Қазақстан Республикасының Үкiметi мен облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi арасында экономиканы реформалау және өзектi әлеуметтiк-экономикалық индикаторларға жету жөнiндегi шараларды жүзеге асыру туралы келiсiмдер жасасу практикасын енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 24 желтоқсан N 1600. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.06.27. N 1028 қаулысымен. ~P971028
Аймақтарда реформаларды тереңдету және Аймақтық саясат тұжырымдамасын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. 1997 жылы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi арасында экономиканы реформалау және өзектi әлеуметтiк-экономикалық индикаторларға жету жөнiндегi шараларды жүзеге асыру туралы келiсiмдер жасасу жөнiнде Алматы, Көкшетау, Қарағанды және Қызылорда облыстары тұрғысында эксперимент жүргiзсiн.
2. Қазақстан Республикасының Үкiметi мен облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi арасында экономиканы реформалау және өзектi әлеуметтiк-экономикалық индикаторларға жету жөнiндегi шараларды жүзеге асыру туралы келiсiмдер жасасудың қоса берiлiп отырған тәртiбi бекiтiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Үкiметi мен облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi арасындағы экономиканы реформалау және өзектi әлеуметтiк-экономикалық индикаторларға жету жөнiндегi шараларды жүзеге асыру туралы келiсiмдерiнiң Үлгi нысаны мақұлдансын (қоса берiлiп отыр).
4. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Қазақстан Республикасының Үкiметiне тоқсан сайын эксперимент өткiзудiң барысы туралы ақпарат ұсынсын.
5. Ведомствоаралық комиссия облыстар мен Алматы қаласы әкiмдерi қызметiнiң рейтингтiк жүйесi үшiн 1997 жылдың қорытындысы бойынша аймақтарда реформалар жүргiзу жөнiнде эксперимент жүргiзудiң нәтижесiн қарап, Қазақстан Республикасының Үкiметiне басқа облыстарда да Келiсiмдер жасасу практикасын енгiзудiң мақсаттылығы туралы ұсыныс енгiзсiн.
6. Алматы, Көкшетау, Қарағанды және Қызылорда облыстарының әкiмдерi бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiмен экономиканы реформалау және өзектi әлеуметтiк-экономикалық индикаторларға жету жөнiндегi шараларды жүзеге асыру туралы Келiсiмдi әзiрлеп, жасайтын болсын.
7. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Экономика министрлiгiне, Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгiне және Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының
Аумақтық даму бөлiмiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 24 желтоқсандағы
N 1600 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен облыстардың
және Алматы қаласының әкiмдерi арасындағы экономиканы
реформалау және өзектi әлеуметтiк-экономикалық
индикаторларға қол жеткiзу жөнiндегi шараларды iске
асыру туралы келiсiмдер жасаудың
ТӘРТIБI
Осы құжат Қазақстан Республикасы Үкiметi мен облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi арасындағы экономиканы реформалау және өзектi әлеуметтiк-экономикалық индикаторларға (одан әрi - Келiсiм) қол жеткiзу жөнiндегi шараларды iске асыру туралы келiсiмдер жасаудың, олардың орындалуы қорытындыларын шығару, тиiстi материалдарды министрлiктерде, мемлекеттiк комитеттерде, өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдарында ұсынудың және келiсудiң тәртiбiн регламенттейдi.

О внедрении практики заключения соглашений между Правительством Республики Казахстан и акимами областей и г. Алматы о реализации мер по реформированию экономики и достижению ключевых социально-экономических индикаторов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 1996 г. N 1600. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 июня 1997 г. N 1028 ~P971028.
В целях углубления реформ в регионах и реализации положений Концепции региональной политики Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Провести в 1997 году эксперимент по заключению соглашений между Правительством Республики Казахстан и акимами областей и г. Алматы о реализации мер по реформированию экономики и достижению ключевых социальна-экономических индикаторов на примере Алматинской, Кокшетауской, Карагандинской и Кзыл-Ординской областей.
2. Утвердить прилагаемый Порядок заключения соглашений между Правительством Республики Казахстан и акимами областей и г. Алматы о реализации мер по реформированию экономики и достижению ключевых социально-экономических индикаторов.
3. Одобрить форму Типового соглашения между Правительством Республики Казахстан и акимами областей и г. Алматы о реализации мер по реформированию экономики и достижению ключевых социально-экономических индикаторов (прилагается).
4. Министерству экономики Республики Казахстан ежеквартально представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о ходе проведения эксперимента.
5. Межведомственной комиссии для рейтинговой системы деятельности акимов областей и г. Алматы по проведению реформ в регионах по итогам 1997 года рассмотреть результаты проведения эксперимента и внести в Правительство Республики Казахстан предложение о целесообразности введения практики заключения Соглашений на другие области.
6. Акимам Алматинской, Кокшетауской, Карагандинской и Кзыл-Ординской областей в месячный срок подготовить и заключить с Правительством Республики Казахстан Соглашение о реализации мер по реформированию экономики и достижению ключевых социально-экономических индикаторов.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство экономики, Министерство финансов Республики Казахстан и Отдел территориального развития Аппарата Правительства Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 1996 г. N 1600
Порядок
заключения соглашений между Правительством Республики
Казахстан и акимами областей и г. Алматы о реализации
мер по реформированию экономики и достижению ключевых
социально-экономических индикаторов
Настоящий документ регламентирует порядок заключения соглашений между Правительством Республики Казахстан и акимами областей и г. Алматы о реализации мер по реформированию экономики и достижению ключевых социально-экономических индикаторов (далее - Соглашения), подведения итогов их выполнения, представления и согласования соответствующих материалов в министерствах, государственных комитетах, иных центральных и местных исполнительных органах.

1. Облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi әкiмдердiң 1996-1998 жылдарға арналған реформаларды тереңдету жөнiндегi iс-қимыл жоспарлардың қағидаларына сүйене отырып, нақты шаралар мен өзектi индикаторларды тоқсандарға бөлу арқылы Келiсiм жобаларын жасайды және 1997 жылдың 20 қаңтарына дейiн Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiне ұсынады.
2. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi тиiстi министрлiктермен және мемлекеттiк комитеттермен бiрлесе отырып, облыстар ұсынған материалдарды қарайды және қажет болғанда Келiсiмдердiң жобасы қосымшаларының жекелеген тармақтарына облыстармен келiсiлген түзетулер енгiзедi. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен келiсiлген Келiсiмдердiң жобалары аймақтарда реформаларды жүргiзу жөнiндегi облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi қызметiнiң рейтингтiк жүйесi үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы Ведомствоаралық комиссияның (одан әрi - Ведомствоаралық комиссия) мәжiлiсiне енгiзiледi.
Осы құжат бойынша туындауы мүмкiн келiспеушiлiктер белгiленген тәртiпте тиiстi негiздемелермен, екi тараптың пiкiрлерiн көрсете отырып рәсiмделедi және Келiсiмдер жобасымен қоса берiледi.
3. Комиссия 1997 жылдың 10 ақпанына дейiн мерзiмде тиянақталған, келiсiлген Келiсiмдердiң жобаларын белгiленген тәртiпте Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсынады.
4. Келiсiмдердiң жобаларын қарау Қазақстан Республикасының Үкiметiнде тиiстi хаттаманы рәсiмдей отырып, министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң және Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының бөлiмдерi басшыларының, сондай-ақ облыстар мен Алматы қаласы әкiмдерiнiң қатысуымен Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасарында өтедi. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары Қазақстан Республикасының Үкiметi атынан Келiсiмге түпкiлiктi тиянақталғаннан кейiн қол қояды және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң бекiтуiне ұсынады. Аймақтар атынан Келiсiмге облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi қол қояды.
5. Келiсiмдер шарттарының орындалуына қадағалау жасау мониторингi Ведомствоаралық комиссиясының жұмысы шеңберiнде тоқсан сайын жүргiзiледi.
6. Келiсiмдер ережелерiнiң орындалу дәрежесiн неғұрлым толық және тиянақты зерделеу үшiн келесi тоқсанның бiрiншi айының 15-i күнiне дейiн тиiстi аймақтарға Қазақстан Республикасының Үкiметi Аппаратының, министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң және өзге де орталық атқарушы органдардың мамандарынан құрылған арнаулы ведомствоаралық миссиялар жiберiледi. Ведомствоаралық комиссияның жеке құрамын Қазақстан Республикасының Үкiметi Аппаратының Аумақтық даму бөлiмiнiң келiсiмi бойынша Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi белгiлейдi.
Кезектi тоқсанды қарау нәтижелерi жөнiндегi Келiсiм келесi тоқсандарға арналып, жыл аяғына дейiн тиянақталады.

1. Акимы областей и г. Алматы, исходя из положений программ акимов по углублению реформ на 1996-1998 годы и планов действий по углублению реформ на предстоящий год, разрабатывают проекты Соглашений на соответствующий год с разбивкой конкретных мероприятий и ключевых индикаторов по кварталам и представляют до 20 января 1997 года в Министерство экономики Республики Казахстан.
2. Министерство экономики Республики Казахстан совместно с соответствующими министерствами и государственными комитетами рассматривает представленные материалы областей и при необходимости вносит согласованные с областями коррективы в отдельные пункты положений проекта Соглашений. Согласованные проекты Соглашений Министерством экономики Республики Казахстан вносятся на заседание Межведомственной комиссии для рейтинговой системы деятельности акимов областей и г. Алматы по проведению реформ в регионах (далее - Межведомственная комиссия).
Возможные разногласия по данному документу оформляются в установленном порядке с соответствующим обоснованием, указанием мнений обеих сторон и прилагаются к проекту Соглашений.
3. Межведомственная комиссия в срок до 10 февраля 1997 года вносит доработанные и согласованные проекты Соглашений в Правительство Республики Казахстан в установленном порядке.
4. Рассмотрение проектов Соглашении в Правительстве Республики Казахстан проводится у Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан с участием руководителей министерств, государственных комитетов и отделов Аппарата Правительства Республики Казахстан, а также акимов областей и г. Алматы с оформлением соответствующего протокола. Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан после окончательной доработки подписывает Соглашение от имени Правительства Республики Казахстан и вносит на утверждение Премьер-Министра Республики Казахстан. От имени регионов Соглашения подписываются акимами областей и г. Алматы.
5. Мониторинг отслеживания выполнения условий Соглашений проводится ежеквартально в рамках работы Межведомственной комиссии.
6. Для более полного и обстоятельного изучения степени выполнения положений Соглашений в соответствующие регионы до 15 числа первого месяца следующего квартала направляются специальные межведомственные миссии из специалистов Аппарата Правительства Республики Казахстан, министерств, государственных комитетов и иных центральных исполнительных органов. Персональный состав межведомственной миссии определяется Министерством экономики Республики Казахстан по согласованию с Отделом территориального развития Аппарата Правительства Республики Казахстан.
Соглашение по итогам рассмотрения очередного квартала корректируется на последующие кварталы до конца года.

7. Қазақстан Республикасының Үкiметi мен облыстардың және
Алматы қаласының әкiмдерi арасындағы Келiсiмдердi орындаудың
нәтижелерi екi жақтан да тиiстi шара қолдануға негiз болады.
Қазақстан Республикасының Үкiметi тарапынан ол ұйымдастыру шаралары,
ал облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi тарапынан - нақты
проблемалар мен мәселелер қою шаралары.
8. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Келiсiмдердi
iске асырудың мониторингiн жүргiзушi жұмыс органы болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 24 желтоқсандағы
N 1600 қаулысымен
Мақұлданған
Нысан
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен
_______________________________облысының (Алматы қаласының)
әкiмi арасындағы экономиканы реформалау және өзектi
әлеуметтiк-экономикалық индикаторларға қол жеткiзу
жөнiндегi шараларды iске асыру туралы
ҮЛГI КЕЛIСIМ
199__жылғы " "__________________
Аймақтарда реформаларды одан әрi тереңдету және Қазақстан Республикасының Аймақтық саясат тұжырымдамасының ережелерiн iске асыру мақсатында, осы келiсiмге қол қоюшылар өздерiне төмендегiдей мiндеттемелер алады:
1. __________________________ облысының (Алматы қаласының) әкiмi ___________________Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Заң күшi бар Жарлығына, кедендiк заңдарға және басқа нормативтiк құжаттарға сүйене отырып, сондай-ақ аймақтарды әлеуметтiк-экономикалық дамытудың аймақтық бағдарламалары мен индикативтiк жоспарларында белгiленген мiндеттер тұрғысынан 1-қосымшада көзделген шаралардың
орындалуын және 2-қосымшада көзделген көрсеткiштерге қол жеткiзудi
қамтамасыз етедi.
2. Қазақстан Республикасының Үкiметi _____________облысының
(Алматы қаласының) әкiмi 1-тармақта қабылданған мiндеттемелердi iске
асырған және 2-қосымшада көзделген көрсеткiштерге қол жеткiзген
жағдайда, 3-қосымшадан туындайтын тармақтардың орындалуын қамтамасыз
етедi.
___________________________ облысының (Алматы қаласының) әкiмi
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары.
Ескерту. Үлгi келiсiмге сондай-ақ аймақтардың ерекшелiгiн
ескеретiн басқа да тармақтар енгiзiлуi мүмкiн.
1-қосымша
______________облысының (Алматы қаласының)___________жылға
арналған экономиканы реформалау жөнiндегi
тоқсан бойынша бөлiнген шараларының үлгi
ТIЗБЕСI
_______________________облысының әкiмi, 1996-1998 жылдарға
арналған реформаны тереңдету жөнiндегi ______________әкiмiнiң
iс-қимыл Бағдарламасында және 1997 жылға арналған реформаны тереңдету жөнiндегi iс-қимыл Жоспарында көрсетiлген шараларды толық және дер кезiнде орындауды қамтамасыз етедi.
_____________________облысы әкiмiнiң iс-қимылы төмендегi мақсаттарға бағытталады:
қаржылық және салықтық-бюджет саласында:
мезгiлiнде төленбеген алымдарды азайтуға және салықтар мен басқа да төлемдердi толық жинауды және дер кезiнде есептеудi қамтамасыз ету есебiнен бюджеттiк кiрiстi арттыруға, қолданыстағы заңдарға сәйкес қасақана төлемеушiлерге қатаң шаралар қолдану; жергiлiктi бюджет шығындарының құрылымын рационализациялау және басқару органдарын, сондай-ақ денсаулық сақтау және бiлiм беру объектiлерiн қысқарту мен қайта құрылуын ескере отырып, бюджет шығындарын ретке келтiру, жалпы оларды ақылы негiзге көшiру; бюджет қаражаты есебiнен сатып алулардың тендерлiк жүйесiн қамтамасыз ету;
кәсiпорындардың қаржылық ахуалын сауықтыру және төлем төлемеу деңгейiн төмендету бойынша:
сот, кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру жөнiндегi агенттiк және Медетшi банкi арқылы шығынды және төлем төлеуге қабiлетсiз кәсiпорындарды санациялау, банкроттау және тарату жолымен олардың санын азайту; мемлекеттiк және коммуналдық меншiк кәсiпорындарының қаржылық-төлем төлеу тәртiбiне бақылау жасау; қызмет көрсететiн және бюджеттiк ұйымдар үшiн өнiмдердi өткiзетiн кәсiпорындар мен бюджеттiң қатысуымен эмиссиясыз есепке алулар жүргiзу;
институционалдық жаңғыртулар саласында:

7. Результаты выполнения Соглашений между Правительством Республики Казахстан и акимами областей и г. Алматы будут служить основанием для принятия адекватных мер обеими сторонами. В части Правительства Республики Казахстан это может выражаться в принятии организационных мер, а акимов областей и г. Алматы - в постановке конкретных вопросов и проблем.
8. Рабочим органом в проведении мониторинга реализации Соглашений является Министерство экономики Республики Казахстан.
Одобрена
постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 1996 г. N 1600
Форма
Типовое соглашение
между Правительством Республики Казахстан и
акимом_______________________области (г. Алматы) о реализации
мер по реформированию экономики и достижению ключевых
социально-экономических индикаторов
"___"_____________199__г.
В целях дальнейшего углубления реформ в регионах и реализации положений Концепции региональной политики Республики Казахстан стороны, подписывающие настоящее соглашение, принимают на себя следующие обязательства:
1. Аким________________области (г. Алматы)____________________, исходя из Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", таможенного законодательства и других нормативных документов, а также задач, определенных региональными программами и индикативными планами социально-экономического развития регионов, обеспечивает выполнение мероприятий, предусмотренных в приложении 1, и достижение параметров, предусмотренных в приложении 2.
2. Правительство Республики Казахстан в случае реализации
акимом______________________ области (г. Алматы) принятых в пункте 1
обязательств и достижения параметров, предусмотренных в приложении
2, обеспечивает выполнение пунктов, вытекающих из приложения 3.
Аким________________области (г. Алматы)
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Примечание. В Типовое соглашение также могут быть включены
другие пункты, учитывающие специфику регионов.
Приложение 1
Типовой перечень мероприятий по реформированию экономики
_________________области (г. Алматы) на ________год с разбивкой
по кварталам
Аким_________________________области обеспечивает полное и
своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Программой
действий акима ______________области по углублению реформ на 1996-1998
годы и Планом действий по углублению реформ на 1997 год.
Действия акима__________________области будут направлены:
в финансовой и налогово-бюджетной сфере:
на снижение недоимки и повышение бюджетных доходов за счет обеспечения полного сбора и своевременного зачисления налогов и других платежей. Применение жестких санкций к злостным неплательщикам в соответствии с действующим законодательством; рационализацию структуры расходов местных бюджетов и упорядочение бюджетных расходов с учетом сокращения и реорганизации органов управления, а также объектов здравоохранения и образования, перевод их в основном на платную основу; обеспечение тендерной системы закупок за счет бюджетных средств;
по оздоровлению финансового состояния предприятий и снижению уровня неплатежей:
на сокращение числа убыточных и неплатежеспособных предприятий путем их санации, объявления банкротства и ликвидации через суд. Агентство по реорганизации предприятий и Реабилитационный банк; установление контроля за финансово-платежной дисциплиной предприятий с государственной и коммунальной собственностью; проведение безэмиссионных зачетов с участием бюджета и предприятий, оказывающих услуги и реализующих продукцию для бюджетных организаций;
в области институциональных преобразований:

1997 жылдың 1 шiлдесiне дейiн шағын, жаппай жекешелендiрудi және АӨК саласында жекешелендiрудi аяқтау, голландық тәсiлдi белсендi пайдалана отырып, жеке жекешелендiру жөнiндегi жұмысты, акционерлiк қоғамдардағы мемлекеттiк пакеттердi стратегиялық инвесторларға сатуды жалғастыру; денсаулық сақтау, бiлiм беру, мәдениет және ғылым объектiлерiн жекешелендiру; монополдық құрылымдарды қайта ұйымдастыруды жалғастыру, монополистердiң қызметiне және олардың қызмет көрсетулерiне (өнiмiне) арналған шығасылары мен тарифтерiн қалыптастыруға бақылау жасау; iшкi және сыртқы саудадағы тосқауылдарды жою, бәсекелестiктi көтермелеу;
тұрғын үй-коммуналдық секторын реформалау бойынша:
тұрғындарға түсiнiк беру жұмысын жүргiзу, пәтерлердi меншiктенушiлердiң (кондоминиумдардың) кооперативтер құруын ынталандыру және қолдау көрсету, жәрдемақы төлеу орталықтарының тиiмдi жұмыс iстеуiн ұйымдастыру;
жер реформасын iске асыру бойынша:
қызметкерлерге жер үлесiне арналған құқықтары туралы куәлiктердi бере отырып, ауыл шаруашылығы кәсiпорындарының жер үлестерiн жеке тұлғаларға беру, жердi өмiр бойы және уақытша пайдалану құқығына арналған құжаттарды рәсiмдеу және қайта рәсiмдеу жөнiндегi жұмысты жалғастыру;
шағын және орташа бизнестi дамыту бойынша:
кәсiпкерлiктi қолдаудың және дамытудың облыстық бағдарламаларын iске асыру, кредиттеудiң iшкi және сыртқы көздерi есебiнен шағын және орташа бизнес салаларында басым жобаларды дайындау және iске асыру; iске ендi кiрiскен кәсiпкерлердi қолдау жөнiнде және олардың бизнес-оқу жүйесiнде инфрақұрылымдарды құру;
инвестиция саласында:
бюджет қаражаты есебiнен және мемлекеттiк кепiлдiкпен облыс кәсiпорындарына бөлiнген инвестициялық ресурстарды тиiмдi пайдалануына бақылауды жүзеге асыру; аймақ экономикасына қаражат салу үшiн инвесторларды тарту жөнiнде жұмыстар жүргiзу;
жұмыспен қамтамасыз ету саласында:
жұмыспен қамтудың облыстық бағдарламаларын және қоғамдық жұмыстарды дамытудың бағдарламаларын iске асыру; жұмыссыз азаматтарды кәсiптiк қайта бағдарлау және оқыту жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру, үйде еңбек ету мен қызметтiң әралуан түрлерiн дамыту;
қызметтi лицензиялау саласында:
облыстық басқару органдарының заңды түрде бекiтiлген өкiлеттiктерiне сәйкес лицензиялық қызметтi тәртiпке келтiру және оңайлату;
зейнетақылар бойынша қарыздарды қысқарту жөнiнде:
зейнетақы қорына төлем жасаудан жалтарушы кәсiпорындарға
қатысты iстердi прокуратураға беруге дейiнгi шараларды қатайту,
зейнетақылар бойынша борыштарды өтеу үшiн Халықтық Банктiң несиелiк
қаражатын пайдалану;
халықты әлеуметтiк қорғау бойынша:
халықтың неғұрлым хал-ауқаты төмен және кемшiн топтарына көңiл
бөле отырып, әлеуметтiк қорғаудың атаулылығын арттыру, халықтың
қаражатын, демеушiлердi және қайырымдылық қорларын тарта отырып,
халықты әлеуметтiк қорғаудың аймақтық бағдарламаларын жасау және
iске асыру.
2-қосымша
____________________облысының әлеуметтiк-экономикалық
дамуын сипаттайтын 199__жылға арналған негiзгi
индикаторларының тоқсандар бойынша бөлiнген тiзбесi
___________________________________________________________________
N |        Көрсеткiштер            |  Мәнi   | Көрсеткiштердi
|                                |         |келiсуге жауаптылар
___________________________________________________________________
1. 1994 жылдың салыстырмалы
бағасының нақты көрсеткiштерiне
сүйенiп отырып, өнеркәсiп
өнiмдерiнiң заттай көлемiнiң
индексi, %                                  Экономминi
2. Өткен жылдың тиiстi кезеңiмен
алғандағы ауылшаруашылығы
өнiмдерi,% (1994 жылдың
салыстырмалы бағаларымен)                   Ауылшарминi
3. Тұтыну бағаларының индексi, %               Экономминi
4. Жұмыссыздық деңгейi, %                      Еңбек және әлеуметминi
5. Жыл басындағы салыстырғанда
зейнетақы төлеу жөнiндегi
берешектiң азаю процентi                    Еңбек және әлеуметминi
6. Жыл басындағымен салыстырғанда
бюджет саласында еңбекақы
төлеу жөнiндегi берешектiң
азаю процентi                               Қаржыминi
7. Жыл басындағымен салыстырғанда
мезгiлiнде төленбеген несиелiк
берешектiң азаю процентi                     Ұлттықстатагенттiгi
8. Жыл басындағымен салыстырғанда
сақтандыру жарналарын
төлеушiлердiң зейнетақы қорына
берешегiнiң азаю процентi                   Еңбек және әлеуметминi
9. Салықтар мен төлемдердiң                    Мемлекеттiк салық
қамтамасыз ету процентi                     комитетi
3-қосымша
Республикалық бюджет туралы заңға және басқа
нормативтiк актiлерге сәйкес 199__жылғы_________
облыстарды (Алматы қаласын) дамытуға бағытталған
тоқсандар бойынша бөлiнген қаржы трансфертiнiң тiзбесi
мың теңге
___________________________________________________________________
Көрсеткiштер                |  Мәнi   |Көрсеткiштердi
|         |келiсуге жауаптылар
___________________________________________________________________
Облысқа бөлiнетiн қаржы
трансфертiнiң көлемi:

на завершение к 1 июля 1997 года малой, массовой приватизации и приватизации в сфере АПК, продолжение работы по индивидуальной приватизации с активным использованием голландского метода, продажи государственных пакетов в акционерных обществах стратегическим инвесторам; приватизации объектов здравоохранения, образования, культуры и науки; продолжение реорганизации монопольных структур, установление контроля за деятельностью монополистов и формированием издержек и тарифов на их услуги (продукцию); устранение барьеров во внешней и внутренней торговле, поощрение конкуренции;
по реформе жилищно-коммунального сектора:
на проведение разъяснительной работы с населением, стимулирование и оказание поддержки в создании кооперативов собственников квартир (кондоминиумов), организацию эффективной работы центров выплаты пособий;
по реализации земельной реформы:
на продолжение работы по персонификации земельных долей сельхозпредприятий с выдачей работникам свидетельств о праве на земельную долю, оформлению и переоформлению документов на право пожизненного и временного землепользования;
по развитию малого и среднего бизнеса:
на реализацию областных программ поддержки и развития предпринимательства, подготовку и реализацию приоритетных проектов в сфере малого и среднего бизнеса за счет внутренних и внешних источников кредитования; создание инфраструктур по поддержке начинающих предпринимателей и системе их бизнес-обучения;
в области инвестиций:
на осуществление контроля за эффективностью использования инвестиционных ресурсов, выделенных предприятиям области за счет бюджетных средств и под государственную гарантию; проведение работы по привлечению инвесторов для вложения средств в экономику региона;
в сфере обеспечения занятости:
на реализацию областных программ занятости и специальных программ развития общественных работ; организацию работ по профессиональной переориентации и обучению безработных граждан, развитие различных форм надомного труда и деятельности;
в области лицензирования деятельности:
на упорядочение и упрощение лицензионной деятельности в соответствии с законодательно закрепленными полномочиями областных органов управления;
по сокращению задолженностей по пенсиям:
на ужесточение мер по отношению к предприятиям, уклоняющимся от выплат в пенсионный фонд, вплоть до передачи дел в прокуратуру, использование кредитных средств Народного Банка для погашения задолженности по пенсиям;
по социальной защите населения:
на повышение адресности социальной защиты с упором на наиболее
малоимущие и уязвимые слои населения, разработку и реализацию
региональных программ социальной защиты населения с привлечением
средств населения, спонсоров и благотворительных фондов.
Приложение 2
Перечень основных индикаторов, характеризующих
социально-экономическое развитие____________ области
на 199__год, с разбивкой по кварталам
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
N і       Показатели          і Значения і    Ответственные за
п/пі                           і          і согласование показателей
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
1   Индекс физического объема
промышленной продукции,
исходя из натуральных
показателей в сопоставимых
ценах 1994 года, %                     Минэкономики
2   Продукция сельского
хозяйства (в сопоставимых
ценах 1994 года) к
соответствующему периоду
прошлого года, %                       Минсельхоз
3   Индекс потребительских
цен, %                                 Минэкономики
4   Уровень безработицы, %                 Минтруда и соцзащиты
5   Процент снижения
задолженности по выплатам
пенсий по сравнению с
началом года                           Минтруда и соцзащиты
6   Процент снижения
задолженности по выплате
заработной платы в
бюджетной сфере по
сравнению с началом года               Минфин
7   Процент снижения
просроченной кредиторской
задолженности по
сравнению с началом года               Национальное статагентство
8   Процент снижения
задолженности пенсионному
фонду плательщиков
страховых взносов по
сравнению с началом года               Минтруда и соцзащиты
9   Процент обеспечения сбора
налогов и платежей                     Государственный налоговый
комитет
Приложение 3
Перечень финансовых трансфертов, направляемых
в соответствии с законом о республиканском бюджете
и другими нормативными актами на развитие________________
____________________________области (г. Алматы)
на 199_г., с разбивкой по кварталам
тыс. тенге
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Показатели          і Значения і    Ответственные за
і          і согласование показателей
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Объем финансовых трансфертов,
выделяемых области из:

1. Республикалық бюджеттен                   Қаржыминi
одан:
субвенциялар                              Бұл да сол
инвестициялар,                                 "
соның iшiнде:
қайтарымды негiзде                             "
қайтарымсыз негiзде                            "
2. Зейнетақы қоры                             Еңбек және әлеуметминi
3. Әлеуметтiк сақтандыру қоры                 Бұл да сол
4. Мiндеттi медициналық сақтандыру
қоры                                            "
5. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қоры                "

1. Республиканского бюджета                 Минфин
в том числе:
субвенции                              То же
инвестиции                             "
из них:
на возвратной основе                   "
на безвозвратной основе                "
2. Пенсионного фонда                        Минтруда и соцзащиты
3. Фонда социального страхования            То же
4. Фонда обязательного
медицинского страхования                 "
5. Фонда содействия занятости               "