрлiгi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi
басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi саудаластық өткізiлгенге
дейiн Екiбастұз 1-ГРЭС-нiң iшкi және сыртқы мiндеттемелерi бойынша
құқықтық мұрагерлерiн айқындасын.
5. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары Г.Г. Штойкке жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О приватизации Экибастузской ГРЭС-1
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июня 1996 г. N 735
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 23 декабря 1995 г. N 2721 U952721_ "О приватизации", в целях развития энергетической отрасли и реконструкции Экибастузской ГРЭС-1 Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в срок до 20 июня 1996 года определить инвестиционные потребности, необходимые для финансово-экономического оздоровления Экибастузской ГРЭС-1 и доведения годовой выработки электроэнергии до 22 млрд. кВт/час к 2000 году.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в срок до 20 июня 1996 года передать Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации по акту приема-передачи имущество, находящееся на балансе Экибастузской ГРЭС-1, для продажи в установленном законом порядке.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации организовать и провести в течение пяти дней после подписания указанного акта приема-передачи закрытый тендер по продаже имущественного комплекса Экибастузской ГРЭС-1 с применением процедуры голландских торгов среди участников, взявших на себя обязательства по выполнению тендерных условий. Условия тендера должны содержать обязательства по обеспечению объемов производства электроэнергии и выполнению необходимой для этого инвестиционной программы.
4. Министерству финансов, Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан, Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом до проведения торгов определить правопреемников по внутренним и внешним обязательствам Экибастузской ГРЭС-1.
5. Контроль за выполнением данного постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Штойка Г.Г.
Премьер-Министр
Республики Казахстан