Қазақстан Республикасының радиожиiлiктер жөнiндегi мемлекеттiк ведомствоаралық комиссиясы туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 15 қазан N 1266
Шектеулi табиғи ресурс - радиожиiлiк спектрiн басқару, иелiк ету және пайдалану саласында бiрыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру, сондай-ақ радиоэлектронды құралдардың электр магниттiк сыйымдылығын қамтамасыз ету және республикалық бюджетке қаражаттың түсуiн бақылау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. <*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтың күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.03.20. N 237
қаулысымен. P980237_
2. Қазақстан Республикасының радиожиiлiктер жөнiндегi мемлекеттiк ведомствоаралық комиссиясы:
5 күн мерзiмде Қазақстан Республикасының радиожиiлiктер жөнiндегi мемлекеттiк ведомствоаралық комиссиясы туралы Ереженi әзiрлесiн және Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен және Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесе отырып 20 күн мерзiмде тұтынушылардың радиожиiлiктер спектрiн пайдаланғаны үшiн ақы төлеу тәртiбi мен тарифiн әзiрлесiн және Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн;
бiр ай мерзiмде Радиожиiлiк спектрiн бөлуге берiлген тапсырыстарды конкурстық қарау туралы Ереженi әзiрлесiн және бекiтсiн.
3. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң Радиожиiлiк спектрiн бөлу және пайдалану жөнiндегi бюроны қазыналық кәсiпорын ретiнде 8 адам шегiнде құру туралы ұсынысы қабылдансын. Радиожиiлiк спектрiн бөлу және пайдалану жөнiндегi бюро Қазақстан Республикасының радиожиiлiктер жөнiндегi мемлекеттiк ведомствоаралық комиссиясының жұмыс органы болып белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасының Радиожиiлiк спектрiн негiзгi пайдаланушылар (Қорғаныс министрлiгi, Ұлттық қауiпсiздiк комитетi, Iшкi iстер министрлiгi, Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi, Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi, Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң "Қазаэронавигация" мемлекеттiк кәсiпорны) коммерциялық мақсаттарда пайдалана алмайды. Радиожиiлiк спектрiн конверсиялаған немесе қосалқы пайдаланған жағдайда, босаған жиiлiк ресурстары Қазақстан Республикасының радиожиiлiктер жөнiндегi мемлекеттiк ведомоствоаралық комиссиясының иелiгiне азаматтық пайдалану үшiн берiледi.
5. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң
2-қосымшаға сәйкес күшi жойылған деп танылсын.
6. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Премьер-Министрдiң
орынбасары Г.Г.Штойкқа жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 15 қазандағы
N 1266 қаулысына
1-қосымша
<*>
ЕСКЕРТУ. 1-қосымшаның күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.03.20. N 237
қаулысымен.
P980237_
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 15 қазандағы
N 1266 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр
шешiмдерінiң күшi жойылған деп тану туралы

О Государственной межведомственной комиссии по радиочастотам Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 1996 г. N 1266
В целях формирования единой государственной политики в области управления, распределения и использования радиочастотного спектра - ограниченного природного ресурса, а также обеспечения электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств и контроля за поступлением средств в республиканский бюджет Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. (Пункт 1 утратил силу - постановлением Правительства РК от 20 марта 1998 г. N 237 P980237_ )
2. Государственной межведомственной комиссии по радиочастотам Республики Казахстан:
в 5-дневный срок разработать и внести в Правительство Республики Казахстан положение о Государственной межведомственной комиссии по радиочастотам Республики Казахстан;
совместно с Министерством финансов Республики Казахстан и Государственным Комитетом Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике в 20-дневный срок разработать и внести в Правительство Республики Казахстан порядок оплаты и тарифы за пользование потребителями радиочастотным спектром;
в месячный срок разработать и утвердить Положение о конкурсном рассмотрении заявок на выделение радиочастотного спектра.
3. Принять предложение Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан о создании Бюро по распределению и использованию радиочастотного спектра в форме казенного предприятия с предельной численностью 8 человек. Определить Бюро по распределению и использованию радиочастотного спектра рабочим органом Государственной межведомственной комиссии по радиочастотам Республики Казахстан.
4. Установить, что радиочастотный спектр основных пользователей (Министерство обороны, Комитет национальной безопасности, Министерство внутренних дел, Министерство энергетики и угольной промышленности, Министерство нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан, Государственный комитет Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям, Государственное предприятие "Казаэронавигация" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан) не может использоваться в коммерческих целях. В случае конверсии или двойного применения радиочастотного спектра высвобождаемые частотные ресурсы переходят в распоряжение Государственной межведомственной комиссии по радиочастотам Республики Казахстан для гражданского пользования.
5. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 2.
6. Контроль за выполнением данного постановления возложить на заместителя Премьер-Министра Штойка Г.Г.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 октября 1996 г. N 1266
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан

1. "Қазақстан Республикасы Байланыс министрлiгi жанынан Радиожиiлiктер жөнiндегi мемлекеттiк комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 16 қазандағы N 875 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 40, 599-құжат);
2. "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 16 қазандағы N 875 қаулысына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 12 қаңтардағы N 42 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 2, 22-құжат);
3. "Қазақстан Республикасының радиожиiлiк ресурсын пайдалану тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 23 маусымдағы N 870 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 22, 254-құжат);
4. Премьер-Министрдiң бiрiншi орынбасарының 1995 жылғы 7 маусымдағы N 3-19 өкiмi.

1. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 16 октября 1992 г. N 875 "Об образовании Государственной комиссии по радиочастотам при Министерстве связи Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 40, ст. 599).
2. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 января 1995 г. N 42 "О внесении изменений и дополнений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 16 октября 1992 г. N 875 (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 2, ст. 22).
3. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 23 июня 1995 г. N 870 "О порядке использования радиочастотного ресурса Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 22, ст. 254).
4. Распоряжение Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 июня 1995 г. N 3-19.