Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы мамырдағы Иран Ислам Республикасына сапары барысындағы қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 20 тамыз N 1037
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың "Иран Ислам Республикасына сапары барысындағы қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру және қазақ-иран ынтымақтастығын одан әрi дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы мамырдағы Иран Ислам Республикасына сапарында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi шаралар жоспары бекiтiлсiн /қоса берiлiп отыр/.
2. Министрлiктер мен мемлекеттiк комитеттер, өзге орталық
атқарушы органдар, облыстардың, Ақмола қаласының әкiмдерi шаралар
жоспарында көзделген тапсырмаларды орындау жөнiнде қажеттi шаралар
қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi осы қаулының
орындалуы барысы туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiне кемiнде
жарты жылда бiр рет хабарлап отырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 20 тамыздағы
N 1037 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы
мамырдағы Иран Ислам Республикасына сапары барысындағы
қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге
асыру жөнiндегi шаралар
ЖОСПАРЫ
___________________________________________________________________
Құжаттың, уағдаластықтың    |        Шаралар мазмұны
атауы              |
_________________________________|_________________________________
1                |                2
_________________________________|_________________________________
Қазақстан мұнайын Иранға           ИИР Мұнай министрлiгi делегация.
тасымалдау туралы                  сының үстiмiздегi жылдың маусым.
дағы Алматы қаласына сапары
барысында негiзгi мәселелердiң
шешiлмеуiне байланысты келiссөздi
жалғастыру ұйғарылды
Ақтау портындағы объектiлердi      Қажеттi материалдық-техникалық
қайта жаңарту және құрылысын       есептердi жүргiзу және Иран
салу жөнiндегi жоба                тарапына Ақтау портын қайта
жаңарту жөнiндегi қажеттi
ақпараттар беру, оның толқынға
қарсы тосқауыл құрылысы мен
порттың қорғаныс дамбыларын
қаржыландыру мәселесiн шешу
мақсатында
Ақтау портына арнаулы экономи.     Ақтау портына арнаулы эконо.
калық аймақ мәртебесiн беру        микалық аймақ мәртебесiн беру
туралы                             туралы мәселенi қолданылып
жүрген заңдарға сәйкес бекiтiп
оны заңды түрде шешу
Батыс Қазақстаннан Иранға          Батыс Қазақстаннан Иранға
Түрiкменстан арқылы мұнай          Түрiкменстан арқылы мұнай
құбырының құрылысын салу           құбырының құрылысын салудың
техникалық жақтарын зерделеуге
кiрiсу
ТАТЖ бiрлесiп пайдалану            Трансазнат темiр жол желiсiнiң
Мешхед-Серахс-Теджен темiр жол
учаскесiнiң пайдаланудағы iске
қосылуын ескерiп, республиканың
мүдделi органдары темiр жолды
бiрлесiп пайдаланудағы нақты
мәселенi, транзит бойынша
бiрыңғай тарифтi белгiлеудегi
келiсiмдерiн қоса - талқыласын
Каспий жағалауындағы бес           Ресей және Иран Президенттерiнiң
мемлекет сыртқы iстер              Каспий теңiзi мәселесi жөнiндегi
министрлерiнiң кездесуi            бiрлескен мәлiмдемелерiне орай
Каспий жағалауындағы бес
мемлекеттiң сыртқы iстер
министрлерi орынбасарларының,
содан кейiн осы елдердiң сыртқы
iстер министрлерiнiң кездесуiн
өткiзу
Кешм а. АЭА-та қазақстан-иран      Экспорт-импорт және көлiк-
бiрлескен кәсiпорнын құру          экспедициялық операциялар
жөнiндегi Кешм а. ЕЭА-та
қазақстан-иран бiрлескен
кәсiпорнын құру туралы
келiсiмдi нақты жүзеге асыруды
бастау
Бiрлескен үкiметаралық комиссия    Екi ел Үкiметтерiнiң сауда-
туралы                             экономикалық, өнеркәсiп және
ғылыми-техникалық ынтымақтастық
жөнiндегi бiрлескен үкiметаралық
комиссия құру туралы қол қойған
Хаттамасына сәйкес, соңғы
мәжiлiсi бұдан бiр жыл бұрын
Алматыда өткiзiлген комиссияның
тең төрағасы Ю.Лавриненкоға Иран
тарапы мен Тегеранда кезектi
мәжiлiс өткiзуiн пысықтау
Ақмола қаласының құрылысын салу    Иран жағымен оның объектiлердi
туралы                             жобалау мен құрылысын салуға
қатысудағы нақты нысаны мен
шартын тиянақтау
___________________________________________________________________
Орындауға    |        Орындалуына        |     Орындалу
жауаптылар   |       бақылау жасау       |      мерзiмi
___________________|___________________________|___________________

О мерах по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе визита в Исламскую Республику Иран Президента Республики Казахстан в мае 1996 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 августа 1996 г. N 1037
В целях реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Исламскую Республику Иран и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-иранского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить план мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе визита Президента Республики Казахстан в Исламскую Республику Иран в мае 1996 года (прилагается).
2. Министерствам и государственным комитетам, иным центральным исполнительным органам, акимам областей, г. Акмолы принять необходимые меры по выполнению поручений, предусмотренных планом мероприятий.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения настоящего постановления не реже одного раза в полугодие.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕН
постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 августа 1996 г. N 1037
План мероприятий
по реализации соглашений и договоренностей,
достигнутых в ходе визита Президента Республики
Казахстан в Исламскую Республику Иран в мае 1996 года
--------------------------------------------------------------------
Наименование документа,  !       Содержание мероприятий
договоренности      !
--------------------------------------------------------------------
1               !                   2
--------------------------------------------------------------------
О транспортировке             В связи с нерешенностью основных
казахстанской нефти в Иран    вопросов в ходе визита делегации
Министерства нефти ИРИ в июне с.г.
в Алматы решено продолжить переговоры
--------------------------------------------------------------------
Проект по реконструкции и     Произвести необходимые материально-
строительству объектов в      технические расчеты и предоставить
порту Актау                   иранской стороне необходимую
информацию по проекту реконструкции
порта Актау с целью решения ею вопроса
финансирования работ по строительству
волнолома и защитной дамбы порта
--------------------------------------------------------------------
О придании порту Актау        В соответствии с действующим
статуса специальной           законодательством утвердить и
экономической зоны            юридически решить вопрос о придании
порту Актау статуса специальной
экономической зоны
--------------------------------------------------------------------
Строительство нефтепровода    Приступить к изучению технических
из Западного Казахстана в     аспектов строительства нефтепровода из
Иран через Туркменистан       Западного Казахстана в Иран через
Туркменистан
--------------------------------------------------------------------
Совместное использование      С учетом ввода в эксплуатацию
ТАЖД                          железнодорожного участка
Мешхед-Серахс-Теджен трансазиатской
железнодорожной магистрали,
заинтересованным органам республики
обсудить конкретные вопросы совместного
использования железной дороги, включая
согласование и установление единых
тарифных ставок по транзиту.
--------------------------------------------------------------------
Встреча министров иностранных В свете совместных заявлений по
дел пяти прикаспийских        вопросам Каспийского моря с
государств                    Президентами России и Ирана провести
встречу заместителей министров
иностранных государств пяти
прикаспийских государств, а затем
- министров иностранных дел этих
стран
--------------------------------------------------------------------
Создание казахстанско-        Начать практическое осуществление
иранского совместного         договоренности о создании казахстанско-
предприятия в СЭЗ на о. Кешм  иранского совместного предприятия
в СЭЗ на о.Кешм по экспортно-импортным
и транспортно-экспедиционным операциям
--------------------------------------------------------------------
О совместной                  В соответствии с подписанным
межправительственной          Правительствами двух стран
комиссии                      Протоколом о создании совместной
межправительственной комиссии по
торгово-экономическому, промышленному
и научно-техническому сотрудничеству,
последнее заседание которой проходило
более года назад в Алматы, поручить
сопредседателю комиссии Ю.Лавриненко
проработать с иранской стороной
проведение очередного заседания в
Тегеране
-------------------------------------------------------------------
О застройке г.Акмолы          Тщательно проработать с иранской
стороной конкретные формы и условия
ее участия в проектировании и
строительстве объектов
--------------------------------------------------------------------
Ответственные за    !    Контроль за     ! Срок исполнения
исполнение          !    исполнением     !
--------------------------------------------------------------------

3         |             4             |         5
___________________|___________________________|___________________
Мұнайгазминi,        Өнеркәсiпсаясаты            1996 жылдың
Сыртқыiсминi              бөлiмi                 III тоқсаны
Көлiккомминi,       Премьер-Министрдiң           1996 жылдың
Сыртқыiсминi      орынбасары Г.Г.Штойктiң        IҮ тоқсаны
кеңесшiлер тобы
Әдiлетминi         Экономикалық саясат           1996 жылдың
Сыртқыiсминi      бөлiмi, Аумақтық даму          IҮ тоқсаны
Экономминi            бөлiмi
Мұнайгазминi        Өнеркәсiпсаясаты             1996 жылдың
Сыртқыiсминi              бөлiмi                 III тоқсаны
Көлiккомминi       Премьер-Министрдiң            1996 жылдың
Кеденкомы        орынбасары Г.Г.Штойктiң         IҮ тоқсаны
Сыртқыiсминi          кеңесшiлер тобы
Сыртқыiсминi       Сыртқы байланыстар бөлiмi     1996 жылдың
III тоқсаны
Көлiккомминi        Экономикалық саясат          1996 жылдың
Өнеркәсiпсаудаминi        бөлiмi                III-IҮ тоқсаны
Көлiккомминi        Сыртқы байланыстар бөлiмi
Өнеркәсiпсаудаминi
Сыртқыiсминi
Құрылысминi        Қазақстан Республикасының     1996 жылдың
Ақмола қаласы      Жоғары және орталық мемлекет. IҮ тоқсаны
әкiмiнiң           тiк органдарды Ақмола қала.
аппараты           сына көшiру жөнiндегi
мемлекеттiк комиссиясы

3            !          4         !          5
--------------------------------------------------------------------
Миннефтегазпром, МИД      Отдел промышленной   III квартал
политики             1996 года
--------------------------------------------------------------------
Минтранском               Группа советников    IV квартал
Заместителя          1996 года
Премьер-Министра
Г.Штойка
--------------------------------------------------------------------
Минюст, МИД,              Отдел экономической  IV квартал
Минэкономики              политики, отдел      1996 года
территориального
развития
--------------------------------------------------------------------
Миннефтегазпром, МИД      Отдел промышленной   III квартал
политики             1996 года
--------------------------------------------------------------------
Минтранском, Таможком,    Группа советников    IV квартал
МИД                       Заместителя          1996 года
Премьер-Министра
Г.Штойка
--------------------------------------------------------------------
МИД                       Отдел внешних        III квартал
связей               1996 года
--------------------------------------------------------------------
Минтранском, Минпромторг  Отдел экономической  III, IV кварталы
политики             1996 года
--------------------------------------------------------------------
Минтранском, Минпромторг, Отдел внешних связей
МИД
-------------------------------------------------------------------
Минстрой, аппарат         Государственная      IV квартал
акима г. Акмолы           комиссия Республики  1996 года
Казахстан по
передислокации высших
и центральных
государственных
органов в город
Акмолу
--------------------------------------------------------------------