"Тұранбанк" қазақ акционерлiк банкi мен AlemBank Kazakstan қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 15 қаңтар N 73
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң атынан акциясының 100 процентi Қазақстан Республикасының Үкiметiне тиесiлi "Тұранбанк" қазақ акционерлiк банкi мен AlemBank Kazakstan қызметiн тиiмдi басқару мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Тұранбанк" қазақ акционерлiк банкi мен AlemBank Kazakstan оларды "ТұранӘлем Банк" жабық акционерлiк қоғамына (бұдан әрi "ТұранӘлем Банк") қосу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
қосу жолымен оларды қайта ұйымдастыру мақсатында, белгiленген тәртiппен "Тұранбанк" және AlemBank Kazakstan банктерi акционерлерiнiң жалпы жиналысын өткiзсiн;
"1997 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес "ТұранӘлем Банкiнiң" капиталын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi белгiлеген нормативтерге сәйкес жеткiлiктi деңгейге жеткiзу және оның қалыпты қызметiн қамтамасыз ету үшiн қажеттi қаржы бөлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне банктiң жарғысын
бекiту және оның басқару органдарын құру құқығымен "ТұранӘлем
Банкiнiң" акцияларына иелiк ету, оны пайдалану жөнiнде құқық берiлсiн.
4. "ТұранӘлем Банкiнiң" Байқаушы кеңесiнiң құрамына қосымшаға
сәйкес адамдарды;
"ТұранӘлем Банкi" басқармасының төрағасы етiп - Е.Н. Тәтiшевтi
сайлау ұсынылсын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 15 қаңтардағы
N 73 қаулысына
Қосымша
"ТұранӘлем Банк" жабық акционерлiк қоғамы Байқаушы
кеңесiнiң құрамына ұсынылған адамдардың
Т I З I М I
Тәжияқов Б.Ш.      - Қазақстан Республикасының Ұлттық банкi
төрағасының бiрiншi орынбасары - Байқаушы
кеңесiнiң төрағасы болып
Мыңбаев С.М.       - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
орынбасары
Ертiлесова Ж.Ж.    - Қазақстан Республикасы Экономика министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Молдахметов Н.С.   - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Ержанов О.С.       - Қазақстан Республикасының Ұлттық банк
төрағасының орынбасары
Соболев В.В.       - Қазақстан Республикасы Инвестициялар
жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң директоры
Тәтiшев Е.Н.       - "ТұранӘлем Банкi" басқармасының төрағасы

О реорганизации Казахского акционерного банка "Туранбанк" и AlemВank Kazakstan
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 1997 г. N 73
С целью эффективного управления деятельностью Казахского акционерного банка "Туранбанк" и AlemBank Каzакstаn, 100 процентов акций которых принадлежат Правительству Республики Казахстан в лице Министерства финансов Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать Казахский акционерный банк "Туранбанк" и AlemBank Kazakstan путем их слияния в закрытое акционерное общество "Банк ТуранАлем" (далее - Банк ТуранАлем).
2. Министерству финансов Республики Казахстан:
провести в установленном порядке общие собрания акционеров банков "Туранбанк" и AlemBank Kazakstan с целью принятия решений об их реорганизации путем слияния;
в соответствии с Законом Республики Казахстан " О республиканском  бюджете на 1997 год" выделить необходимые ассигнования для доведения капитала Банка ТуранАлем до достаточного уровня согласно нормативам, установленным Национальным Банком Республики Казахстан, и обеспечения его нормального функционирования.
3. Делегировать Министерству финансов Республики Казахстан полномочия по владению и пользованию акциями Банка ТуранАлем, с правом утверждения его устава и формирование органов управления банка.
4. Рекомендовать избрать:
в состав Наблюдательного совета Банка ТуранАлем лиц согласно приложению;
Председателем Правления Банка ТуранАлем - Татишева Е.Н.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 января 1997 г. N 73
Список
лиц, рекомендуемых в состав Наблюдательного
совета закрытого акционерного общества "Банк ТуранАлем"
Таджияков Б.Ш.          - первый заместитель Председателя
Национального Банка Республики Казахстан,
председатель Наблюдательного совета
Мынбаев С.М.            - заместитель Министра финансов Республики
Казахстан
Ертлесова Ж.Д.          - первый заместитель Министра экономики
Республики Казахстан
Молдахметов Н.С.        - заместитель Министра юстиции Республики
Казахстан
Ержанов У.С.            - заместитель Председателя Национального
Банка Республики Казахстан
Соболев В.В.            - директор Государственного комитета
Республики Казахстан по инвестициям
Татишев Е.Н.            - Председатель Правления Банка ТуранАлем