Ғылыми-техникалық саладағы мемлекеттiк меншiк объектiлерiн жекешелендiру бойынша ұйымдастыру шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 23 шiлде N 923. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.10.03. N 1410 қаулысымен. ~P971410
"1996-1998 жылдарға арналған реформаларды тереңдету жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң iс-қимыл жоспары мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылға арналған реформаларды тереңдету жөнiндегi шараларының кең ауқымды жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 12 қаңтардағы N 56 P960056_ қаулысын орындау үшiн және ғылыми-техникалық саладағы мемлекеттiк меншiк объектiлерiн жекешелендiру жөнiндегi жұмыстарды ұйымдық қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы
етедi:
1. Қазақстан Республикасы Үкiметi жанынан Ғылыми-техникалық сала
объектiлерiн жекешелендiру жөнiндегi ведомствоаралық комиссия
құрылсын.
2. Ғылыми-техникалық сала объектiлерiн жекешелендiру жөнiндегi
ведомствоаралық комиссия туралы ереже бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 23 шiлдедегi
N 923 қаулысына
Қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметi жанындағы
Ғылыми-техникалық сала объектiлерiн жекешелендiру жөнiндегi
ведомствоаралық комиссияның
ҚҰРАМЫ
Дүйсенов Д.Т.    - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң
орынбасары, комиссия төрағасы
<*>
Школьник В.С.    - Қазақстан Республикасының Ғылым министрi -
Ғылым академиясының президентi, комиссия
төрағасының орынбасары
Алшымбаева Р.Т.  - Қазақстан Республикасының Ұлттық патенттiк
ведомствосы төрағасының орынбасары
Грибановский А.П.- Қазақ ауыл шаруашылығы ғылымдары
академиясының академигi
Дуберман Ю.Е.    - Қазақстан Республикасының Жекешелендiру
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi төрағасының
орынбасары
Қиынов Л.Қ.      - Мұнай және газ өнеркәсiбi министрiнiң
орынбасары
Бахмутова Е.Л.   - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
Әлеуметтiк сала департаментiнiң бастығы
<*>
Коротовский В.Г. - Қазақстан Республикасы Геология және жер
қойнауын қорғау министрлiгi
құқықтық-нормативтiк секторының меңгерушiсi
Құлжанов М.К.    - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрiнiң орынбасары
Құсайынов А.Қ.   - Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi
жоғары бiлiм және ғылым бас басқармасы
бастығының орынбасары
<*>
Могильный В.В    - Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi -
Ғылым академиясының Болжамдау және
ғылыми-техникалық бағдарламалар бас
басқармасының бастығы
Нұрғалиева Е.Н.  - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң
орынбасары
Мұхаметжанов С.Н.- Қазақстан Республикасы Көлiк және
коммуникациялар министрiнiң орынбасары
<*>
Тастанбеков А.Т. - Қазақстан Республикасы Құрылыс, тұрғын үй
және аумақтарда құрылыс салу министрлiгiнiң
Ғылым, сыртқы байланыстар, техникалық нормалау
және инвестиция бас басқармасының бастығы
Тиесов С.А.      - Қазақстан Республикасы Энергетика және көмiр
өнеркәсiбi министрiнiң бiрiншi орынбасары
Төлебаев А.Қ.    - Қазақстан Республикасы Ғылым министрi -
Ғылым академиясы президентiнiң орынбасары
Шығаев М.Н.      - Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң
технологиялық дамудың ақпарат жүйелерi мен
экономикасын дамыту басқармасының бастығы
Шоқпытов А.М.    - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi
басқару жөнiндегi Мемлекеттiк комитетi
төрағасының бiрiншi орынбасары
ЕСКЕРТУ. Құрамға өзгерiстер енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1997.01.07.
N 12 қаулысымен.
P970012_
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 23 шiлдедегi
N 923 қаулысына
Бекiтiлген
Ғылыми-техникалық сала объектiлерiн жекешелендiру
жөнiндегi ведомствоаралық комиссия туралы
ЕРЕЖЕ

Об организационных мерах по приватизации объектов государственной собственности в научно-технической сфере
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июля 1996 г. N 923. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 3 октября 1997 г. N 1410 ~P971410.
Во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 12 января 1996 г. N 56 P960056_ "О Плане действий Правительства Республики Казахстан по углублению реформ на 1996-1998 годы и развернутом Плане мероприятий Правительства Республики Казахстан по углублению реформ на 1996 год" и в целях организационного обеспечения работы по приватизации объектов государственной собственности в научно-технической сфере Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Межведомственную комиссию по приватизации объектов научно-технической сферы при Правительстве Республики Казахстан в составе согласно приложению.
2. Утвердить Положение о Межведомственной комиссии по приватизации объектов научно-технической сферы (прилагается).
Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 23 июля 1996 г. N 923
Состав
Межведомственной комиссии
по приватизации объектов научно-технической сферы
при Правительстве Республики Казахстан
<*>
Сноска. Состав комиссии изменен постановлением Правительства
Республики Казахстан от 7 января 1997 г. N 12.
P970012_
Дуйсенов Д.Т.        - Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан, председатель
комиссии
Школьник В.С.        - Министр науки - президент Академии
наук Республики Казахстан,
заместитель председателя комиссии
Алчимбаева Р.Т.      - заместитель Председателя
Национального патентного ведомства
Республики Казахстан
Грибановский А.П.    - академик Казахской академии
сельскохозяйственных наук
Дуберман Ю.Е.        - заместитель Председателя
Государственного комитета Республики
Казахстан по приватизации
Киинов Л.К.          - заместитель Министра нефтяной и
газовой промышленности
Бахмутова Е.Л.       - начальник Департамента социальной
сферы Министерства финансов
Республики Казахстан
Коротовский В.Г.     - заведующий нормативно-правовым
сектором Министерства геологии
Республики Казахстан
Кульжанов М.К.       - заместитель Министра здравоохранения
Республики Казахстан
Кусаинов А.К.        - заместитель начальника Главного
управления высшего образования и науки
Министерства образования Республики
Казахстан
Могильный В.В.       - начальник Главного управления
прогнозирования и научно-технических
программ Министерства науки -
Академии наук Республики Казахстан
Нургалиева Е.Н.      - заместитель Министра юстиции
Республики Казахстан
Мухаметжанов С.Н.    - заместитель Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
Тастанбеков А.Т.     - начальник Главного управления науки,
внешних связей, технического
нормирования и инвестиций
Министерства строительства, жилья и
застройки территорий Республики
Казахстан
Тиесов С.А.          - первый заместитель Министра
энергетики и угольной промышленности
Республики Казахстан
Тулебаев А.К.        - заместитель Министра науки-президент
Академии наук Республики Казахстан
Шигаев М.Н.          - начальник Управления развития
информационных систем и экономики
технологического развития
Министерства экономики Республики
Казахстан
Шукпутов А.М.        - первый заместитель Председателя
Государственного комитета
Республики Казахстан по управлению
государственным имуществом
Утверждено
постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 1996 г. N 923
Положение
о Межведомственной комиссии
по приватизации объектов научно-технической сферы

1. Қазақстан Республикасы Үкiметi жанындағы Ғылыми-техникалық сала объектiлерiн жекешелендiру жөнiндегi ведомствоаралық комиссия (бұдан былай - Комиссия) өз жұмысында Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Парламентiнiң қаулыларын, Қазақстан Республикасы Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiн және осы Ереженi басшылыққа алады.
2. Қазақстан Республикасының ғылыми-техникалық әлеуетiн қайта құрылымдау және жекешелендiру негiзiнде оны сақтау және нығайту Комиссияның негiзгi мiндетi болып табылады.
3. Комиссия мынадай мiндеттердi атқарады:
жыл сайын жекешелендiруге жататын ғылыми-техникалық сала объектiлерiнiң тiзбесi бойынша ұсыныстар енгiзедi;
объектiлердi жекешелендiру жөнiндегi мәселелердi қарайды.
4. Министрлiктер, мемлекеттiк комитеттер және өзге де орталық атқарушы органдар жыл сайын 1 тамызға дейiн ведомстволық бағыныстағы ғылыми ұйымдардың ұйымдық-құқықтық нысанын көрсете отырып жекешелендiруге жататын, оның iшiнде:
тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтетiн, ал жекешелендiрiлуi алдын ала акционерлендiрiлу арқылы жеке жобалар бойынша жүзеге асырылатын аса iрi және бiрегей объектiлердiң;
жекешелендiрiлуi алдын ала шаруашылық серiктестiктер құру арқылы жүзеге асырылатын жай объектiлердiң;
мүлiк кешендерiн сату жолымен жекешелендiруге жататын олардың тiзбесiн Комиссияға ұсынады.
5. Министрлiктер, мемлекеттiк комитеттер және өзге де орталық атқарушы органдар ұсынған материалдарды қарау қорытындылары бойынша Комиссия ғылыми-техникалық сала объектiлерiн жекешелендiру мерзiмдерi, шарттары мен құны жөнiнде ұсыныстар енгiзедi және оларды Қазақстан Республикасының мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен Қазақстан Республикасының жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң бекiтуiне бередi.
6. Комиссия мәжiлiстерi қажетiне қарай жылына кем дегенде екi рет өткiзiледi. Егер оның мәжiлiстерiне Комиссия мүшелерiнiң жартысынан көбi қатысса, Комиссия шешiмi күшiнде болады. Комиссия шешiмдерi Комиссия мүшелерiнiң жай көпшiлiк даусымен қабылданады.
7. Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының аппараты Комиссияның жұмыс аппаратының мiндеттерiн атқарады.

1. Межведомственная комиссия по приватизации объектов научно-технической сферы при Правительстве Республики Казахстан (далее - Комиссия) в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, постановлениями Парламента Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и настоящим Положением.
2. Основной задачей Комиссии является сохранение и укрепление научно-технического потенциала Республики Казахстан на основе его реструктуризации и приватизации.
3. Комиссия выполняет следующие функции:
ежегодно вносит предложения по перечню объектов научно-технической сферы, подлежащих приватизации;
рассматривает вопросы по приватизации объектов.
4. Министерства, государственные комитеты и иные центральные исполнительные органы ежегодно до 1 августа представляют Комиссии перечни подведомственных научных организаций, с указанием их организационно-правовой формы:
подлежащие приватизации, в том числе:
особо крупные и уникальные объекты, перечень которых утверждается Правительством Республики Казахстан, а приватизация осуществляется по индивидуальным проектам с предварительным акционированием;
обычные объекты, приватизация которых осуществляется с предварительным созданием хозяйственных товариществ;
подлежащие приватизации путем продажи имущественных комплексов.
5. По итогам рассмотрения материалов, представленных министерствами, государственными комитетами и иными центральными исполнительными органами, Комиссия вносит предложения о сроках, условиях и стоимости приватизации объектов научно-технической сферы и передает их на утверждение Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации.
6. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже двух раз в год. Решения Комиссии действительны, если на ее заседании присутствует более половины членов Комиссии. Решения Комиссии принимаются простым большинством голосов членов Комиссии.
7. Функции рабочего аппарата Комиссии выполняет аппарат Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан.