"Испат-Кармет" акционерлiк қоғамының құрамына кiрмейтiн Қарағанды облысының көмiр өнеркәсiбi кәсiпорындарын дағдарыстан шығару жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 20 қыркүйек N 1153
Қарағанды көмiр бассейнiнiң "Долина", "Октябрь революциясының 50 жылдығы атындағы" және "Шерубай-Нұра" шахталарының экологиялық қауiпсiздiгiн, олардың жұмыс iстеудi жалғастыруын қамтамасыз ету мақсатында және "Жекешелендiру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "Долина", "Шерубай-Нұра", сондай-ақ "Октябрь революциясының 50 жылдығы атындағы" "Кировская", "Горбачев атындағы", "Байжанов атындағы" шахталарының құрамынан кен-шахта кешенiнiң мүлiктерiн бөлсiн және оны жабық тендерде сату үшiн Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне берсiн. <*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.12.20.
N 1575 қаулысымен. P961575_
2. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi көмiр өндiрушi кәсiпорындарды сатудың ерекшелiктерiн неғұрлым толық есептеу және барынша тиiмдi меншiк иесiн айқындау мақсатында "Долина", "Шерубай-Нұра", "Октябрь революциясының 50 жылдығы атындағы", "Кировская", "Горбачев атындағы", "Байжанов атындағы" шахталардың құрамынан бөлiнген мүлiктердi сату жөнiнде жабық тендер өткiзудi Қарағанды облысы бойынша жекешелендiру жөнiндегi комитетке тапсырсын. <*>
Ескерту. 2-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.12.20.
N 1575 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi мемлекеттiң мұқтажы үшiн көмiр сатып алу жөнiнде тендер өткiзу кезiнде жоғарыда аталған жекешелендiрiлген шахталардың меншiк иелерiне көмiр сатуға басым құқықтар беру мәселесiн қарасын.
1997 жылға көмiр сатып алу жөнiндегi тендер 1996 жылдың 15 қарашасына
дейiнгi мерзiмде өткiзiлсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары Г.Г. Штойкке жүктелсiн.
Осы қаулының орындалу барысы туралы 1996 жылдың 1 қарашасына
дейiн мәлiмдесiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О мерах по выводу из кризиса предприятий угольной промышленности Карагандинской области, не вошедших в состав акционерного общества "Испат-Кармет"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 1996 г. N 1153
В целях обеспечения экологической безопасности, продолжения функционирования шахт "Долинская", "им.50-летия Октябрьской революции" и "Шерубай-Нуринская" Карагандинского угольного бассейна в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "О приватизации" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом выделить из состава шахт "Долинская", "Шерубай-Нуринская", а также "им.50-летия Октябрьской революции", "Кировская", "им. Горбачева", "им. Байжанова" имущество горношахтного комплекса и передать его Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации для реализации на закрытом тендере. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 декабря 1996 г. N 1575 P961575_ .
2. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации в целях более полного учета специфики продаж угледобывающих предприятий и определения наиболее эффективного собственника поручить проведение закрытого тендера по продаже имущества, выделенного из состава шахт "Долинская", "Шерубай-Нуринская", "им.50-летия Октябрьской революции", "Кировская", "им. Горбачева", "им. Байжанова" комитету по приватизации по Карагандинской области. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 декабря 1996 г. N 1575 P961575_ .
3. Министерству экономики Республики Казахстан при проведении тендера по закупке угля для государственных нужд рассмотреть вопрос предоставления собственникам вышеперечисленных приватизированных шахт преимущественного права продажи угля.
Тендер по закупке угля на 1997 год провести в срок до 15 ноября 1996 года.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Штойка Г.Г.
О ходе выполнения настоящего постановления доложить до 1 ноября 1996 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан