Қазақстан Республикасының мемлекеттiк мүлiктiң ұрлануымен күрес жөнiндегi үйлестiру шараларының Жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 27 тамыз N 1058. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1996.09.09. N 1101 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасында мемлекеттiк мүлiктiң ұрлануымен
күрес жөнiндегi үйлестiру шараларының Жоспары бекiтiлсiн /қоса
берiлiп отыр/.
2. Министрлiктер, мемлекеттiк комитеттер, жергiлiктi атқарушы
органдар Жоспарда көзделген шараларды жүзеге асыруды бақылаушы құқық
қорғау органдарына жәрдем көрсетсiн.
3. Жоспардың орындалуын бақылау жасау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары Н.А.Шайкеновке жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 27 тамыздағы
N 1058 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасында мемлекеттiк мүлiктiң ұрлануымен
күрес жөнiндегi үйлестiру шараларының
ЖОСПАРЫ
___________________________________________________________________
N |                 Шаралар                    | Орындалу мерзiмi
р/с|                                            |
___|____________________________________________|__________________
1 |                     2                      |        3
___|____________________________________________|__________________
1.  Мемлекеттiк меншiктi жекешелендiру кезiндегi   1996 жылдың
және мемлекеттiк тұрғын емес жайларды мүлiк.     тамыз-
тiк жалдауға тапсыру тәртiбi мен бюджетке      қыркүйегi
қаражаттың толық түсуiнiң заңдылығын
сақтауды тексеру
2.  Республикаға метал, мұнай және көмiр экспор.   1996 жылдың
тынан, әсiресе шағын, коммерциялық және           Тамыз-
бiрлескен кәсiпорындардың экспортынан валюта     қыркүйегi
қаражатының уақтылы және толық түсуi
мәселелерiн реттейтiн заңдардың сақталуын
тексеру
3.  Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кепiлдiгi.   1996 жылдың
мен алынған шетел кредиттерiн мақсатты          қыркүйек-
пайдалану және уақтылы өтеу мәселесiн            қазаны
реттейтiн заңдардың қолданылуын тексеру
4.  Бюджет қаржысын мақсатты пайдаланбаудан және   1996 жылдың
меммүлiктi ұрлаудан келтiрiлген шығынның         қазан-
орнын толтыру туралы сот шешiмi талабының       қарашасы
орындалуын тексеру
5.  Заемшылардың мерзiмi өткен несие берешек.     1996 жылдың
терiнiң орнын толтыру жөнiндегi шара            қазан-
қолдану бөлiгiнде сот тәртiбiнен тыс           қарашасы
жүзеге асыратын екiншi деңгейдегi
банкiлердi күштеп тарату жөнiндегi
комиссияның жұмысын тексеру
6.  Бюджетке кеден бажының босатылған немесе      1996 жылдың
мерзiмi ұзартылған коммерциялық және          III тоқсаны
мемлекеттiк құрылымдардың, төлемдерiнiң
заңдылығын тексеру
7.  Темiр жол, әуе, автомобиль, теңiз және        Бұл да сол
өзен көлiгiмен тасымалданатын жүктердi
сақтауды қамтамасыз ету жөнiндегi заңдардың
қолданылуын тексеру
8.  Соттардың шаруашылық iстердi қарау кезiндегi   -"-
заңдылықтардың жай-күйiн тексеру
9.  ТМД елдерiнiң резиденттерi мен экспортерлерi  1996 жылдың
арасындағы есептесу кезiндегi заңсыз қолма    III-IҮ тоқсаны
қол ақшаның айналысы мен күресу мақсатында
импортерлердiң атына түскен және қолма
қол есептескен /құны 10 мың АҚШ долларынан
жоғары/ жүктi кедендiк ресiмдеу фактiлерiн
айқындау жөнiндегi тексерудi жүзеге асыру
10. Соңғыларынан өтелмеген шығынның сомасын      1996 жылдың
анықтай отырып қайтарылмаған кредиттердiң   III-IҮ тоқсаны
өтеу есебiнен алынған клиенттердiң
кепiлдiк мүлкiн екiншi деңгейдегi банктiң
рәсiмдерiнiң дұрыстығын тексеру
11. Шаруашылық жүргiзушi субъектiлерiнiң         1996 жылдың
бюджетке толық төлеуден босатылуы немесе     IҮ тоқсаны
оларға жеңiлдiк берiлуi жөнiндегi заңдардың
сақталуын тексеру
12. Тергеу және сот практикасын зерделеу және
қорытындылау:
мемлекеттiк мүлiктiң ұрлануы туралы iс      Бұл да сол
жөнiнде;
кеден тәртiбiн бұзу кеден құқығының         1996 жылдың
бұзылған тiкелей объектiлерiн тәркiлеу       IҮ тоқсаны
және сату туралы кеден саласы iсiндегi
контрабанда және өзге қылмысты iс
жөнiндегi қылмыстық және әкiмшiлiк iс
жөнiнде
13. Мемлекеттiк мүлiктi ұрлануымен күрес         Бұл да сол
жөнiндегi бақылауды және құқықтық қорғау
органдарының жұмысын жетiлдiру жөнiндегi
ұсыныстамаларын әзiрлеу
___________________________________________________________________
|       Шараларды аяқтау
Орындаушы             |           нысаны
_____________________________________|_____________________________
4                   |              5
_____________________________________|_____________________________
Қаржыминi жанындағы Қаржы-валюта       Қазақстан Республикасы
бақылау комитетi, Меммүлiккомы,        Үкiметiне баяндау
Бас Прокуратура, ҰҚК, МТК
Қаржыминi жанындағы Қаржы-валюта         бұл да сол
бақылау комитетi, Кеден комитетi,
Ұлттық банк, Бас Прокуратура,
ҰҚК, МТК
Қаржыминi жанындағы қаржы-валюта         Шетел кредитiн өтеу
бақылау комитетi, Қаржыминiнiң           жөнiндегi Комиссияның
Бас салық инспекциясы, Бас               ақпараты
прокуратура, ҰҚК, МТК
Әдiлетминi, Бас прокуратура,           Конституциялық Кеңеске
Қаржыминi жанындағы қаржы-валюта            ақпарат
бақылау комитетi
Бас прокуратура, Қаржыминi             Қауiпсiздiк Кеңесiне
жанындағы қаржы-валюта бақылау             ақпарат
комитетi, Ұлттық банк, ҰҚК, МТК
Бас прокуратура, Кеден комитетi,      Қазақстан Республикасының
Қаржыминi жанындағы қаржы-валюта         Үкiметiне баяндау
бақылау комитетi, ҰҚК, МТК
Бас прокуратура, МТК, Кеден           Қазақстан Республикасының
комитетi                              Көлiк және коммуникациялар
министрлiгiне ақпарат
Бас прокуратура
Қаржыминi жанындағы қаржы-валюта
бақылау комитетi, Кеден комитетi,
Салық полициясы
Қаржыминi жанындағы қаржы-валюта     Қазақстан Республикасының
бақылау комитетi, МТК, Ұлттық банк       Үкiметiне баяндау
Бас прокуратура, Қаржыминiнiң Бас      Бұл да сол
салық инспекциясы, Қаржыминi
жанындағы қаржы-валюта бақылау
комитетi, МТК, ҰҚК
Бас прокуратура, МТК, ҰҚК,
Жоғарғы сот
Бас прокуратура, МТК, ҰҚК,          "Кеден саласы iсiндегi
Кеден комитетi, Жоғарғы сот         контрабанда және басқа
қылмыстар туралы, кеден
ережелерiн бұзу жөнiндегi
iстердiң сот практикасы
туралы" Жоғарғы Соттың
қаулысы
Қаржыминi, Бас прокуратура,
МТК, ҰҚК,

О Плане координационных мероприятиях по борьбе с хищениями государственного имущества в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 1996 г. N 1058. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 сентября 1996 г. N 1101. ~P961101
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить План координационных мероприятий по борьбе с хищениями государственного имущества в Республике Казахстан (прилагается).
2. Министерствам, государственным комитетам, местным
исполнительным органам оказывать содействие контролирующим и
правоохранительным органам в осуществлении мероприятий,
предусмотренных Планом.
3. Контроль за выполнением Плана возложить на Заместителя
Премьер-Министра Республики Казахстан Шайкенова Н.А.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 августа 1996 г. N 1058
П Л А Н
координационных мероприятий по борьбе с
хищениями государственного имущества
в Республике Казахстан
----------------------------------------------------------------------
N !    Мероприятия    !Срок      !   Исполнитель    !Форма завершения
п/п!                   !исполнения!                  !  мероприятия
----------------------------------------------------------------------
1 !         2         !     3    !        4         !        5
----------------------------------------------------------------------
1  Проверка соблюдения  Август-   Комитет финансово-  Доклад
законности при       сентябрь  валютного контроля  Правительству
приватизации         1996 года при Минфине,        Республики
государственной                Госкомимущество,    Казахстан
собственности и                Генеральная
порядка сдачи в                Прокуратура, КНБ,
имущественный найм             ГСК
государственных
нежилых помещений и
полноты поступления
в бюджет средств
2  Проверка соблюдения  Август-   Комитет финансово-     То же
законодательства,    сентябрь  валютного контроля
регулирующего        1996 года при Минфине,
вопросы                        Таможенный комитет,
своевременного и               Нацбанк, Генеральная
полного поступления            Пркуратура, КНБ, ГСК
валютных средств в
республику от
экспорта металлов,
нефти и угля, особенно
экспортируемых малыми,
коммерческими и
совместными
предприятиями
3  Проверка применения  Сентябрь- Комитет финансово-  Информация
законодательства,    октябрь   валютного контроля  Комиссии по
регулирующего        1996 года при Минфине,        погашению
вопросы целевого               Главная налоговая   иностранных
использования и                инспекция Минфина,  кредитов
своевременного                 Генеральная
погашения иностранных          Прокуратура,
кредитов, полученных           КНБ, ГСК
под гарантии
Правительства
Республики Казахстан
4  Проверка исполнения  Октябрь-  Минюст, Генеральная Информация
судебных решений по  ноябрь    Прокуратура,        Конституцион-
искам о возмещении   1996 года Комитет финансово-  ному Совету
ущерба, причиненного           валютного контроля
нецелевым использованием       при Минфине
бюджетных средств и
хищениями госимущества
5  Проверка работы      Октябрь-  Генеральная         Информация
комиссий по          ноябрь    Прокуратура,        Совету
принудительной       1996 года Комитет финансово-  безопасности
ликвидации банков              валютного контроля
второго уровня,                при Минфине,
осуществленной во              Нацбанк, КНБ, ГСК
внесудебном порядке в
части принятия мер по
погашению заемщиками
просроченной ссудной
задолженности
6  Проверка законности  III       Генеральная         Доклад
освобождения или     квартал   Прокуратура,        Правительству
предоставления       1996 года Таможенный комитет, Республики
отсрочек коммерческим          Комитет финансово-  Казахстан
и государственным              валютного контроля
структурам от уплаты           при Минфине, КНБ, ГСК
таможенных платежей
в бюджет
7  Проверка применения  То же     Генеральная         Информация
законодательства по            Прокуратура, ГСК,   Министерству
обеспечению                    Таможенный комитет  транспорта и
сохранности                                        коммуникаций
перевозимых грузов                                 Республики
железнодорожным,                                   Казахстан
воздушным,
автомобильным,
морским и речным
транспортом
8  Проверка состояния     "       Генеральная
законности при                 Прокуратура
рассмотрении судами
хозяйственных дел
9  Осуществление         III-IV    Комитет финансово-
проверки по           квартал   валютного контроля
выявлению квартал     1996 года при Минфине,
фактов растаможивания           Таможенный комитет,
грузов, поступающих             Налоговая полиция
в адрес импортеров и
оплаченных за наличный
расчет (стоимостью
свыше 10 тыс.
долларов США), с целью
борьбы с незаконным
оборотом наличных
денег в расчетах между
резидентами и
экспортерами стран СНГ
10 Проверка             III-IV    Комитет финансово-  Доклад
правильности         квартал   валютного контроля  Правительству
оформления банками   1996 года при Минфине, ГСК,   Республики
второго уровня                 Нацбанк             Казахстан
залогового имущества
клиентов, полученного
от последних в счет
погашения
невозвращенных
кредитов с
определением суммы
непогашенного ущерба
11 Проверка соблюдения  IV        Генеральная         То же
законодательства     квартал   Прокуратура,
по освобождению или  1996 года Главная налоговая
предоставлению льгот           инспекция
хозяйствующим субъектам        Минфина, Комитет
по уплате налогов              финансово-валютного
в бюджет                       контроля при Минфине,
КНБ, ГСК
12 Изучение и обобщение
следственной и
судебной практики:
по делам о хищениях  То же     Генеральная
государственного               Прокуратура, ГСК,
имущества;                     КНБ, Верховный Суд
по уголовному и      IV        Генеральная         Постановление
административному    квартал   Прокуратура, ГСК,   Пленума
производству по      1996 года КНБ, Таможенный     Верховного
делам о контрабанде            комитет,            суда "О
и иным преступлениям           Верховный Суд       судебной
в сфере таможенного                                практике по
дела, о нарушениях                                 делам о
таможенных правил,                                 контрабанде
порядке конфискации                                и другим
и реализации                                       преступлениям
непосредственных                                   в сфере
объектов таможенных                                таможенного
правонарушений                                     дела, о
нарушениях
таможенных
правил"
13 Разработка           То же     Минфин,
рекомендаций по                Генеральная
совершенствованию              Прокуратура,
работы контролирующих          ГСК, КНБ
и правоохранительных
органов по борьбе с
хищениями
государственного
имущества