"Анкара" бесжұлдызды қонақ үйi кешенiн салу мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 20 маусым N 756
Түркия Республикасы мен Қазақстан Республикасының арасындағы ынтымақтастық шегiнде, сондай-ақ "Анкара" бесжұлдызды қонақ үйi кешенiнiң құрылысын аяқтау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi мен Қаржы министрлiгiнiң "Анкара" бесжұлдызды қонақ үйi кешенiнiң құрылысын аяқтау үшiн "Айт-Отель" акционерлiк қоғамына 12,1 млн (он екi миллион бiр жүз мың) АҚШ доллары мөлшерiнде қосымша кредиттiк қаражат бөлу туралы ұсынысы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiмен түпкiлiктi займшының тәуекелдiк және мүлiктiк жауапкершiлiк мiндеттемесiн көздейтiн тиiстi келiсiм жасассын.
3. "Айт-Отель" акционерлiк қоғамы:
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiне жобаның негiздемесiн, контракт, сондай-ақ қосымша сұралатын кредитке тиiстi кепiлдiктi, аманатты қамтамасыз ететiн және басқа қажеттi құжаттарды ұсынсын;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiмен қосымша кредиттiк келiсiм жасассын;
өз қаражаты есебiнен берiлген кредит сомасының аванстық өлшемдерiн, ол бойынша проценттердi төлеудi, сондай-ақ банк шығыстарын төлеудi қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi
контрактiнiң, кепiлдiк және аманаттық базалардың техникалық-экономикалық негiздемесiне, сондай-ақ жобаның жүзеге асырылу кезеңiнде төлемдердi iске асыратын көздерге банктiк сараптама жүргiзсiн.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен Қазақстан Республикасының кепiлдiгiн қамтамасыз ету жөнiнде келiсiм жасассын және тиiстi қарсы кепiлдiк берсiн.
Түркия Республикасының Эксимбанкiмен 2,7 млн. (екi миллион жетi жүз мың) АҚШ доллары мөлшерiнде игерiлген аккредитивтер бойынша пайдаланылмаған кредиттi ескере отырып бұрын келiсiлген кредит қаражат мөлшерiн бөлудегi өзгерiстердi пысықтасын және кредиттiң қосымша бөлiгiне банктiк кредиттiк келiсiм жасассын;
кредиттi және ол бойынша проценттердi дер кезiнде қайтаруды
қамтамасыз ету жөнiнде қажеттi шаралар қабылдасын.
5. "Түркия Республикасының Үкiметi беретiн кредит есебiнен
қаржыландырылатын жобалар тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан
Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 2 тамыздағы N 866
қаулысына 1-қосымшаға (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж.,
N 33, 365-бап) мынадай өзгерту енгiзiлсiн:
"Қазақстан Сауда" МСК"    Алматы қаласында 600  42,9  "Юксель ин.
деген жол                 орындық қонақ үй            шаат" фирмасы
құрылысы
мынадай редакцияда жазылсын:

Вопросы строительства пятизвездочного гостиничного комплекса "Анкара"
П о с т а н о в л е н и е Правительства Республики Казахстан от 20 июня 1996 г. N 756
В рамках сотрудничества между Турецкой Республикой и Республикой Казахстан, а также в целях завершения строительства пятизвездочного гостиничного комплекса "Анкара" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить предложение Министерства экономики и Министерства финансов Республики Казахстан о дополнительном выделении кредитных средств акционерному обществу "Айт-Отель" в размере 12,1 млн. (двенадцать миллионов сто тысяч) долларов США для завершения строительства пятизвездочного гостиничного комплекса "Анкара".
2. Министерству финансов Республики Казахстан заключить соответствующее соглашение с государственным Экспортно-импортным банком Республики Казахстан, предусматривающее обязательства по рискам и имущественной ответственности конечного заемщика.
3. Акционерному обществу "Айт-Отель":
представить государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан технико-экономическое обоснование проекта, контракт, а также соответствующее гарантийное, залоговое обеспечение и другие необходимые документы на дополнительно запрашиваемый кредит;
заключить дополнительное кредитное соглашение с государственным Экспортно-импортным банком Республики Казахстан;
обеспечить выплату авансового платежа предоставляемой суммы кредита, процентов по нему, а также оплату банковских расходов за счет собственных средств.
4. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан:
провести банковскую экспертизу технико-экономического обоснования, контракта, гарантийной и залоговой базы, а также источников осуществления платежей в период реализации проекта;
заключить соглашение с Министерством финансов Республики Казахстан об обеспечении гарантии Республики Казахстан и выдать соответствующую контргарантию;
проработать с Эксимбанком Турецкой Республики изменения распределения ранее согласованных объемов кредитных средств с учетом недоиспользованного кредита по освоенным аккредитивам в размере 2,7 млн. (два миллиона семьсот тысяч) долларов США и заключить банковское кредитное соглашение на дополнительную часть кредита;
принять необходимые меры по обеспечению своевременного погашения
кредита и процентов по нему.
5. Внести в приложение 1 к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан от 2 августа 1994 г. N 866
P940866_
"Об
утверждении перечня проектов, финансируемых за счет кредита,
предоставляемого Правительством Турецкой Республики" (САПП
Республики Казахстан за 1994 г. N 33, ст.365) следующие изменения:
строку
"ГВК "Казахстан Сауда"   строительство отеля        42,9   фирма
на 600 мест в г. Алматы           "Юксель
иншаат"
изложить в следующей редакции:

"Айт-Отель" АО"           Алматы қаласында      55,0  "Ах-Сель"
"Анкара" қонақ үйi          фирмасы
кешенiн салу
"Қарабұлақ қант зауыты"   сантехникалық бұйым.  3,4   "Алтайлар"
дар өндiретiн жабдық.       фирмасы
тар сатып алу
деген жолдар алынып тасталсын;
"Республикалық балаларды  Алматы қаласында      22,5  "Финтрако"
оңалту орталығы"          орталық салу                фирмасы
деген жолдардағы "22,5" деген сан "16,86" деген санмен
ауыстырылсын.
"БАРЛЫҒЫ" деген жолдағы "134,5" деген сан "133,86" деген санмен
ауыстырылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

"АО "Айт-Отель"          строительство              55,0   фирма
гостиничного                      "Ах-Сель";
комплекса "Анкара"
в г. Алматы
строку
"Карабулакский сахарный  закуп оборудования          3,4   фирма
завод                    для производства                  "Алтайлар"
сантехизделий
исключить;
по строке
"Республиканский         строительство               22,5  фирма
детский реабилитацион-   центра в г. Алматы                "Финтрако"
ный центр
цифру "22,5" заменить цифрой "16,86";
по строке "ИТОГО" цифру "134,5" заменить цифрой "133,86".
Премьер-Министр
Республики Казахстан