Телерадио хабарлары мен деректер берудiң ұлттық спутниктiк жүйесiнiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 4 қазан N 1234
Телерадио хабарлары мен деректер берудiң ұлттық спутниктiк жүйесiн енгiзудi жеделдету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Телерадио хабарлары мен деректер берудiң ұлттық спутниктiк жүйесiнiң (ТХ және ДБҰСЖ) бiрiншi кезегiнiң iске қосылу мерзiмi 1997 жылдың бiрiншi тоқсаны деп белгiленсiн.
2. Телерадио хабарлары мен деректер берудiң ұлттық спутниктiк жүйесiн құру мен пайдалану "Қазақстандық телекоммуникациялар" акционерлiк қоғамына жүктелсiн.
3. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi "Қазақстандық телекоммуникациялар" акционерлiк қоғамына бiр апта мерзiмде телекоммуникация саласындағы мына қызметтерге: мемлекеттiк және коммерциялық телерадио хабарларын тарату жөнiнде қызмет көрсетуге; телерадио хабарлары мен деректер берудiң ұлттық спутниктiк жүйесi құралдарымен деректер беру қызметiн көрсетуге байланысты бас лицензия берсiн.
4. Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Қазақстан Республикасы Баспасөз және бұқаралық ақпарат iстерi жөнiндегi ұлттық агенттiгiнiң келiсiмi бойынша "Телерадио хабарлары мен деректер берудiң ұлттық спутниктiк жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 26 қыркүйектегi N 1284 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 31, 388-құжат) тиiстi өзгертулер мен толықтырулар енгiзсiн.
5. "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 26 қыркүйектегi N 1284 қаулысының жүзеге асыру барысы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 12 мамырдағы N 578 қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
6. Қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары И.Н.Тасмағамбетовке жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О национальной спутниковой системе телерадиовещания и передачи данных
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 1996 г. N 1234
В целях ускорения внедрения национальной спутниковой системы телерадиовещания и передачи данных Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что срок ввода в эксплуатацию первой очереди национальной спутниковой системы телерадиовещания и передачи данных (НССТ и ПД) - первый квартал 1997 года.
2. Возложить на акционерное общество "Казахстанские телекоммуникации" создание и эксплуатацию национальной спутниковой системы телерадиовещания и передачи данных.
3. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в недельный срок выдать акционерному обществу "Казахстанские телекоммуникации" генеральную лицензию, связанную с деятельностью в сфере телекоммуникаций: на предоставление услуг по распространению государственного и коммерческого телерадиовещания; услуг передачи данных посредством национальной спутниковой системы телерадиовещания и передачи данных.
4. Министерству транспорта и коммуникаций по согласованию с Национальным агентством по делам печати и массовой информации Республики Казахстан внести соответствующие изменения и дополнения в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 сентября 1995 г. N 1284 "О национальной спутниковой системе телерадиовещания и передачи данных" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 31, ст. 388).
5. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 12 мая 1996 г. N 578 "О ходе реализации постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 сентября 1996 г. N 1284".
6. Контроль за реализацией постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Тасмагамбетова И.Н.
Премьер-Министр
Республики Казахстан