Телерадиохабарларының мемлекеттiк бағдарламасын тарату тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 12 желтоқсан N 1527. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 27 шілдедегі N 781 қаулысымен
Қазақстан Республикасының ақпарат кеңiстiгiндегi телерадиохабарлары саласында мемлекет мүдделерiн сақтау және осы бағдарламаларды әзiрлеуде және таратуда тiлдiк балансты сақтауды ескере отырып мемлекеттiк телерадиохабарларын дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Бұрын мемлекеттiк телерадиохабарлары үшiн бөлiнген және жыл сайынғы мемлекеттiк тапсырыс болып айқындалатын радиожиiлiктер Қазақстан Республикасының Баспасөз және бұқаралық ақпарат iстерi жөнiндегi ұлттық агенттiгiне бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Баспасөз және бұқаралық ақпарат iстерi жөнiндегi ұлттық агенттiгi Қазақстан Республикасының Үкiметiне:
үш ай мерзiмде Қазақстан Республикасының аумағына шет ел мемлекеттерiнiң және Қазақстан Республикасының аумағынан басқа елдерге телерадиобағдарламаларын таратудың бекiтiлген тәртiбiн;
телерадиохабарлары мемлекеттiк бағдарламасының көлемi мен кестесiн және халықты қамтуын;
Қазақстан Республикасының аумағында телерадиобағдарламаларын берудi және таратуды жүзеге асыратын кәсiпорындарды қаржыландыру көздерi мен сызбаларын;
3 бағдарламалы өткiзгiштi радиохабарлары арнасын мемлекеттiң мүддесiн ескере отырып пайдалану тәртiбiн:
Қазақстан Республикасының аумағында меншiк нысанына қарамастан, телерадиохабарлары бағдарламаларының сапасына техникалық бақылау жасау қызметiнiң жұмысын жаңалау жөнiнде ұсыныс тапсырсын.
3. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Қазақстан Республикасының Баспасөз және бұқаралық ақпарат iстерi жөнiндегi ұлттық агенттiгiне:
"Хабар Агенттiгi" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының бағдарламаларын Қазақстан Республикасының бүкiл аумағы бойынша таратуға арналған метрлiк диапазонды теледидар арнасын;
Алматы қаласында аралық хабар жасауға арналған дициметрлiк диапазонды бiр теледидар арнасын;
Қазақстан Республикасының бүкiл аумағы бойынша "Қазақстан теледидары мен радиосы" Республикалық корпорациясы Қазақ радиосының бiрiншi және екiншi бағдарламаларын трансляция жасауға арналған ҒМ диапазонды екi радиохабарлар арнасын;
әр облыста аймақтық телерадио бағдарламаларын таратуға арналған екi теледидар арнасын және екi радиохабарлары арнасын қосымша бекiтсiн.
4. Мемлекеттiк телерадиоарналары жалға берiлмейдi деп белгiленсiн.
5. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары И.Н.Тасмағамбетовке жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О порядке распространения государственных программ телерадиовещания
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 1996 г. N 1527. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г. N 781
В целях сохранения интересов государства в информационном пространстве Республики Казахстан в области телерадиовещания и развития государственного телерадиовещания с учетом соблюдения языкового баланса в подготовке и распространении этих программ Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Закрепить за Национальным агентством по делам печати и массовой информации Республики Казахстан радиочастоты, выделенные ранее для государственного телерадиовещания и определяемые ежегодным государственным заказом.
2. Национальному агентству по делам печати и массовой информации Республики Казахстан представить в Правительство Республики Казахстан:
в трехмесячный срок утвержденный порядок распространения телерадиопрограмм иностранных государств на территорию Республики Казахстан и с территории Республики Казахстан на другие страны;
объем и расписание государственных программ телерадиовещания и охват населения;
источники и схемы финансирования предприятий, осуществляющих передачу и распространение государственных телерадиопрограмм на территории Республики Казахстан;
порядок использования каналов 3-программного проводного радиовещания с учетом интересов государства;
предложения по возобновлению работы службы технического контроля за качеством программ телерадиовещания, независимо от форм собственности, на территории Республики Казахстан.
3. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан дополнительно закрепить за Национальным агентством по делам печати и массовой информации Республики Казахстан:
телевизионный канал метрового диапазона для распространения программы Республиканского государственного предприятия "Агентство "Хабар" по всей территории Республики Казахстан;
один телевизионный канал дециметрового диапазона для создания интервещания в г. Алматы;
два канала радиовещания для трансляции первой и второй программ Казахского радио Республиканской корпорации "Телевидение и радио Казахстана" в FM диапазоне по всей территории Республики Казахстан;
два телевизионных канала и два радиовещательных канала в каждой области для распространения региональных телерадиопрограмм.
4. Установить, что государственные телерадиоканалы в аренду не передаются.
5. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Тасмагамбетова И.Н.
Премьер-Министр
Республики Казахстан