Жамбыл облысының Жаңатас және Қаратау қалаларын дағдарыстан шығару жөнiндегi кезек күттiрмейтiн шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 22 қазан N 1292
Жамбыл облысының Жаңатас және Қаратау қалаларын дағдарысты ахуалдан шығару және күзгi-қысқы кезеңге дайындық мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
1997 жылға арналған республика бюджетiнiң жобасын қалыптастыру кезiнде Жамбыл облысы бюджетiнiң шығыс бөлiгiнде Жаңатас және Қаратау қалаларының инфрақұрылымдарын қолдауға арналған қаражат бөлудi ескерсiн;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы объектiлерiн қысқа дайындау үшiн мемлекеттiк мiндеттемелердi орындаумен байланысты шығыстарға арналып, 1996 жылғы республика бюджетiнде көзделген қаржы есебiнен 1996 жылдың аяғына дейiн Жаңатасқа - 150 млн. теңге, Қаратау қаласына 15 млн. теңге бөлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi Мемлекеттiк салық комитетiмен бiрлесiп Жамбыл облысының фосфор саласы тармағы "IBE Trade Corp" (АҚШ) фирмасының сыртқы басқару туралы контрактi шарттарының салықтар мен басқа да мiндеттi төлемдердiң бюджетке заңдарда көзделген мерзiмде түсуi жөнiндегi атқарылуын байыптасын және 1996 жылдың 30 қазанына дейiн нәтижелерi туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiне баяндасын.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi, Жамбыл облысының әкiмi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесiп Жаңатас қаласының "Жаңатас электр торабы" кәсiпорнын және Қаратау қаласының коммуналдық электр тораптарын "Жамбыл облыстық электр бөлу компаниясы" акционерлiк қоғамының балансына және Жаңатас қаласының газ шаруашылығы объектiлерiн "Жамбылалаугаз" акционерлiк қоғамының балансына өткiзсiн.
4. Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп зiлзала апатының нәтижесiнде қираған Жаңатас қаласындағы шағын қабатты құрылыстың қазандығындағы аккумулятор багiн қалпына келтiруге қаржы кезiн айқындасын және ағымдағы жылдың қазан айында 12,8 млн. теңге бөлу туралы ұсыныс енгiзсiн.
5. Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Жаңатас және Қаратау қалаларының аумағындағы объектiлерге берiлген жеке меншiкке сатылатын жерлерге жартылай шөлейт және шөлейт аумақтарға орналасқан
селолық елдi мекендердiң жерлерiне төленетiн төлем ставкалары
бойынша бағалау жүргiзсiн.

О неотложных мерах по выводу из кризиса городов Жанатаса и Каратау Жамбылской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 октября 1996 г. N 1292
В целях вывода городов Жанатаса и Каратау Жамбылской области из кризисного состояния и подготовки к осенне-зимнему периоду Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан:
при формировании проекта республиканского бюджета на 1997 год учесть в расходной части бюджета Жамбылской области ассигнования на поддержание инфраструктуры городов Жанатаса и Каратау;
для подготовки объектов жилищно-коммунального хозяйства к зиме выделить за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете 1996 года на расходы, связанные с выполнением государственных обязательств, до конца 1996 года городам Жанатасу - 150 млн. тенге, Каратау - 15 млн. тенге.
2. Министерству промышленности и торговли совместно с Государственным налоговым комитетом Республики Казахстан разобраться с исполнением условий контракта о внешнем управлении фосфорной подотрасли Жамбылской области фирмой "IBE Trade Corp" (США) по поступлению налогов и других обязательных платежей в бюджет в сроки, предусмотренные законодательством, и о результатах доложить Правительству Республики Казахстан до 30 октября 1996 года.
3. Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан, акиму Жамбылской области совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом передать предприятия "Жанатасские электрические сети" г. Жанатаса и коммунальные электрические сети г. Каратау на баланс акционерного общества "Жамбылская областная распределительная электрическая компания" и объектов газового хозяйства г. Жанатаса на баланс акционерного общества "Жамбылалаугаз".
4. Государственному комитету Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям совместно с Министерством финансов Республики Казахстан определить источник и внести предложение о выделение в октябре т.г. 12,8 млн. тенге на восстановление аккумуляторного бака на котельной малоэтажной застройки г. Жанатаса, разрушенного в результате стихийного бедствия.
5. Государственному комитету Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству производить оценку земель, продаваемых в частную собственность, занятых объектами на территории городов Жанатаса и Каратау, по ставкам платы за землю сельских населенных
пунктов, расположенных в полупустынной и пустынной зонах.

6. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Үкiмет Аппаратының
Аумақтық даму бөлiмi мен Қаржы, еңбек және ақша айналысы бөлiмiне
жүктелсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
орынбасары

6. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить
на Отдел территориального развития и Отдел финансов, труда и
денежного обращения Аппарата Правительства.
Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан