Қазақстан Республикасы Кеден комитетiнiң мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 4 қазан N 1226. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 357 қаулысымен.
Кеден төлемдерi мен салықтарының бюджетке дер кезiнде және толық түсуiн қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасы Үкiметi Қаулы Етедi:
1. Қазақстан Республикасының Кеден комитетi:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiмен келiсе отырып, қаражатты кеден органдарын ұстауға 1996 жылға республикалық бюджетте бекiтiлген қаржылар шегiнде материалдық-техникалық базаны нығайту мен автоматтандыруға бағыттауды ескере отырып, 1996 жылға арналған шығындардың сметасын нақтыласын;
1996 жылдың 10 қазанына дейiн кедендiк күзет орындарының қызметiнiң тиiмдiлiгi мен нәтижелiлiгiн арттыру мақсатында оларды нығайту ескерiле отырып бекiтiлген жалпы сандық шегiнде кеден органдарының құрылымы мен санын қайта қарасын;
кеден төлемдерiн төлеу бойынша мерзiмiн ұзарту мәселелерi жөнiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiмен келiссiн.
2. Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгi 1997-1998 жылдары қайтарымсыз негiзде республикалық бюджет есебiнен қаржыландырылатын басым объектiлер тiзбесiне, қоса берiлiп отырған тiзбе бойынша, Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы шектес мемлекеттермен шекараларда бақылау-өткiзу пункттерiн салуды және техникалық жарақаттандыруды енгiзсiн.
3. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Кеден комитетiмен, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiмен және Экономика министрлiгiмен бiрге 1997 жылдың 1 ақпанына дейiнгi мерзiмде Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы шектес мемлекеттермен шекараларда бақылау-өткiзу пункттерiн салуды және техникалық жарақтандырудың жобалары жөнiнде тендер өткiзсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
нақтыланған сметаға сәйкес кеден органдарын қаржыландыруды толық көлемде қамтамасыз етсiн;
көзделген қаржылардан "Майқапшағай" өткiзу пунктiн қайта жаңартуға 7 (жетi) млн.теңге бөлсiн;
1997 жылға арналған республикалық бюджетте кеден органдарын автоматтандыру мен материалдық-техникалық қамтамасыз етуге шығындар көздесiн;
1997-1998 жылдарға арналған бюджеттердiң жобаларында, берiлiп отырған тiзбе бойынша, Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы шектес мемлекеттермен шекараларда бақылау-өткiзу пункттерiн салуды және техникалық жарақтандыру қаржыландыру үшiн қажеттi қаржы көздесiн.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң жанындағы Шетел капиталын пайдалану жөнiндегi комитет кеден органдарына кадрларды даярлау мен қайта даярлау үшiн демеушiлерден техникалық көмек алу мәселесiн әзiрлесiн.

О вопросах Таможенного комитета Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 1996 г. N 1226. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 14 апреля 2003 г. N 357
В целях обеспечения своевременного и полного поступления таможенных платежей и налогов в бюджет Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Таможенному комитету Республики Казахстан:
по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан уточнить смету расходов на 1996 год с учетом направления средств на укрепление материально-технической базы и автоматизацию в пределах ассигнований, утвержденных в республиканском бюджете на 1996 год на содержание таможенных органов;
пересмотреть до 10 октября 1996 года структуру и численность таможенных органов в пределах утвержденной общей численности с учетом укрепления таможенных постов в целях повышения эффективности и результативности их деятельности;
вопросы предоставления отсрочки по уплате таможенных платежей согласовывать с Правительством Республики Казахстан.
2. Министерству экономики Республики Казахстан включить в перечень приоритетных объектов, финансируемых за счет средств республиканского бюджета в 1997-1998 годах на безвозвратной основе, строительство и техническое оснащение контрольно-пропускных пунктов на границах с сопредельными государствами - участниками Содружества Независимых Государств по прилагаемому перечню.
3. Министерству внутренних дел совместно с Таможенным комитетом, Министерством финансов и Министерством экономики Республики Казахстан провести в срок до 1 февраля 1997 года тендер по проектам строительства и технического оснащения контрольно-пропускных пунктов на границах с сопредельными государствами - участниками Содружества Независимых Государств.
4. Министерству финансов Республики Казахстан:
обеспечить финансирование таможенных органов в полном объеме согласно уточненной смете;
выделить из предусмотренных ассигнований 7 (семь) млн.тенге на реконструкцию пункта пропуска "Майкапчагай";
предусмотреть в республиканском бюджете на 1997 год расходы на автоматизацию и материально-техническое обеспечение таможенных органов;
предусмотреть в проектах бюджетов на 1997-1998 годы необходимые ассигнования для финансирования строительства и технического оснащения контрольно-пропускных пунктов на границах с сопредельными государствами - участниками Содружества Независимых Государств по прилагаемому перечню.
5. Комитету по использованию иностранного капитала при Министерстве финансов Республики Казахстан проработать вопрос получения технической помощи от доноров для подготовки и переподготовки кадров для таможенных органов.

6. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi:
1996 жылдың 10 қазанына дейiн Қазақстан Республикасының Кеден комитетiмен "Жол қоры туралы" "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 21 ақпандағы N 221 қаулысына сәйкес (Қазақстан Республикасы ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 9, 63-құжат) Қазақстан Республикасының аумағы бойынша кiру, шығу мен жолай өту үшiн алынатын, үстiмiздегi жылдың 8 айы iшiнде нақты түскен қаржылар бойынша толық көлемде есептесу жүргiзсiн;
есеп беретiн айдан кейiнгi айдың 20-ы күнiне дейiн Қазақстан Республикасының кеден комитетiмен аталған қаржылар бойынша толық көлемде есептесудi жүзеге асырсын.
7. <*>
Ескерту. 7-тармақтың күшi жойылған - ҚРҮ-нiң 1996.12.31.
N 1749 қаулысымен .
8. "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 28 сәуiрдегi N 592 қаулысына толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 10 қаңтардағы N 39 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 2, 13-құжат) күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 4 қазандағы N 1226
Қаулысына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасының кеден шекараларында 1997-1998
жылдары салуға жататын бақылау-өткiзу пункттерiнiң
ТIЗБЕСI
ЕСКЕРТУ. Қосымша жаңа редакцияда - ҚРҮ-нiң 1997.06.20. N 1003 қаулысымен.  ____________________________________________________________________
N |  Өткiзу пунктiнiң атауы       |Пайдалануға беру |Шектес
р/с|(жақша iшiндегi БӨП құрылымына |   мерзiмi (жыл) |мемлекеттер
|кiретiн кедендiк пост атауы    |                 |
|көрсетiлген)                   |                 |
___|_______________________________|_________________|______________
1 |              2                |        3        |      4
___|_______________________________|_________________|______________
Атырау облысы
1. Котяевка                           1998          Ресей
(Ганюшкино к/б)
Батыс Қазақстан облысы
2. Погодаево                          1998          Ресей
(Желаева к/б)
3. Каменка                            1998          Ресей
4. Ақсай                              1998          Ресей
Ақтөбе облысы
5. Жайсаң                             1997          Ресей
(Мартүк к/б)
6. Әлiмбет                            1998          Ресей
(батамшы к/б)
Қостанай облысы
7. Қайрақ                             1997          Ресей
8. Обаған                             1998          Ресей
9. Белоглинка                         1998          Ресей
10. Кенерал                           1998          Ресей
11. Қоңдыбай                          1998          Ресей
12. Введенка                          1998          Ресей
Солтүстiк Қазақстан облысы
13. Чистое                            1997          Ресей
14. Қарақоға                          1998          Ресей
15. Красный Яр                        1998          Ресей
16. Казанка                           1998          Ресей
17. Бидайық                           1998          Ресей
18. Үлкен-Қарой                       1998          Ресей
19. Кiшi-Қарой                        1998          Ресей
Павлодар облысы
20. Шарбақты                          1997          Ресей
21. Прииртышск                        1998          Ресей
22. Трофимовка                        1998          Ресей
23. Лозовое                           1998          Ресей
Шығыс Қазақстан облысы
24. Қызыл ауыл                        1998          Ресей
25. Жезкент                           1998          Ресей
26. Новониколаевка                    1998          Ресей
27. Шемонаиха                         1998          Ресей
Алматы облысы
28. Кеген                             1998        Қырғызстан
Жамбыл облысы
29. Шу көпiрi                         1997        Қырғызстан
(Қордай к-б)
30. Қарасу                            1998        Қырғызстан
(Қордай к-б)
31. <*>
32. Нововоскресеновка                 1997        Қырғызстан
(Мерке к/б)
33. Гродиково                         1998        Қырғызстан
(Гродиково к/б)
34. Бесағаш                           1998        Қырғызстан
(Гродиково к/б)
Оңтүстiк Қазақстан облысы
35. Жiбек жолы                        1997        Өзбекстан
(Жiбек Жолы к/б)
36. Май                               1998        Өзбекстан
(Жiбек Жолы к/б)
37. Ғани Мұратбаев                    1997        Өзбекстан
(Абай к/б)
38. Ақ мектеп                         1998        Өзбекстан
(Ильич к/б)
39. <*>
40. Арнасай                           1998        Өзбекстан
(Шардара к/б)
Қызылорда облысы
41. Мыңтай                            1997        Өзбекстан
Маңғыстау облысы
42. Бейнеу                            1998        Өзбекстан
43. Фетисово                          1998        Түркменстан
(Жаңа өзен к/б)
Ақмола облысы

6. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан:
произвести до 10 октября 1996 года расчеты в полном объеме с Таможенным комитетом Республики Казахстан по фактически поступившим за 8 месяцев т.г. средствам, получаемым за въезд, выезд и транзитный проезд по территории Республики Казахстан, в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 февраля 1996 г. N 221 P960221_  "О реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О дорожном фонде" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 9, ст. 63);
осуществлять до 20 числа месяца, следующего за отчетным, расчеты с Таможенным комитетом Республики Казахстан по указанным средствам в полном объеме.
7. Пункт 7 утратил силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 1749. P961749_
8. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 10 января 1996 г. N 39 "О внесении дополнения в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 апреля 1995 г. N 592" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 13).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 октября 1996 г. N 1226
П Е Р Е Ч Е Н Ь
контрольно-пропускных пунктов, подлежащих строительству
на таможенных границах Республики Казахстан в 1997-1998 годах
Сноска. Перечень - в редакции постановления Правительства РК     от 20 июня 1997 г. N 1003 P971003_ . Внесены изменения -     постановлением Правительства РК от 16 сентября 1998 г. N 897 P980897_ .
--------------------------------------------------------------------
N !          Наименование пункта           !Срок ввода!Сопредельные
п/п!пропуска (в скобках указаны наименования!в действие!государства
!таможенных постов, в структуру которых  !  (год)   !
!входят КПП)                             !          !
---------------------------------------------------------------------
1 !                 2                      !    3     !      4
---------------------------------------------------------------------
Атырауская область
1  Котяевка                                   1998       Россия
(т/п Ганюшкино)
Западно-Казахстанская область
2  Погодаево                                  1998       Россия
(т/п Желаево)
3  Каменка                                    1998       Россия
4  Аксай                                      1998       Россия
Актюбинская область
5  Яйсан                                      1997       Россия
(т/п Мартук)
6  Алимбетовка                                1998       Россия
(т/п Батамшинский)
Кастанайская область
7  Каерак                                     1997       Россия
8  Убаган                                     1998       Россия
9  Белоглинка                                 1998       Россия
10 Кенерал                                    1998       Россия
11 Кондыбай                                   1998       Россия
12 Введенка                                   1998       Россия
Северо-Казахстанская область
13 Чистое                                     1997       Россия
14 Каракуга                                   1998       Россия
15 Красный Яр                                 1998       Россия
16 Казанка                                    1998       Россия
17 Бидаик                                     1998       Россия
18 Улькен-Карой                               1998       Россия
19 Киши-Карой                                 1998       Россия
Павлодарская область
20 Щербакты                                   1997       Россия
21 Прииртышск                                 1998       Россия
22 Трофимовка                                 1998       Россия
23 Лозовое                                    1998       Россия
Восточно-Казахстанская область
24 Красный Аул                                1998       Россия
25 Жезкент                                    1998       Россия
26 Новониколаевна                             1998       Россия
27 Шемонаиха                                  1998       Россия
Алматинская область
28 Кеген                                      1998       Кыргызстан
Жамбылская область
29 Шуйский мост                               1997       Кыргызстан
(т/п Кордай)
30 Черная речка                               1998       Кыргызстан
(т/п Кордай)
31 (Строка, порядковый номер 31, исключена - постановлением Правительства
РК от 16 сентября 1998 г. N 897  P980897_  )
32 Нововоскресеновка                          1997       Кыргызстан
(т/п Мерке)
33 Гродиково                                  1998       Кыргызстан
(т/п Гродиково)
34 Бесагаш                                    1998       Кыргызстан
(т/п Гродиково)
Южно-Казахстанская область
35 Жибек-Жолы                                 1997       Узбекистан
(т/п Жибек жолы)
36 Майский                                    1998       Узбекистан
(т/п Жибек жолы)
37 Гани Муратбаева                            1997       Узбекистан
(т/п Абай)
38 Белая школа                                1998       Узбекистан
(т/п Ильич)
39 (Строка, порядковый номер 39, исключена - постановлением Правительства РК от 16 сентября 1998 г. N 897  P980897_  )
40 Арнасай                                    1998       Узбекистан
(т/п Шардара)
Кызылординская область
41 Мынтай                                     1997       Узбекистан
Мангистауская область
42 Бейнеу                                     1998       Узбекистан
43 Фетисово                                   1998       Туркменистан
(т/п Жана-Узень)
Акмолинская область