Өнеркәсiптiк жарылғыш материалдар өндiру және онымен Қазақстан Республикасының кәсiпорындарын қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттiк реттеу мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 24 қазан N 1296. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 шілдедегі N 763 ~P020763 қаулысымен.
1996-1998 жылдарға арналған реформаларды тереңдету жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң iс-қимыл бағдарламасына сәйкес және өнеркәсiптiк жарылғыш материалдар өндiру және онымен Қазақстан Республикасының кәсiпорындарын қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттiк басқаруды сақтау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
"Жарылыс" мемлекеттiк компаниясының қоса берiлiп отырған тiзбеге сәйкес мемлекеттiк кәсiпорындардың мүлкiн иелену, пайдалану және басқару құқығын тоқтатсын;
оның ұйымдық-құқықтық нысандарын қолданылып жүрген заңдарға сәйкес келтiру туралы мәселенi "Жарылыс" мемлекеттiк компаниясы акционерлерiнiң жалпы жиналысына енгiзсiн.
2. Өнеркәсiптiк жарылғыш материалдарын өндiру және онымен Қазақстан Республикасының кәсiпорындарын қамтамасыз ету жөнiнде Республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi - Республикалық мемлекеттiк кәсiпорын), олардың еншiлес кәсiпорындарымен қоса "Жарылыс" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының және қоса берiлiп отырған тiзбеде санамаланған мемлекеттiк кәсiпорындардың басқару аппараты мемлекеттiк мүлкiнiң жергiлiктi жерлердегi базасында құрылсын.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi қоса берiлiп отырған тiзбедегi 1-10 рет нөмiрлерiмен санамаланған мемлекеттiк кәсiпорындарды, олардың ерекшелiктерiн ескере отырып, 1997 жылдың аяғына дейiн жекешелендiру тәртiбiн әзiрлесiн.
4. Республикалық мемлекеттiк кәсiпорнына мынадай мiндеттердi орындау жүктелсiн:
Қазақстан Республикасының кәсiпорындарын өнеркәсiптiк жарылғыш материалдарымен қамтамасыз ету жөнiндегi Мемлекетаралық кешендi бағдарламаларды жүзеге асыру;
өнеркәсiптiк жарылғыш заттарды, оларды арнаулы кәсiпорындарда, сондай-ақ жарылғыш заттары кәсiпорындар-пайдаланушылар тұтынатын жерлерде жасау үшiн жабдықтар мен кешендер әзiрлеу, сынау және қолдану жөнiнде нормативтiк-техникалық және жобалау құжаттамасын сараптау;
жаңа өнеркәсiптiк жарылғыш заттарға зерттеу, әзiрлеу және сынақ жүргiзу;
өнеркәсiптiк жарылғыш материалдарды жасауға және тұтынуға байланысты өндiрiстердi жобалау;
өнеркәсiптiк жарылғыш заттарды жасау.

Вопросы государственного регулирования в сфере производства и обеспечения промышленными взрывчатыми материалами предприятий Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 октября 1996 г. N 1296. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 11 июля 2002 года N 763 ~P020763 .
В соответствии с Программой действий Правительства Республики Казахстан по углублению реформ на 1996-1998 годы и в целях сохранения государственного управления в сфере производства и обеспечения промышленными взрывчатыми материалами предприятий Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
прекратить права Государственной акционерной компании "Жарылыс" на владение, пользование и управление имуществом государственных предприятий согласно прилагаемому перечню;
внести на общее собрание акционеров Государственной акционерной компании "Жарылыс" вопрос о приведении ее организационно-правовой формы в соответствие с действующим законодательством.
2. Создать Республиканское государственное предприятие по производству и обеспечению промышленными взрывчатыми материалами предприятий Республики Казахстан (далее - Республиканское государственное предприятие) с его дочерними предприятиями на местах на базе государственного имущества аппарата управления Государственной акционерной компании "Жарылыс" и государственных предприятий, перечисленных в прилагаемом перечне.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации разработать порядок приватизации государственных предприятий, перечисленных в прилагаемом перечне под порядковыми номерами 1-10, учитывая их специфику, до конца 1997 года.
4. Возложить на Республиканское государственное предприятие выполнение следующих задач:
реализацию Межгосударственной комплексной программы по обеспечению промышленными взрывчатыми материалами предприятий Республики Казахстан;
экспертизу нормативно-технической и проектной документации по разработке, испытанию и применению промышленных взрывчатых веществ, оборудования и комплексов для их изготовления на специализированных предприятиях, а также на местах потребления предприятий пользователей взрывчатых веществ;
проведение исследований, разработки и испытаний новых промышленных взрывчатых материалов;
проектирование производств, связанных с изготовлением и потреблением промышленных взрывчатых материалов;
изготовление промышленных взрывчатых веществ.

5. Республикалық мемлекеттiк кәсiпорынның уәкiлеттi органы болып Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi белгiленсiн.
6. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде Республикалық мемлекеттiк кәсiпорынның жарғысын бекiтсiн, оның басшыларын тағайындап, мемлекеттiк тiркеу жүргiзсiн.
7. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнiң ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының кәсiпорындарын өнеркәсiптiк жарылғыш материалдарымен қамтамасыз ету жөнiндегi Мемлекетаралық кешендi бағдарламаны жүзеге асыру үшiн 1996-2000 жылдарға арналған мемлекеттiк инвестициялық бағдарламаларда қаражат көздейтiн болсын.
8. "Жарылғыш материалдар өндiрiсiн ұйымдастыру және онымен Қазақстан Республикасының кәсiпорындарын қамтамасыз ету шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 19 қаңтардағы N 78 қаулысының 2 және 3-тармақтарының (Қазақстан
Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 5, 43-құжат);
"Жарылыс" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының президентi және
Байқаушы кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер
Кабинетiнiң 1994 жылғы 31 наурыздағы N 312 қаулысының күшi жойылған
деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 24 қазандағы
N 1296 қаулысына
қосымша
"Жарылыс" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы
мүлiктерiн иелену, пайдалану және басқару құқығын
тоқтататын мемлекеттiк кәсiпорындардың
ТIЗБЕСI
___________________________________________________________________
Рет |           Атауы                    | Орналасқан жерi
саны|                                    |
___________________________________________________________________
Аумақтық-өндiрiстiк
басқарма:
1.  "Акмолавзрывпром"                      Ақмола қаласы
2.  "Алматывзрывпром"                      Алматы қаласы
3.  "Востоквзрывпром"                      Өскемен қаласы
4.  "Жезказганвзрывпром"                   Жезқазған қаласы
5.  "Запказвзрызвпром"                     Ақтөбе қаласы
6.  "Карагандавзрывпром"                   Қарағанды қаласы
7.  "Көкшетаувзрывпром"                    Көкшетау қаласы
8.  "Костанайвзрывпром"                    Қостанай қаласы
9.  "Югвзрывпром"                          Шымкент қаласы
10. "Тоннельспецстрой"                     Алматы қаласы
11. "Бастама" шағын мемлекеттiк
кәсiпорын                             Алматы қаласы
12. Жару жұмыстарының қазақ
мемлекеттiк ғылыми-өндiрiстiк
орталығы                               Алматы қаласы

5. Определить уполномоченным органом Республиканского государственного предприятия Министерство промышленности и торговли Республики Казахстан.
6. Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан в месячный срок утвердить устав, назначить руководителя и произвести государственную регистрацию Республиканского государственного предприятия.
7. Министерству экономики Республики Казахстан по представлению Министерства промышленности и торговли Республики Казахстан предусматривать в государственных инвестиционных программах средства для реализации Межгосударственной комплексной программы по обеспечению взрывчатыми материалами предприятий Республики Казахстан на 1996-2000 годы.
8. Признать утратившими силу:
пункты 2 и 3 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 января 1994 г. N 78 P940078_ "Об организации производства взрывчатых материалов и мерах по обеспечению ими предприятий Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 5, ст. 43);
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 31 марта 1994 г. N 312 "О Президенте и Наблюдательном совете Государственной акционерной компании "Жарылыс".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 24 октября 1996 г. N 1296
Перечень
государственных предприятий, права владения,
пользования и управления имуществом которых
Государственной акционерной компанией "Жарылыс"
прекращаются
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
N і          Наименование             і    Местонахождение
п/пі                                   і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Территориально-производственные
управления:
1   "Акмолавзрывпром"                     г. Акмола
2   "Алматывзрывпром"                     г. Алматы
3   "Востоквзрывпром"                     г. Усть-Каменогорск
4   "Жезказганвзрывпром"                  г. Жезказган
5   "Запказвзрывпром"                     г. Актюбинск
6   "Карагандавзрывпром"                  г. Караганда
7   "Кокшетаувзрывпром"                   г. Кокшетау
8   "Кустанайвзрывпром"                   г. Кустанай
9   "Югвзрывпром"                         г. Шымкент"
10  "Тоннельспецстрой"                    г. Алматы
11  "Малое государственное
предприятие "Бастама"                г. Алматы
12   Казахский Государственный
научно-производственный              г. Алматы
центр взрывных работ