Республикалық оқу орындарының балансындағы асхана және буфет ғимараттары мен жабдықтарын иелену және пайдалану құқығы туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 3 қазан N 1218. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 27 шілдедегі N 781 қаулысымен
Оқушы жастарды әлеуметтiк қорғау, республикалық оқу орындарының балансындағы асхана ғимараттары мен жабдықтарын тиiмдi пайдалану және бюджеттiк қаражаттарды үнемдеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi республикалық оқу орындарына олардың бюджетiндегi асхана және буфет ғимараттары мен жабдықтарын иелену және пайдалану құқығын берсiн.
2. Республикалық оқу орындарының асханалары мен буфеттерiн пайдаланудан түскен табыстары бюджеттен тыс (арнаулы) шотқа есептелсiн және олардың жұмыс iстеуiн Қазақ мемлекеттiк қыздар педагогикалық институтынан басқа, дотациялық емес негiзде қамтамасыз етiп, қызметшi құрамның еңбек ақысына, азық-түлiк тағамдарын сатып алуға, жабдықтармен және керек-жарақтармен жабдықтауға, күрделi жөндеуге, шаруашылық және асханаларды ұстап тұруға байланысты басқа да шығыстарға пайдаланылсын.
3. Қаржы министрлiгi Қазақ мемлекеттiк қыздар педагогикалық институтына арналған тамақтандырудағы бюджеттiк қаржыландыруды сақтасын.
4. Облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi республикалық оқу орындарының олардың бюджетiндегi асхана және буфеттердi иелену мен пайдалану құқығын қамтамасыз ету жөнiнде шаралар қабылдансын.
5. Республикалық оқу орындары қызмет көрсетуi бұрын өздерiнiң асханалары мен буфеттерiне бекiтiлген ауданның студенттерiн, оқушылары мен мектеп оқушыларын тамақтандыруды қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О праве владения и пользования зданиями и оборудованием столовых и буфетов, находящихся на балансе республиканских учебных заведений
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 г. N 1218. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г. N 781
В целях социальной защиты учащейся молодежи, эффективной эксплуатации зданий и оборудования столовых, находящихся на балансе республиканских учебных заведений, и экономии бюджетных средств Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом делегировать республиканским учебных заведениям права владения и пользования зданиями и оборудованием столовых и буфетов, находящихся на их балансе.
2. Доходы, поступающие республиканским учебным заведениям от эксплуатации столовых и буфетов, зачислить на внебюджетные (специальные) счета и использовать на заработную плату обслуживающего персонала, приобретение продуктов питания, оснащение оборудованием и инвентарем, капительный ремонт, хозяйственные и другие расходы, связанные с содержанием столовых, обеспечив их функционирование на бездотационной основе, за исключением Казахского государственного женского педагогического института.
3. Министерству финансов Республики Казахстан сохранить бюджетное финансирование на питание для Казахского государственного женского педагогического института.
4. Акимам областей и г. Алматы принять меры по обеспечению прав владения и пользования республиканскими учебными заведениями, зданиями и оборудованием столовых и буфетов, находящихся на их бюджете.
5. Республиканским учебным заведениям обеспечить питанием студентов, учащихся и школьников района, обслуживание которых ранее было закреплено за их столовыми и буфетами.
Премьер-Министр
Республики Казахстан