Заңдық актiлердi одан әрi жетiлдiру жөнiндегi жұмыс туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 14 қаңтар N 64
Заңдық актiлердi Қазақстан Республикасының Конституциясымен сәйкестiкке келтiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының министрлiктерi, мемлекеттiк комитеттерi мен басқа да орталық атқарушы органдары:
Қазақстан Республикасы Конституциясының қабылдануына байланысты КСРО-ның заңдары мен өзге де нормативтiк актiлерiнiң Қазақстан Республикасының аумағында қолданылмайтынын ескере отырып, 1997 жылдың 1 тамызына дейiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулылары мен ведомстволық нормативтiк актiлерiн одан әрi жетiлдiру жөнiндегi жұмысты аяқтасын. Осы жұмысты жүргiзген кезде актiлердiң жаңасын қабылдау, қолданылып жүргендерiн жаңарту мен ескiргендерiнiң күшiн жоюдың бiрiншi кезектегi мiндет екенiне сүйенетiн болсын;
шығарылатын актiлердiң қолданылып жүрген заңдарға сәйкес болуына қатаң бақылау орнатылсын, жаңа актiлердiң бұрын қабылданғандармен үйлесiмдiлiгi қамтамасыз етiлсiн, оларға заңдардан туындайтын өзгерiстер уақытылы енгiзiлсiн;
аталған бағыттар бойынша ұсыныстар әзiрленiп, олар 1997 жылдың 15
наурызына дейiн Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне
ұсынылсын.
2. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Аппараты осы қаулының
орындалу барысына талдау жасап, 1997 жылдың 1 сәуiрiне қарай Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң қарауына ұсыныстар енгiзсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары

О работе по дальнейшему совершенствованию подзаконных актов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 января 1997 г. N 64
В целях приведения в соответствие с Конституцией Республики Казахстан подзаконных актов Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерствам, государственным комитетам и иным центральным исполнительным органам Республики Казахстан:
завершить до 1 августа 1997 года работу по дальнейшему совершенствованию постановлений Правительства Республики Казахстан и ведомственных нормативных актов, имея в виду, что с принятием Конституции Республики Казахстан законы и иные нормативные акты СССР на территории Республики Казахстан не применяются. При проведении этой работы исходить из того, что первоочередной задачей должно быть принятие новых, обновление действующих и отмена устаревших актов;
установить строгий контроль за соответствием издаваемых актов действующему законодательству, обеспечить увязку новых актов с ранее принятыми, своевременно вносить в них изменения, вытекающие из законодательства;
подготовить предложения по указанным направлениям и представить их в Министерство юстиции Республики Казахстан до 15 марта 1997 года.
2. Аппарату Правительства Республики Казахстан проанализировать ход выполнения настоящего постановления и внести предложения на рассмотрение Правительства Республики Казахстан к 1 апреля 1997 года.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан