1996 жылдың 1 шiлдесiнен бастап зейнетақыны өсiру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 28 маусым N 818
"Қазақстан Республикасы халқы тұрмысының әлеуметтiк жағдайларын жақсарту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 19 желтоқсандағы N 2692 U952692_ Жарлығы мен "1996 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2700 U952700_ Заң күшi бар Жарлығын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. 1996 жылдың 1 шiлдесiнен бастап осы күнге қалыптасқан: еңбек, мүгедектiгi бойынша мерзiмдi қызметтiң әскери қызметшiлерi, асыраушысынан айырылу, әлеуметтiк жағдайы бойынша зейнетақы мөлшерiн 21 процентке көбейту iске асырылсын. Бұл ретте 1992 жылғы 1 қаңтарға дейiн тағайындалған еңбек зейнетақысына (асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша зейнетақылардан басқа), мүгедектiгi бойынша мерзiмдi қызметтiң әскери қызметшiлерiнiң зейнетақыларының ең төменгi өсiру сомасы 650 теңгеден, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша (асырауындағы әрбiр адамға), бала кезiнен мүгедектерге әлеуметтiк зейнетақылар - 500 теңгеден, басқа
әлеуметтiк зейнетақылар - 400 теңгеден кем болмауға тиiс.
2. Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi,
облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi 1996 жылдың 1 шілдесiнен бастап
өсiрiлген зейнетақылар мөлшерiн қайта есептеу мен төлеудi қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
орынбасары

О повышении пенсий с 1 июля 1996 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 1996 г. N 818
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 19 декабря 1995 г. N 2692 U952692_ "О мерах по улучшению социальных условий жизни населения Республики Казахстан" и Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 21 декабря 1995 г. N 2700 U952700_ "О республиканском бюджете на 1996 год" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Осуществить с 1 июля 1996 года повышение сложившихся на эту дату размеров пенсий: трудовых, по инвалидности военнослужащих срочной службы, по случаю потери кормильца, социальных - на 21 процент. При этом минимальная сумма повышения к трудовым пенсиям, назначенным до 1 января 1992 года (кроме пенсий по случаю потери кормильца), к пенсиям по инвалидности военнослужащих срочной службы не может быть ниже 650 тенге, к пенсиям по случаю потери кормильца (на каждого иждивенца), социальным пенсиям инвалидам с детства - 500 тенге, другим социальным пенсиям - 400 тенге в месяц.
2. Министерству социальной защиты населения Республики Казахстан, акимам областей и г. Алматы обеспечить перерасчет и выплату повышенных размеров пенсий с 1 июля 1996 года.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан