Демалысқа ақы төлеу немесе пайдаланылмаған демалысқа өтем төлеу үшiн орташа жалақыны есептеу тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 13 қаңтар N 51. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.08.12. N 1251 қаулысымен. ~P971251
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Бес күндiк және алты күндiк жұмыс аптасы жағдайында демалысқа ақы төлеу, сондай-ақ пайдаланылмаған демалысқа өтем төлеу үшiн 12 күнтiзбелiк айдың орташа жалақысы есебiнен, осы кезеңдегi белгiленген үстемеақылар мен қосымша ақыларды және сыйлықтың орташа мөлшерiн ескере отырып есептеледi деп белгiленсiн.
Сыйлықтың орташа мөлшерi демалысқа шығатын айдың алдындағы 12 күнтiзбелiк ай үшiн сыйлықтың орташа айлық процентiн (сыйлықсыз) соңғы 12 күнтiзбелiк айдың орташа жалақысына көбейту арқылы айқындалады.
2. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп және Әдiлет министрлiгiнiң келiсуiмен екi апта мерзiм iшiнде осы қаулыны қолдану жөнiнде түсiндiрме әзiрлеп, бұқаралық ақпарат құралдарында
жарияласын.
3. "Демалысқа ақы төлеу немесе пайдаланылмаған демалысқа
өтем төлеу үшiн орташа жалақыны есептеу тәртiбi туралы" Қазақстан
Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 13 мамырдағы N 513
қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 22,
226-құжат) күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары

О порядке исчисления среднего заработка для оплаты отпусков или выплаты компенсации за неиспользованный отпуск
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 1997 г. N 51. Утратило силу со дня утверждения Инструкции о порядке исчисления средней заработной платы работников организаций - постановлением Правительства РК от 12 августа 1997 г. N 1251 ~P971251
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что исчисление среднего заработка для оплаты отпусков, а также для выплаты компенсации за неиспользованный отпуск как при пятидневной, так и при шестидневной рабочей неделе производится из расчета среднего заработка за 12 календарных месяцев, с учетом установленных надбавок и доплат за этот период и среднего размера премии.
Средний размер премии определяется путем умножения среднемесячного процента премии за 12 календарных месяцев, предшествующих месяцу ухода в отпуск, на средний заработок (без премии) за 12 последних календарных месяцев.
2. Министерству труда и социальной защиты населения совместно с Министерством финансов и по согласованию с Министерством юстиции Республики Казахстан в двухнедельный срок подготовить разъяснение по применению настоящего постановления с опубликованием в средствах массовой информации.
3. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров
Республики Казахстан от 13 мая 1994 г. N 513 "О порядке исчисления
среднего заработка для оплаты отпусков или выплаты компенсации
за неиспользованный отпуск" (САПП Республики Казахстан, 1994 г.,
N 22, ст. 226).
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан