Көлiк құралдарының Қызылорда облысының гидроторабы арқылы өткенi үшiн ақы белгiлеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 2 тамыз N 956. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2001.09.27. N 1262 қаулысымен. ~P011262
Көлiктердiң, оның iшiнде iрi көлемдi және ауыр салмақты көлiктердiң өтуi салдарынан қанағаттанғысыз күйге жетiп отырған Сырдария өзенiндегi Қызылорда гидроторабына келтiрiлген зиянды өтеу, сондай-ақ осы гидроторапқа жөндеу жұмыстарын жүргiзу және оның техникалық-экономикалық сипатын қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Жол қоры туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2701 U952701_ Заң күшi бар Жарлығына сәйкес ұзындығы 6 км болатын Қызылорда гидроторабы /1812-1806 км/ арқылы өтетiн көлiк құралдарына, оның iшiнде жүк таситын, iрi көлемдi ауыр салмақты, ТМД елдерiнiң алыс шетелдер мен Қазақстан Республикасының көлiктерiн қоса алғанда, "Самара-Шымкент" республикалық мемлекеттiк автомобиль жолының учаскесi ақылы деп жарияланады.
2. Жоғарыда аталған учаске бойында жол ақысының ставкалары
қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
3. Осы учаске бойынша жол ақыларынан алынған қаражаттар
республикалық Жол қорына жiберiлсiн.
4. Республикалық Жол қоры осы учаске арқылы көлiк құралдарымен
жол жүруден түскен төлемдер сомасындағы жәрдемақыны Қызылорда
облыстық жол қорына бөлудi көздесiн.
5. Учаске бойынша жол ақыларынан түскен түсiмдердiң толықтығына
және түскен қаражаттың мақсатты пайдалануына бақылау жасау Қызылорда
облысының әкiмiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 2 тамыздағы
N 956 қаулысына
қосымша
Қызылорда гидроторабы бойынша өтетiн /1812-1806 км/,
ұзындығы 6 км "Самара-Шымкент" республикалық мемлекеттiк
автомобиль жолы бойынша жол жүру төлемдерiнiң
СТАВКАЛАРЫ
___________________________________________________________________
|ТМД елдерiне алыс шетелдер
|мен Қазақстан Республика.
Көлiк құралдарының түрi         |сына арналған көлiктермен
|жол жүру ставкаларының
|мөлшерi /АҚШ долларымен/
_________________________________________|_________________________
Жеңiл автомобильдер                                0,85
Жеңiл автобустар                                   2,50
Ауыр автобустар                                    5,80
/Икарус, ЛИАЗ, ЛАЗ және басқалары/
1,0 тоннаға дейiнгi жүктердi көтеретiн             1,25
шағын жүк автобустары
2,5 тоннадан 5,0 тоннаға дейiнгi жүктердi          3,50
көтеретiн жүк автомобильдерi

Об установлении платы за проезд транспортных средств через Кзыл-Ординский гидроузел
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 1996 г. N 956. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 сентября 2001 г. N 1262 ~P011262.
В целях компенсации наносимого ущерба Кзыл-Ординскому гидроузлу на реке Сыр-Дарья, находящемуся в неудовлетворительном состоянии вследствие прохождения по нему транспортных средств, в том числе крупногабаритных и тяжеловесных, а также для производства ремонтных работ и поддержания технико-экономических характеристик данного гидроузла Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 21 декабря 1995 г. N 2701 U952701_ "О Дорожном фонде" установить участок республиканской государственной автомобильной дороги "Самара-Шымкент", проходящий по Кзыл-Ординскому гидроузлу (1812-1806 км), протяженностью 6 км платным за проезд транспортных средств, включая грузовые, крупногабаритные и тяжеловесные, стран СНГ, дальнего зарубежья и Республики Казахстан.
2. Утвердить ставки платы за проезд по вышеназванному участку согласно приложению.
3. Средства, полученные от платы за проезд по данному участку, направлять в республиканский Дорожный фонд.
4. Республиканскому Дорожному фонду предусмотреть выделение дотации Кзыл-Ординскому областному дорожному фонду в сумме поступившей платы за проезд транспортных средств через данный участок.
5. Контроль за полнотой поступления платы за проезд по участку и за целевым использованием поступивших средств возложить на акима Кзыл-Ординской области.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 августа 1996 г. N 956
С Т А В К И
платы за проезд по участку республиканской
государственной автомобильной дороги "Самара-Шымкент",
проходящему по Кзыл-Ординскому гидроузлу (1812-1806 км),
протяженностью 6 км
--------------------------------------------------------------------
Транспортные средства        !Размер ставки за проезд
!транспортных средств для
!стран СНГ, дальнего
!зарубежья и Республики
!Казахстан (в долларах США)
--------------------------------------------------------------------
Легковые автомобили                               0,85
Автобусы легкие                                   2,50
Автобусы тяжелые
(Икарус, ЛИАЗ, ЛАЗ и др.)                         5,80
Грузовые микроавтобусы
грузоподъемностью до 1,0 тонны                    1,25
Грузовые автомобили
грузоподъемностью от 2,5 до 5,0 тонн              3,50
Грузовые автомобили

5,0 тоннадан 8,0 тоннаға дейiнгi жүктердi          5,80
көтеретiн жүк автомобильдерi
8,0 тоннадан 12,0 тоннаға дейiнгi жүктердi         7,50
көтеретiн жүк автомобильдерi
12,0 тоннадан 15,0 тоннаға дейiнгi                12,50
жүктердi көтеретiн жүк автопоездары
15,0 тоннадан артық жүктердi көтеретiн            16,50
жүк автопоездары
Тракторлар                                         4,20
Ескертулер: 1. Төлемақы оны төлеген кездегi доллар курсы
бойынша теңге арқылы жүргiзiледi.
2. Қызылорда облысында тiркелген жеңiл
автомобильдерден ставкалар өндiрiлмейдi.

грузоподъемностью от 5,0 до 8,0 тонн              5,80
Грузовые автомобили
грузоподъемностью от 8,0 до 12,0 тонн             7,50
Грузовые автопоезда
грузоподъемностью от 12,0 до 15,0 тонн           12,50
Грузовые автопоезда
грузоподъемностью более 15,0 тонн                16,50
Трактора                                          4,20
Примечание: 1. Оплата производится в тенге по курсу доллара
на момент оплаты.
2. С легковых автомобилей, зарегистрированных в
Кзыл-Ординской области, ставки не взимаются.