Жер үстi және жер асты көздерiнен алынатын су ресурстары үшiн төлем ставкаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 31 желтоқсан N 1744. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.08.07. N 1227 қаулысымен. ~P971227
Су ресурстарын тиiмдi пайдалану мақсатында және Қазақстан
Республикасының Су кодексiне сәйкес Қазақстан Республикасының
Үкiметi қаулы етедi:
1. Қосымшаға сәйкес жер үстi және жер асты көздерiнен алынатын
су ресурстары үшiн төлем ставкалары 1997 жылғы 1 қаңтардан бастап
бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының министрлiктерi, мемлекеттiк
комитеттерi мен өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдары
осы мәселе бойынша бұрын бақылаған шешiмдерiнiң күшiн жойсын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1744 қаулысына
қосымша
Жер үстi және жер асты көздерiнен алынатын су
ресурстары үшiн төлем ставкалары
Өнеркәсiп кәсiпорындарының жер үстi көздерiнен
алынатын су ресурстары үшiн төлем ставкалары
___________________________________________________________________
Су шаруашылығы жүйелерi               1 текше метр су үшiн
төлем ставкасы (тиын)
___________________________________________________________________
I.  Каспий теңiзi бассейнi
Жайық өзенi                                 27,3
Ембi, Ойыл, Сағыз өзендерi                  24,5
Едiл өзенi                                  21,8
Басқа да өзендер                            16,3
II. Арал теңiзi бассейнi
Сырдария, Торғай, Ұлқаяқ, Ырғыз өзендерi    24,5
Басқа да өзендер                            19,1
III. Нұра-Сарысу бассейнi
Сарысу, Кеңгiр, Нұра өзендерi               17,7
IY. Балқаш көлi бассейнi
Iле өзенi, басқа да өзендер мен
Балқаш көлi                                 13,6
Y. Шу-Талас бассейнi
Шу, Талас, Ассы өзендерi                    68,2
YI. Ертiс өзенi бассейнi
Ертiс, Тобыл өзендерi                       16,3
Есiл өзенi                                  24,5
Басқа да өзендер                            13,9
Өнеркәсiп кәсiпорындарының жер асты көздерiнен
алынатын су ресурстары үшiн төлем ставкалары
___________________________________________________________________
Әкiмшiлiк бiрлiгi                    1 текше метр су үшiн
төлем ставкалары (тиын)
___________________________________________________________________
Солтүстiк Қазақстан, Қостанай,
Маңғыстау, Көкшетау, Семей, Шығыс
Қазақстан, Алматы, Талдықорған,

Об установлении ставок платы за водные ресурсы, забираемые из поверхностных и подземных источников
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 1744. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 7 августа 1997 г. N 1227 ~P971227.
В целях рационального использования водных ресурсов и в соответствии с Водным кодексом Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить с 1 января 1997 года ставки платы за водные ресурсы, забираемые из поверхностных и подземных источников, согласно приложению.
2. Министерствам, государственным комитетам и иным центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан отменить ранее принятые решения по данному вопросу.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 1996 г. N 1744
Ставки платы за водные ресурсы,
забираемые из поверхностных и подземных
источников
Ставки платы за водные ресурсы, забираемые
промышленными предприятиями из поверхностных источников
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Водохозяйственные системы             іСтавка платы за
і1 куб.м воды (тиын)
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
I. Бассейн Каспийского моря
Река Урал                                       27.3
Реки Эмба, Уил, Сагыз                           24.5
Река Волга                                      21.8
Прочие реки                                     16.3
II. Бассейн Аральского моря
Реки Сырдарья, Тургай, Улькаяк, Иргиз           24.5
Прочие реки                                     19.1
III. Нура-Сарысуйский бассейн
Реки Сарысу, Кенгир, Нура                       17.7
IV. Бассейн озера Балхаш
Река Или, прочие реки и озеро Балхаш            13.6
V. Шу-Талаский бассейн
Реки Шу, Талас, Асса                            68.2
VI. Бассейн реки Иртыш
Реки Иртыш, Тобол                               16.3
Река Ишим                                       24.5
Прочие реки                                     13.9
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Ставки платы за водные ресурсы, забираемые
промышленными предприятиями из подземных источников
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Административная единица            іСтавка платы за
і1 куб.м воды (тиын)
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Северо-Казахстанская, Кустанайская,
Мангистауская, Кокшетауская, Семипалатинская,
Восточно-Казахстанская, Алматинская,
Талдыкорганская, Тургайская, Жезказганская

Торғай, Жезқазған облыстары                  47,0
Ақмола, Қарағанды облыстары                  92,0
Павлодар облысы                              99,5
Ақтөбе облысы                                62,0
Батыс Қазақстан, Атырау, Қызылорда,
Жамбыл, Оңтүстiк Қазақстан облыстары         68,2

области                                         47.0
Акмолинская, Карагандинская области             92.0
Павлодарская область                            99.5
Актюбинская область                             62.0
Западно-Казахстанская, Атырауская,
Кзыл-Ординская, Жамбылская,
Южно-Казахстанская области                      68.2
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД