Ауыл шаруашылығы маркетингiн мемлекеттiк ақпараттық қамтамасыз ету туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 1 қараша N 1333
Ауыл шаруашылығы нарығының сұранысы мен ұсынысын теңдестiру үшiн жағдай жасау, аграрлық сектор өндiрiсiнiң тиiмдiлiгiн арттыру, тауар өндiрушiлердi нарықтық конъюнктурасы туралы ақпаратпен дер кезiнде, сенiмдi қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ауыл шаруашылығы маркетингiн мемлекеттiк ақпараттық қамтамасыз ету туралы ұсынысы мақұлдансын.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiне нарықтық конъюнктурасын зерделеудi тұрақты жетiлдiру, бұқаралық ақпарат құралдары арқылы (жарнамалық сипатта емес) маркетингтiк ақпаратты кеңiнен таратуды қамтамасыз ету тапсырылсын.
2. Баспасөз және бұқаралық ақпарат iстерi жөнiндегi ұлттық агенттiк (келiсiмi бойынша), "Қазақстан теледидары мен радиосы" республикалық корпорация (келiсiм бойынша), "Хабар" агенттiгi" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiне мемлекеттiк тапсырыс есебiне ауыл шаруашылығы өнiмiнiң нарығы жаңалық материалдарын тегiн орналастыру үшiн радио мен теледидарға апта сайын 15 минут уақыт, "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiне - 200 шаршы сантиметр орын бөлсiн.
3. "Қазақстан теледидары мен радиосы" республикалық корпорациясы (келiсiм бойынша), Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнiң редакциялары 10 күн мерзiм iшiнде материалды берудiң техникалық мәселелерiн тиянақтасын және ауыл үшiн маркетингтiк ақпарат берудi қамтамасыз етсiн.
4. Облыстар мен аудандардың әкiмдерi Баспасөз және бұқаралық
ақпарат iстерi жөнiндегi ұлттық агенттiктiң (келiсiм бойынша)
жергiлiктi органдармен бiрлесiп ауыл шаруашылығы нарығының
жаңалықтарын бұқаралық ақпараттың жергiлiктi құралдары арқылы
таратуды ұйымдастырсын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары

О государственном информационном обеспечении сельскохозяйственного маркетинга
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 1996 г. N 1333
В целях создания условий для сбалансирования спроса и предложения сельскохозяйственного рынка, повышения эффективности производства аграрного сектора, обеспечения товаропроизводителей своевременной, достоверной информацией о конъюнктуре рынка Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить предложение Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан о государственном информационном обеспечении сельскохозяйственного маркетинга.
Поручить Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан постоянно совершенствовать изучение конъюнктуры рынка, обеспечивать широкое распространение маркетинговой информации через средства массовой информации (не рекламного характера).
2. Национальному агентству по делам печати (по согласованию), Республиканской корпорации "Телевидение и радио Казахстана" (по согласованию), Республиканскому государственному предприятию "Агентство "Хабар" выделить Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в счет государственного заказа для бесплатного размещения материалов-новостей рынка сельскохозяйственной продукции на радио и телевидении по 15 минут еженедельно, в газетах "Егемен Казахстан" и "Казахстанская правда" - по 200 кв. см.
3. Республиканской корпорации "Телевидение и радио Казахстана" (по согласованию), Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан, редакциям газет "Егемен Казахстан" и "Казахстанская правда" в 10-дневный срок отработать технические вопросы подачи материала и обеспечить выпуск маркетинговой информации для села.
4. Акимам областей и районов совместно с местными органами
Национального агентства по делам печати и массовой информации (по
согласованию) организовать распространение новостей
сельскохозяйственного рынка местными средствами массовой информации.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан