Қазақстан Республикасынан тауарларды экспортқа шығару тәртiбiн оңайлату және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 5 желтоқсан N 1492 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен (P050124)
1996-1998 жылдарға арналған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң реформаларды тереңдету жөнiндегi iс-қимыл бағдарламасына сәйкес өнеркәсiптiк және ауыл шаруашылығы өнiмдерi экспортын тұрақтандыру және сыртқы экономикалық қызметтiң нормативтерiн Дүниежүзiлiк сауда ұйымының принциптерiне және нормаларына сәйкес келтiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Республикалық Баға комиссиясы таратылсын.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi бiр ай мерзiмде тауар өндiрушiлердiң мүдделерiн қорғайтын Ауыл шаруашылығы өнiмдерiн өндiрушiлердiң ерiктi ассоциациясын (одағын) құру үшiн жағдай жасау жөнiндегi шараларды әзiрлесiн.
3. Жүзеге асырылған экспорттық контрактiлердiң iшiнара тәуелсiз инспекциясы 1998 жылдың 1 қаңтарына дейiн күшiн сақтайды деп белгiленсiн.
4. "Қазақстан Республикасынан экспортталатын тауарлардың жөнелту алдындағы тәуелсiз инспекциясы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 28 мамырдағы N 654 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 25, 209-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
4-тармақтың бесiншi абзацындағы "3 жыл" деген сөздер "1 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақтың үшiншi абзацындағы "және одан кейiнгi жылдар" деген сөздер алынып тасталсын;
"Жөнелту алдындағы тәуелсiз инспекция жүргiзiлетiн Қазақстан Республикасынан экспортталатын тауарлардың тiзбесi" деген 4-қосымшаға осы қаулыға берiлген қосымшаға сәйкес толықтырулар енгiзiлсiн. <*>
ЕСКЕРТУ. 4-тармақтың 4 абзацының күшi тоқтатылды - ҚР Пр-нiң 1996.12.31. N 3309  жарлығымен .
5. Қазақстан Республикасының Кеден комитетi мен Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетi экспорттық контрактiлерге тәуелсiз инспекциялар белгiлеген бағалармен салыстырғанда төмендетiлген баға табылған жағдайда Қазақстан Республикасының кеден және салық заңдарында көзделген салық салынатын табысты түзету жөнiнде шаралар қолдансын.
6. Қазақстан Республикасының Кеден комитетi 1997 жылдың 1 қаңтарына дейiнгi мерзiмде Қазақстан Республикасының жүзеге асырылған экспорттық контрактiлердiң iшiнара тәуелсiз инспекциясын ұйымдастыру жөнiндегi ведомствоаралық комиссиясы өткiзген тендердiң жеңiмпазымен жүзеге асырылған экспорттық контрактiлердiң iшiнара тәуелсiз инспекциясын өткiзу жөнiнде бiрлескен iс-қимыл туралы шартқа қол қойсын.

Об упрощении порядка экспорта товаров из Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 1996 г. N 1492. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
Согласно Программе действий Правительства Республики Казахстан по углублению реформ на 1996-1998 годы, в целях стимулирования экспорта промышленной и сельскохозяйственной продукции и приведения нормативов внешнеэкономической деятельности в соответствие с принципами и нормами Всемирной торговой организации Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Ликвидировать Республиканскую ценовую комиссию.
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в месячный срок разработать меры по созданию условий для формирования добровольных ассоциаций (союзов) производителей сельхозпродукций, защищающих интересы товаропроизводителей.
3. Установить, что выборочная независимая инспекция осуществленных экспортных контрактов действует до 1 января 1998 года.
4. Внести следующие изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 1996 г. N 654 P960654_ "О выборочной независимой инспекции осуществленных экспортных контрактов" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 25, ст. 209):
в абзаце пятом пункта 4 слова "3 года" заменить словами "1 год";
в абзаце третьем пункта 7 исключить слова "и последующие годы";
внести в приложение 4 "Перечень товаров, экспортируемых из Республики Казахстан, по которым проводится выборочная независимая инспекция осуществленных экспортных контрактов" дополнения согласно приложению к настоящему постановлению.<*>
Сноска. Действие абзаца четвертого пункта 4 отменено - Указом Президента РК от 31 декабря 1996 г. N 3309.
5. Таможенному комитету и Государственному налоговому комитету Республики Казахстан в случае обнаружения заниженных цен экспортных контрактов по сравнению с ценами, определенными независимой инспекцией, применять меры по корректировке налогооблагаемого дохода, предусмотренные таможенным и налоговым законодательством Республики Казахстан.
6. Таможенному комитету Республики Казахстан в срок до 1 января 1997 года подписать договор о совместной деятельности по проведению выборочной независимой инспекции осуществленных экспортных контрактов с победителем тендера, проведенного Межведомственной комиссией Республики Казахстан по организации выборочной независимой инспекции осуществленных экспортных контрактов.

7. Қазақстан Республикасының жүзеге асырылған экспорттық контрактiлердiң iшiнара тәуелсiз инспекциясын ұйымдастыру жөнiндегi ведомствоаралық комиссиясы 1996 жылдың 25 желтоқсанына дейiнгi мерзiмде iшiнара тәуелсiз инспекция жүргiзiлетiн тауарларға экспорттық баға айқындау әдiстемесiн бекiтсiн.
8. "Биржалық тауарлардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 28 шiлдедегi N 1035 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 26, 302-құжат) күшi жойылған деп танылсын.<*>
ЕСКЕРТУ. 8-тармақтың күшi тоқтатылды - ҚР Пр-нiң 1996.12.31. N 3309  жарлығымен .
9. Осы қаулы жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 6 желтоқсандағы
N 1492 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасынан экспортталатын, жүзеге
асырылған экспорттық контрактiлердiң iшiнара тәуелсiз
инспекциясы жүргiзiлетiн тауарлардың
ТIЗБЕСI
___________________________________________________________________
Тауардың атауы                                 СЭҚ ТН коды
___________________________________________________________________
Бидай (барлық түрi)                                 1001
Арпа                                                1003
Күрiш                                               1006
Мүйiздi iрi қараның немесе жылқы
тақылеттес жануарлардың терiсi                      4101
Қойдың немесе қозының терiсi                        4102
Биязы жүн (меринос, меринос емес, жуылған және
жуылмаған), жартылай биязы, жартылай қылшықты,
қылшық жүндер                                       5101
ануарлардың түктерi (жiңiшке, қатты) ангор
қоянының, түйенiң, ангор ешкiсiнiң                  5102
Талшықты-мақта                                5201, 5203
Мақта қалдықтары (шитi)                             5202

7. Межведомственной комиссии Республики Казахстан по организации выборочной независимой инспекции осуществленных экспортных контрактов в срок до 25 декабря 1996 года утвердить Методику определения экспортных цен на товары, по которым проводится выборочная независимая инспекция.
8. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 июля 1995 г. N 1035 " Об утверждении Перечня биржевых товаров" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 26, ст. 302). <*>
Сноска. Действие пункта 8 отменено - Указом Президента РК от 31 декабря 1996 г. N 3309.
9. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 декабря 1996 г. N 1492
Перечень товаров, экспортируемых из Республики Казахстан,
по которым проводится выборочная независимая инспекция
осуществленных экспортных контрактов
-------------------------------------------------------------
Наименование товара                            Код ТН ВЭД
-------------------------------------------------------------
Пшеница (всех видов)                           1001
Ячмень                                         1003
Рис                                            1006
Шкуры крупного рогатого скота
или животных семейства лошадиных               4101
Шкуры овец или ягнят                           4102
Шерсть тонкая (мериносовая,
немериносовая, мытая и немытая),
полутонкая, полугрубая, грубая                 5101
Волос животных (тонкий или грубый),
ангорского кролика, верблюда, коз ангорских    5102
Хлопок-волокно                                 5201, 5203
Отходы хлопка (линт)                           5202