"Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығын iске асыру жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 9 қаңтардағы N 25 Қаулысы. Күші жойылды - Қзақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 маусымдағы № 753 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.06.07 № 753 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтiзбелiк жиырма бiр күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Лицензиар мемлекеттiк органдар 1997 жылдың 15 қаңтарына дейiнгi мерзiмде Қазақстан Республикасының Үкiметiне Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiмен және Әдiлет министрлiгiмен келiсе отырып, мыналарды:
лицензиялауға жататын қызметтiң нақты бiр түрiне қойылатын бiлiктiлiк талаптарын енгiзе отырып, лицензия берудiң тәртiбi мен шарттарын;
лицензияланатын қызмет түрлерiнiң құрамына кiретiн жұмыстар мен қызмет көрсетулердiң тiзбесiн;
лицензияның қолданылу мерзiмi шектелiп берiлетiн лицензияланатын жұмыстар мен қызмет көрсетулер түрлерiнiң тiзбесiн;
берiлетiн лицензиялардың күшi әкiмшiлiк аумақтар шеңберiнде шектелетiн лицензияланатын жұмыстар мен қызмет көрсетулер түрлерiнiң тiзбесiн бекiтуге ұсынатын болсын.
Лицензия берудiң тәртiбi мен шарттарын әзiрлеу кезiнде Қазақстан Республикасының аумағында күшi бар тұрақты лицензияларды (жекелеген қызмет түрлерiн қоспағанда) бiр, бiрнеше немесе барлық қызмет түрлерiн орындауға бiр лицензиар мемлекеттiк органның құзыретi шегiнде беру, сондай-ақ лицензиялау жөнiндегi өкiлеттiктердi тиiстi аумақтық басқару органдарына беру көзделсiн.
2. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 17 сәуiрдегi N 2201 қаулысын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894 P951894_ қаулысына сәйкес облыстар мен Алматы қаласының жергiлiктi атқарушы органдары лицензиялауды жүзеге асыратын қызмет түрлерiне лицензия берудiң тәртiбi мен шарттарын әзiрлеуге өкiлеттiк берiлген органдар болып мыналар белгiленсiн:
Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi - қоғамдық тамақтандыру пункттерiнiң қызметi бойынша;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi - тотализаторлар мен казинолар қызметiн ұйымдастыру бойынша;
Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi - этил спиртiн сақтау мен сату, алкоголь өнiмiн (сырадан басқа) сақтау мен көтерме сату бойынша.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ жаңа абзацпен толықтырылды - ҚРҮ-нiң
1997.07.31. N 1196 қаулысымен. P971196_
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың 4 абзацы алынып тасталды - ҚРҮ-нiң
1997.09.19. N 1352 қаулысымен. P971352_

О дополнительных мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О лицензировании"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 января 1997 года № 25. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2012 года № 753
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.06.2012 № 753 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственным органам-лицензиарам в срок до 15 января 1997 года представить на утверждение Правительства Республики Казахстан по согласованию с Министерством экономики и Министерством юстиции Республики Казахстан:
порядок и условия выдачи лицензий с включением в него квалификационных требований к конкретным видам лицензируемой деятельности;
перечень работ и услуг, входящих в состав видов лицензируемой деятельности;
перечень видов лицензируемых работ и услуг, лицензии на которые выдаются с ограниченным сроком действия;
перечень видов лицензируемых работ и услуг, действие выданных лицензий по которым ограничивается в пределах административных территорий.
При подготовке порядка и условий выдачи лицензий предусмотреть выдачу постоянных лицензий, действительных на территории Республики Казахстан (за исключением отдельных видов деятельности), на выполнение одного, нескольких или всех видов деятельности в пределах полномочий одного государственного органа-лицензиара, а также делегирование полномочий по лицензированию соответствующим территориальным органам управления.
2. Определить центральными исполнительными органами, уполномоченными в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 г. N 1894 P951894_ "О реализации постановления Президента Республики Казахстан от 17 апреля 1995 г. N 2201" разработать порядок и условия выдачи лицензий на виды деятельности, лицензирование которых осуществляется местными исполнительными органами областей и г.Алматы:
Министерство промышленности и торговли Республики Казахстан - по деятельности пунктов общественного питания;
Министерство финансов Республики Казахстан - по организации деятельности тотализаторов и казино;
Министерство экономики и торговли Республики Казахстан - по хранению и реализации этилового спирта, хранению и оптовой реализации алкогольной продукции (кроме пива).
Сноска. Пункт 2 дополнен абзацем - постановлением Правительства РК от 31 июля 1997 г. N 1196 P971196_ . Исключен абзац четвертый - постановлением Правительства РК от 19 сентября 1997 г. N 1352 P971352_ .

3. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Көлiк және коммуникациялар министрлiгi 1997 жылдың 15 қаңтарына дейiнгi мерзiмде жергiлiктi атқарушы органдардың лицензиялауына жататын (лотерея өткiзуден басқа) лицензияланатын қызмет түрлерi бойынша лицензиялар берудiң тәртiбi мен шарттарын, сондай-ақ осындай қызмет түрлерiнiң құрамына кiретiн жұмыстар мен қызмет көрсетулердiң тiзбесiн әзiрлеп, Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң және Әдiлет министрлiгiнiң келiсуiмен Қазақстан Республикасының Үкiметiне бекiтуге ұсынатын болсын.
4. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi, Экология және биоресурстар министрлiгi, Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiнiң және Әдiлет министрлiгiнiң келiсуiмен санитарлық, экологиялық және тау-кен-техникалық қадағалау органдарының жоғарыда аталған қаулыда көзделген лицензияланатын қызмет түрлерiне қорытынды берудiң тәртiбi мен шарттарын әзiрлеп, Қазақстан Республикасының Үкiметiне бекiтуге ұсынатын болсын.
5. Осы қаулы шыққанға дейiн берiлген лицензиялар қолданылу мерзiмi аяқталғанға дейiн күшiнде болады және лицензия берудiң жаңа тәртiбi мен шарттарын бекiту қызметтiң белгiлi бiр түрiне қайталап лицензия алуды (тұрақты негiзде берiлген лицензияларды қоспағанда) талап ету үшiн негiз бола алмайды деп белгiленсiн.
6. Егер жеке және заңды тұлғалар мердiгерлерiнiң қызметтiң белгiлi бiр түрiн жүзеге асыруға лицензиясы бар болса, онда бұл тұлғалардан мұндай лицензиялар алу талап етiлмейдi деп белгiленсiн.
7. Лицензиар-мемлекеттiк органдарға өзiнiң жанынан лицензия беру мәселелерiмен шұғылданатын шаруашылық есептегi құрылымдар құруға тыйым салынсын.
8. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетi Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп бiр ай мерзiм iшiнде "Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензия алымын төлеудiң тәртiбi туралы Ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 16 тамыздағы N 1127 қаулысымен бекiтiлген Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым төлеу тәртiбi туралы ережеге лицензия беру жөнiндегi шығасыларды жабатын лицензиялық алым мөлшерiн белгiлеудi ескере отырып, өзгерiстер енгiзу жөнiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныс енгiзсiн.
9. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi лицензиар-мемлекеттiк органдармен бiрге мiндеттi түрде лицензиялауға жататын қызмет түрлерiне олардың санын нақтылау мен экономикалық жағынан мақсатқа сай келуiн ескере отырып, қысқарту мақсатында талдау жасасын, қажет болған жағдайда қолданылып жүрген заңдарды өзгерту жөнiнде тиiстi ұсыныстар енгiзсiн.

3. Министерству промышленности и торговли, Министерству финансов, Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в срок до 15 января 1997 года разработать и по согласованию с Министерством экономики, Министерством юстиции Республики Казахстан представить на утверждение в Правительство Республики Казахстан порядок и условия выдачи лицензий по видам лицензируемой деятельности, подлежащим лицензированию местными исполнительными органами (кроме проведения лотерей), а также перечень работ и услуг, входящих в состав данных видов деятельности.
4. Министерству здравоохранения, Министерству экологии и биоресурсов Республики Казахстан, Государственному комитету Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям в месячный срок разработать по согласованию с Министерством экономики и Министерством юстиции Республики Казахстан и внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан порядок и условия выдачи органами санитарного, экологического и горно-технического надзора заключений на виды лицензируемой деятельности, предусмотренные вышеназванным постановлением.
5. Установить, что лицензии, выданные до выхода настоящего постановления, имеют законную силу до истечения срока действия, и утверждение нового порядка и условий выдачи лицензии не является основанием для требования повторного получения лицензии на данный вид деятельности (кроме лицензий, выданных на постоянной основе).
6. Установить, что физическим и юридическим лицам не требуется получение лицензии на осуществление определенного вида деятельности, если подрядчик данного лица обладает такой лицензией.
7. Запретить государственным органам - лицензиарам создание при них хозрасчетных структур, занимающихся вопросами выдачи лицензий.
8. Государственному налоговому комитету совместно с Министерством финансов Республики Казахстан в месячный срок внести в Правительство Республики Казахстан предложение по внесению изменений в Положение о порядке уплаты лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, утвержденное постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 16 августа 1995 г. N 1127 P951127_ "Об утверждении Положения о порядке уплаты лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности", с учетом установления размера лицензионного сбора, обеспечивающего покрытие издержек по выдаче лицензий.
9. Министерству экономики Республики Казахстан совместно с государственными органами - лицензиарами проанализировать подлежащие обязательному лицензированию виды деятельности с целью конкретизации и сокращения их количества с учетом экономической целесообразности и, при необходимости, внести соответствующее предложение по изменению действующего законодательства.

10. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Үкiметтiң бұрын қабылданған шешiмдерiн осы қаулыға сәйкестендiру жөнiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныс енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

10. Министерству юстиции Республики Казахстан внести в Правительство Республики Казахстан предложение по приведению в соответствие с данным постановлением ранее принятых решений Правительства.
Премьер-Министр
Республики Казахстан