Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы-мемлекеттердiң Шекара әскерлерiне Шекара әскерлерi арнаулы техникасы мен басқа да материалдық құралдарды жеңiлдiкпен беру туралы келiсiмдi жүзеге асыру тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 18 қыркүйек N 1139
Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы-мемлекеттердiң Шекара әскерлерiне Шекара әскерлерi арнаулы техникасы мен басқа да материалдық құралдарды жеңiлдiкпен беру туралы 1994 жылғы 9 қыркүйектегi Келiсiмдi (бұдан былай - Келiсiм) жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының министрлiктерi, мемлекеттiк комитеттерi мен саласына арнаулы техникалар, өзге де материалдық құралдарды жасау мен жөндеу және оларды Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы-мемлекеттердiң Шекара әскерлерiне беру жөнiндегi кәсiпорындар енетiн басқа да орталық атқарушы органдары қол қойылған Келiсiмге сәйкес қабылданған мiндеттемелердiң орындалуын қамтамасыз етсiн.
2. Сыртқы шекараны қорғаудағы ынтымақтастық туралы келiсiм жасасқан Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы-мемлекеттердiң Шекара әскерлерiне өз аумақтарында шығарылмайтын Шекара әскерлерi арнаулы техникаларын және өзге де материалдық құралдарды (қару-жарақ пен әскери техниканы қоспағанда) беру Шекара әскерлерiнiң қолбасшылары Кеңесiмен бекiтiлген Тiзбеге сәйкес (ал мұндай келiсiм жасамаған Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы-мемлекеттер үшiн - шекаралық ведомстволар басшылары бекiткен Тiзбе бойынша, екiжақты негiзде), 1-қосымшаға орай үкiметаралық келiсiмдер және тұтынушы-мемлекеттiң Шекара әскерлерi мен Қазақстан Республикасының кәсiпорындары арасында тiкелей шарттар бойынша ешқандай лицензияларсыз және рұқсаттар алмай-ақ жүзеге асырылсын.
Берiлетiн Шекара әскерлерi арнаулы техникалары мен өзге де материалдық құралдардың (қару-жарақ пен әскери техниканы қоспағанда) номенклатурасы мен санын Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекара күзетi жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң келiсiмiмен айқындайды.
3. Келiсiмге сәйкес берiлетiн Шекара әскерлерi арнаулы техникалары мен өзге де материалдық құралдардың тiзбесiне енгiзiлген қару-жарақ пен әскери техникалардың және оларды жөндеудiң номенклатурасын, санын және беру тәртiбiн 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекара күзетi жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
4. Мемлекеттiк шекара күзетi жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы-мемлекеттердiң Шекара әскерлерiне осы қаулыға сәйкес берiлетiн Шекара әскерлерi арнаулы техникалары мен өзге де материалдық құралдардың рұқсат етiлмеген қайта орналасуына (реэкспортына) жол бермеу жөнiнде шаралар қабылдасын.

О порядке реализации Соглашения о льготных поставках Пограничным войскам государств-участников Содружества Независимых Государств специальной техники Пограничных войск и других материальных средств
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 1996 г. N 1139
В целях реализации Соглашения о льготных поставках Пограничным войскам государств-участников Содружества Независимых Государств специальной техники Пограничных войск и других материальных средств от 9 сентября 1994 года (далее-Соглашение) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерствам, государственным комитетам и иным центральным исполнительным органам Республики Казахстан, в сферу которых входит управление предприятиями по изготовлению и ремонту специальной техники, других материальных средств и их поставке Пограничным войскам государств-участников Содружества Независимых Государств, обеспечить исполнение обязательств, принятых в соответствии с подписанным Соглашением.
2. Поставки Пограничным войскам государств-участников Содружества Независимых Государств, заключивших Соглашение о сотрудничестве в охране внешних границ, специальной техники Пограничных войск и других материальных средств (за исключением вооружения и военной техники), не производящихся на их территории, осуществлять в соответствии с Перечнем, утвержденным Советом Командующих Пограничными войсками (а для государств-участников Содружества Независимых Государств, не заключивших такое соглашение, - по Перечню, утверждаемому руководителями пограничных ведомств на двусторонней основе), согласно приложению 1 по межправительственным соглашениям и прямым договорам между Пограничными войсками государства-потребителя и предприятиями Республики Казахстан без получения каких-либо лицензий и разрешений.
Номенклатура и количество поставляемой специальной техники Пограничных войск и других материальных средств (кроме вооружения и военной техники) определяются Государственным комитетом Республики Казахстан по охране государственной границы по согласованию с Министерством экономики Республики Казахстан.
3. Номенклатура, количество и порядок поставок вооружения и военной техники и их ремонта, включенных в Перечень специальной техники Пограничных войск и других материальных средств, поставляемых в соответствии с Соглашением, согласно приложению 2 определяются Правительством Республики Казахстан по представлению Государственного комитета Республики Казахстан по охране государственной границы.
4. Государственному комитету Республики Казахстан по охране государственной границы принять меры по недопущению несанкционированного перемещения (реэкспорта) специальной техники Пограничных войск и других материальных средств, поставляемых в соответствии с настоящим постановлением Пограничным войскам государств-участников Содружества Независимых Государств, и осуществлять контроль за выполнением принятых обязательств.

5. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы-мемлекеттердiң Шекара әскерлерi үшiн Шекара әскерлерi арнаулы техникалары мен өзге де материалдық құралдарының құны Қазақстан Республикасының осы техникалар мен өзге де материалдық құндылықтарына тиiстi тұтынушылар үшiн кәсiпорындар белгiлеген бағалар бойынша айқындалсын.
6. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы-мемлекеттердiң аумақтарында шығарылған, осы мемлекеттердiң мемлекеттiк шекараларын күзету мұқтаждары үшiн алынған, сондай-ақ жөндеуге жiберiлген немесе жөндеуден қайтарылған Шекара әскерлерi арнаулы техникалары мен өзге де материалдық құралдары (қару-жарақ пен әскери техниканы қоспағанда) Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердiң шекаралары
арқылы кедергiсiз, кеден баждары және өзге де алымдар алынбастан
өткiзiледi.
7. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекара күзетi жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына
қатысушы-мемлекеттердiң Үкiметтерiне осы қаулының мазмұнын жеткiзетiн
болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 18 қыркүйектегi
N 1139 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекара күзетi
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi беретiн квоталар бойынша Тәуелсiз
Мемлекеттер Достастығына қатысушы-мемлекеттердiң Шекара әскерлерiне
жеңiлдiкпен беру көзделген Шекара әскерлерi арнаулы техникалары мен
басқа да материалдық құралдардың
ТIЗБЕСI
I. Автомобиль техникасы
1. Жеңiл автомобильдер                           8703
2. Жүк автомобильдерi                            8704
3. Өздiгiнен түсiргiш автомобильдер              8704
4. Жолаушы автомобильдерi                        8702
5. Арнаулы автомобильдер                         8705
оның iшiнде:
қызмет атқаруға
өрт сөндiруге
суару-жууға
тазалауға арналған автомобильдер
автоцистерналар
авторефрижаторлар
нан тасуға арналған фургон автомобильдер
автокрандар
автотиегiштер
6.Тракторлар                                     8701
7. Тiркемелер                                    8716
оның iшiнде:
бiр осьтi
екi осьтi
8. Жартылай тiркемелер                           8716
II. Инженерлiк қаруландыру құралдары
1. Бекiнiс орындарын қазуға арналған құрал-саймандар
2. Бүркемелеу құралдары
3. Электротехникалық құралдар
4. Далалық сумен жабдықтау құралдары
III. Шекара күзету құралдары
1. Дабыл беру жүйелерi (кешендерi)               8531
2. Прожекторлық жарақтандыру құралдары           9405
3. Өрт-күзетi дабыл беру құралдары               8531
IV. Арнаулы БТП техникасы
1. Құжаттарды тексеру техникасы
2. Арнаулы бақылау техникасы
V. Жедел органдарда қолданылатын арнаулы техникалық
құралдар

5. Стоимость специальной техники Пограничных войск и других материальных средств для Пограничных войск государств-участников Содружества Независимых Государств определять по ценам, установленным предприятиями для соответствующих потребителей этой техники и других материальных средств Республики Казахстан.
6. Перемещение специальной техники Пограничных войск и других материальных средств через границы государств-участников Содружества Независимых Государств (за исключением вооружения и военной техники), произведенных на территории государств-участников Содружества Независимых Государств и приобретенных для нужд охраны государственной границы этих государств, а также направляемых на ремонт либо возвращаемых из ремонта, производить беспрепятственно без взимания таможенных пошлин и иных сборов.
7. Государственному комитету Республики Казахстан по охране государственной границы довести содержание настоящего постановления до Правительств государств-участников Содружества Независимых Государств.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 1996 г. N 1139
Перечень
специальной техники Пограничных войск и других
материальных средств, предусмотренных к льготным
поставкам Пограничным войскам государств-участников
Содружества Независимых Государств
I. Автомобильная техника
1. Автомобили легковые                     8703
2. Автомобили грузовые                     8704
3. Автомобили-самосвалы                    8704
4. Автобусы пассажирские                   8702
5. Автомобили специальные                  8705
в том числе:
автомобили для несения службы
пожарные
поливомоечные
ассенизационные
автоцистерны
авторефрижераторы
автофургоны для хлеба
автокраны
автопогрузчики
6. Тракторы                                8701
7. Прицепы                                 8716
в том числе:
одноосные
двухосные
8. Полуприцепы                             8716
II. Средства инженерного вооружения
1. Шанцевый инструмент
2. Маскировочные средства
3. Электротехнические средства
4. Средства полевого водоснабжения
III. Средства охраны границы
1. Сигнализационные системы (комплексы)    8531
2. Средства прожекторного вооружения       9405
3. Средства пожарно-охранной сигнализации  8531
IV. Специальная техника КПП
1. Техника проверки документов
2. Техника специального контроля
V. Специальные технические средства,
применяемые в оперативных органах

1. Қозғалту көлiк құралдары
2. Дербес және стационарлық ЭЕМ                  8471
VI. Байланыс техникасы (құралы)
1. Көмекшi аппаратура және жабдық
2. Есептеу техникасы                             8471
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 18 қыркүйектегi
N 1139 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi бойынша Тәуелсiз
Мемлекеттер Достастығына қатысушы-мемлекеттердiң Шекара
әскерлерiне жеңiлдiкпен беру көзделген Шекара әскерлерi арнаулы
техникалары мен басқа да материалдық құралдардың
ТIЗБЕСI
I. Авиациялық техника
1. Ұшақтар                                       8802
2. Тiқұшақтар                                    8802
3. Жерүстi жабдықтары                            8802
II. Бронетанктiк техника
1. Бронетранспортерлер                           8710
2. Жаяу әскерлердiң жауынгерлiк машиналары       8710
III. Инженерлiк жарақтандыру құралдары
1. Өткiзуге керектi құрал-жабдықтар
2. Инженерлiк оқ-дәрiлер
IV. Шекара күзетi құралдары
Радиолокациялық қаруландыру құралдары            8526
V. Әскери-химиялық қарулар және қорғану құралдары
1. Тыныс алу органдарын қорғау құралдары
2. Терiнi қорғау құралдары
3. Арнаулы өңдеу құралдары
4. Ұжымдық қорғаныс құралдары
5. Радиациялық және химиялық барлау құралдары
6. Газсыздандыру, залалсыздандыру және дезинфекциялаушы заттар
мен ерiтiндiлер
7. Түтiндеткiш, боямалау, тұтандыру, оқып-үйрену және жөндеу
құралдары
VI. Теңiз техникасы
1. Кемелер                                       8906
2. Катерлер                                      8906
3. Арнаулы теңiз техникасы және жабдықтары       8906
VII. Жедел органдарда қолданылатын арнаулы техникалық
құралдар
1. Жалпы пайдалануға арналған қабылдау-хабар беру байланыс
құралдары
2. Арнаулы нақты шараларды орындауға арналған қару-жарақ
құралдары
VIII. Байланыс техникасы (құралдары)
1. Радиоаппаратура                               8526
оның iшiнде:
радиотаратқыштар
стационарлық радиостанциялар
ҚТ радиостанциялар
УҚТ радиостанциялар
радиорелелiк станциялар
автомобильдiк радиостанциялар
командалық-штабтық машиналар
радиоқабылдағыш құрылғылары
2. Телефон аппаратурасы                          8517
оның iшiнде:
телефон станциялары
шекара заставасының коммутаторлары
телефон байланысының автомобильдiк аппараттары
ЖЖ телефон аппаратурасы
далалық телефон аппараты
арнаулы телефон аппараттары
хабарлау аппаратурасы
диспетчерлiк байланыс аппаратурасы
әкiмшiлiк байланыс аппаратурасы
3. Телеграф аппаратурасы                       851782
оның iшiнде:
дыбыспен телеграфтау аппаратурасы
телеграф аппараттары
фототелеграфтық және факсимильдiк аппараттар
желiлiк-телеграф коммутаторы

1. Транспортные средства передвижения
2. Персональные и стационарные ЭВМ         8471
VI. Техника (средства) связи
1. Вспомогательная аппаратура и оборудование
2. Вычислительная техника                  8471
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 1996 г. N 1139
Перечень
специальной техники Пограничных войск и других
материальных средств, предусмотренных к льготным
поставкам Пограничным войскам государств-участников
Содружества Независимых Государств по решениям
Правительства Республики Казахстан
I. Авиационная техника
1. Самолеты                                8802
2. Вертолеты                               8802
3. Наземное оборудование                   8802
II. Бронетанковая техника
1. Бронетранспортеры                       8710
2. Боевые машины пехоты                    8710
III. Средства инженерного вооружения
1. Переправочные средства
2. Инженерные боеприпасы
IV. Средства охраны границы
Средства радиолокационного вооружения      8526
V. Вооружение химических войск и средства защиты
1. Средства защиты органов дыхания
2. Средства защиты кожи
3. Средства специальной обработки
4. Средства коллективной защиты
5. Средства радиационной и химической
разведки
6. Дегазирующие, дезактивирующие и
дезинфицирующие вещества и растворы
7. Дымовые, имитационные, зажигательные,
учебные и ремонтные средства
VI. Морская техника
1. Корабли                                 8906
2. Катера                                  8906
3. Специальная морская техника и
оборудование                            8906
VII. Специальные технические средства,
применяемые в оперативных органах
1. Приемо-передающие средства связи общего пользования
2. Средства вооружения для выполнения специальных
конкретных мероприятий
VIII. Техника (средства) связи
1. Радиоаппаратура                         8526
в том числе:
радиопередатчики
радиостанции стационарные
радиостанции КВ
радиостанции УКВ
радиорелейные станции
радиостанции автомобильные
командно-штабные машины
радиоприемные устройства
2. Телефонная аппаратура                   8517
в том числе:
телефонные станции
коммутаторы пограничной заставы
автомобильные аппаратные телефонной связи
аппаратура телефонная ВЧ
телефонные аппараты полевые
телефонные аппараты специальные
аппаратура оповещения
аппаратура диспетчерской связи
аппаратура административной связи
3. Телеграфная аппаратура                  851782
в том числе:
аппаратура тонального телеграфирования
телеграфные аппараты
фототелеграфные и факсимильные аппараты
коммутаторы линейно-телеграфные

4. Арнаулы аппаратура                            8517
оның iшiнде:
телефондық ЖБА аппаратурасы
телеграфтық ЖБА аппаратурасы
автомобильдiк аппараттар
5. Теңiз байланыс техникасы                      8526
оның iшiнде:
радиотаратқыштар
радиоқабылдағыштар
көмекшi аппаратура
6. Авиациялық радиотехника құралдары             8525
оның iшiнде аэродромдық

4. Специальная аппаратура                  8517
в том числе:
аппаратура телефонной ЗАС
аппаратура телеграфной ЗАС
автомобильные аппаратные
5. Морская техника связи                   8526
в том числе:
радиопередатчики
радиоприемники
вспомогательная аппаратура
6. Авиационные радиотехнические средства,  8525
в том числе аэродромные