Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық аграрлық зерттеулер орталығының ғылыми ұйымдары мен тәжiрибе шаруашылықтары желiлерiн жетiлдiру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 31 қазан N 1322
Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық аграрлық зерттеулер орталығының ғылыми ұйымдары мен тәжiрибе шаруашылықтары желiлерiн жетiлдiру және агроөнеркәсiп кешенi дамуының басымдығына сәйкес олардың қызметiнiң бағыттарын нақтылау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының:
"Қазақауылшармеханикаландыру" ғылыми-өндiрiстiк бiрлестiгiне және Қазақ су шаруашылығы ғылыми-зерттеу институтының Алматы кешендi бөлiмiне, ал осы институттың Павлодардағы радиоизотоп лабораториясын - Павлодар ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институтына перспективалық тақырыптарымен, негiзгi құралдарымен, приборлары және жабдықтарымен Қазақтың агроөнеркәсiп кешенiндегi еңбектi қорғау және экология ғылыми-зерттеу институтын;
Атырау ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институтына перспективалық тақырыптарымен, приборлары және жабдықтарымен, ал қалған негiзгi құралдарын - коммуналдық меншiкке бере отырып Маңғыстау облыстық мемлекеттiк ауыл шаруашылығы тәжiрибе станциясын;
Арал өңiрi ауыл шаруашылығы және агроэкология ғылыми-зерттеу институтына перспективалық тақырыптарымен, негiзгi құралдарымен приборлары және жабдықтарымен бере отырып Қызылқұм орман тәжiрибе станциясын;
Қазақ мал дәрiгерлiк ғылыми-зерттеу институтының Ақмола мал дәрiгерлiк ғылыми-зерттеу станциясына перспективалық тақырыптарымен, негiзгi құралдарымен, приборлары және жабдықтарымен бере отырып Қазақ мал дәрiгерлiк ғылыми-зерттеу институтының Қазақ құс аурулары жөнiндегi лабораториясын;
Қазақ агроөнеркәсiп экономикасы және ұйымдастыру ғылыми-зерттеу институтына перспективалық тақырыптарымен, негiзгi құралдары және жабдықтарымен бере отырып Қазақ ауыл шаруашылық ғылым академиясының Есептеу орталығын тарату жөнiндегi;
Қазақ балық шаруашылығы ғылыми-зерттеу институтының Солтүстiк Қазақстан бөлiмшесiн осы институттың тiрек пунктi етiп;
Қазақ балық шаруашылығы ғылыми-зерттеу институтының Арал балық шаруашылығы кешендi лабораториясын осы институттың Арал бөлiмшесi етiп;
"Қазақстан ауыл шаруашылығының ғылыми жаршысы" журналын "Бастау" ғылыми-баспа орталығы етiп жаңарту жолымен қайта құру жөнiндегi ұсынысы қабылдансын.
Аталған ғылыми ұйымдар мен тәжiрибе шаруашылықтарын қайта құру Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық аграрлық зерттеулер орталығына белгiленген бюджет қаражаты шегiнде жүргiзiлсiн.
Ұлттық академиялық аграрлық зерттеулер орталығы аталған ғылыми ұйымдарды тарату және қайта құру жөнiндегi жұмыстарды қолданылып жүрген заңдарға сәйкес ұйымдастырсын.

О совершенствовании сети научных организаций и опытных хозяйств Национального академического центра аграрных исследований Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 1996 г. N 1322
В целях совершенствования сети научных организаций и опытных хозяйств Национального академического центра аграрных исследований Республики Казахстан и уточнения направления их деятельности в соответствии с приоритетами развития агропромышленного комплекса Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан:
о ликвидации:
Казахского научно-исследовательского института охраны труда и экологии в агропромышленном комплексе с передачей перспективной тематики, основных средств, приборов и оборудования научно-производственному объединению "Казсельхозмеханизация" и Алматинскому комплексному отделу Казахского научно-исследовательского института водного хозяйства, а Павлодарской радиоизотопной лаборатории этого института - Павлодарскому научно-исследовательскому институту сельского хозяйства;
Мангистауской государственной областной сельскохозяйственной опытной станции с передачей перспективной тематики, приборов и оборудования Атыраускому научно-исследовательскому институту сельского хозяйства, а остальных основных средств - в коммунальную собственность;
Кзыл-Кумской лесной опытной станции с передачей перспективной тематики, основных средств, приборов и оборудования Приаральскому научно-исследовательскому институту сельского хозяйства и агроэкологии;
Казахской лаборатории по болезням птиц Казахского научно-исследовательского ветеринарного института с передачей перспективной тематики, основных средств, приборов и оборудования Целиноградской научно-исследовательской ветеринарной станции Казахского научно-исследовательского ветеринарного института;
Вычислительного центра Казахской академии сельскохозяйственных наук с передачей перспективной тематики, основных средств и оборудования Казахскому научно-исследовательскому институту экономики и организации агропромышленного комплекса;
о реорганизации путем преобразования:
Северо-Казахстанского отделения Казахского научно-исследовательского института рыбного хозяйства в опорный пункт названного института;
Аральской комплексной рыбохозяйственной лаборатории Казахского научно-исследовательского института рыбного хозяйства в Аральское отделение этого института;
редакции журнала "Вестник сельскохозяйственной науки Казахстана" в научно-издательский центр "Бастау".
Реорганизацию названных научных организаций и опытных хозяйств произвести в пределах бюджетных ассигнований, установленных Национальному академическому центру аграрных исследований Республики Казахстан.
Национальному академическому центру аграрных исследований организовать работу по ликвидации и реорганизации указанных научных организаций в соответствии с действующим законодательством.

2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi және Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
Ақтөбе жөмшөп және жайылым тәжiрибе станциясын;
В.Р. Вильямс атындағы Қазақ егiншiлiк ғылыми-зерттеу институтының Ақсу тәжiрибе шаруашылығын;
"Алмалы" ғылыми өндiрiстiк бiрлестiгiнiң Балқаш тәжiрибе алаңын;
Қазақ қаракөл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институтының "Сүткент" мемлекеттiк асыл тұқымды заводын;
Арал өңiрi ауыл шаруашылығы және агроэкология ғылыми-зерттеу институтының бақша дақылдары мен картоп жөнiндегi Қызылорда тәжiрибе шаруашылығын;
Атырау ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институтының тәжiрибе шаруашылығын;
"Алмалы" ғылыми-өндiрiстiк бiрлестiгiнiң Мичурин атындағы кеңшарын мемлекет иелiгiнен алу және жекешелендiру жөнiндегi мәселенi қарайтын болсын.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық аграрлық зерттеулер орталығы өз құзырлары шегiнде, қажет болған жағдайда жергiлiктi атқару органдарының қатысуымен екi ай мерзiм iшiнде аталған ғылыми ұйымдар мен тәжiрибе шаруашылықтарын тарату, қайта құру және беру жөнiндегi шараларды белгiленген тәртiппен жүргiзсiн.
4. Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым
академиясы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiмен бiрлесе
отырып осы қаулыдан туындайтын өзгертулерге байланысты Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiне өзгертулер енгiзу және күшiн
жойған деп тану туралы ұсыныстарды үш ай мерзiмде Қазақстан
Республикасының Үкiметiне енгiзетiн болсын.
5. Осы қаулы жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары

2. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации рассмотреть вопрос разгосударствления и приватизации:
Актюбинской опытной станции кормов и пастбищ;
Аксуского опытного хозяйства Казахского научно-исследовательского института земледелия имени В.Р.Вильямса;
Балхашского опытного поля научно-производственного объединения "Алмалы";
государственного племенного завода "Сюткентский" Казахского научно-исследовательского института каракулеводства;
Кзыл-Ординского опытного хозяйства по бахчевым культурам и картофелю Приаральского научно-исследовательского института сельского хозяйства и агроэкологии;
опытного хозяйства Атырауского научно-исследовательского института сельского хозяйства;
совхоза имени Мичурина научно-производственного объединения "Алмалы";
3. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Национальному академическому центру аграрных исследований Республики Казахстан в пределах своих компетенций, в необходимых случаях с участием местных исполнительных органов, в двухмесячный срок провести в установленном порядке мероприятия по ликвидации, преобразованию и передаче названных научных организаций и опытных хозяйств.
4. Министерству науки - Академии наук Республики Казахстан
совместно с Министерством юстиции Республики Казахстан в
трехмесячный срок внести в Правительство Республики Казахстан
предложения о внесении изменений и признании утратившими силу
решений Правительства Республики Казахстан в связи с изменениями,
вытекающими из настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан