Талдықорған облысы Панфилов ауданының "Сарпылдақ" гидротермобассейнiн кешендi игеру жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жыл 24 қаңтардағы N 99
Республиканың экологиялық жағынан қолайсыз аудандарда тұратын халқын сапалы ауыз сумен қамтамасыз ету және медициналық мақсаттар үшiн су өндiрiсiн құру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi мен "БАКЦИД" акционерлiк қоғамының бактериясыздандыру жабдығын өндiру жөнiндегi салааралық Талдықорған облысы Панфилов ауданының "Сарпылдақ" гидротермобассейнiнде "Қазақстан Республикасының экологиялық апат аймақтарының халықтарын асханалық, әлсiз ғана минералдандырылған сумен қамтамасыз ету және медицина мақсаттары үшiн сулы және құрғақ негiзде өндiру және оларды экспорттау" туралы инвестициялық жобаны жүзеге асыру жөнiндегi ұсынысы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының экономика министрлiгi Қаржы министрлiгiмен келiсе отырып, 1996 жылы республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiне бөлiнетiн несиенiң есебiнен (Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 2 ақпандағы N 141 P960141_ қаулысына N 3-қосымша) заводтың бiрiншi кезегiнiң құрылысына 0,3 миллион АҚШ доллары және 1997 жылға ұзарта отырып, екiншi кезегiнiң құрылысына 8,76 миллион АҚШ доллары сомасындағы аталған жобаны басым объектiлер тiзбесiне енгiзгенi ескерiлсiн.
3. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 2 ақпандағы N 141 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 25 қарашадағы N 1446 P961446_ қаулысына сәйкес "БАКЦИД" акционерлiк қоғамы аталған инвестициялық жобаны iске асырудан туындайтын барлық жұмыс кешендерi бойынша бас тапсырысшы ретiнде белгiленсiн.
4. Тапсырысшының Бүкiл дүниежүзiлiк денсаулық сақтау ұйымынан сапаның халықаралық сертификаттарын алуды қоса, зауыттың экспортқа бағытталған өнiмiн дайындауды және жобаның егжей-тегжейлi техникалық-экономикалық негiздемесiн әзiрлеу үшiн Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi 200 (екi жүз) мың АҚШ доллары сомасында, белгiленген тәртiппен қайтаратын етiп алдын ала несиелiк қаржыландыру мүмкiндiгiн көздесiн.
5. Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi зауытты iске қосқаннан кейiн жер қойнауын пайдаланушылар роялти төлеудiң нақты нысанын контрактiде көздей отырып, "Сарпылдақ" гидротермобассейнiнде минералды суды өнеркәсiптiк өндiру үшiн лицензияны белгiленген тәртiп бойынша ресiмдесiн.

О комплексном освоении гидротермобассейна "Сарпылдак" Панфиловского района Талдыкорганской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 января 1997 г. N 99
В целях обеспечения населения республики, проживающего в экологически неблагоприятных районах, качественной питьевой водой и создания производства воды для медицинских целей Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить предложение Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и акционерного общества "БАКЦИД" о реализации инвестиционного проекта "Обеспечение населения зон экологического бедствия Республики Казахстан столовой, слабо минерализованной водой, производство водной и сухой основы для медицинских целей и их экспорт" на гидротермобассейне "Сарпылдак" Панфиловского района Талдыкорганской области.
2. Принять к сведению, что Министерство экономики по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан внесло указанный проект в перечень приоритетных объектов за счет кредитов, выделяемых государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан из республиканского бюджета в 1996 году (приложение 3 к постановлению Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 1996 г. N 141 P960141_ ) в сумме 0,3 млн. долларов США на строительство первой очереди завода и 8,76 млн. долларов США - на строительство второй очереди с продлением на 1997 год.
3. В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1996 г. N 1446 P961446_ "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 1996 г. N 141" определить в качестве генерального заказчика по всему комплексу работ, вытекающих из реализации указанного инвестиционного проекта, акционерное общество "БАКЦИД".
4. Для подготовки заказчиком экспорт-ориентированной продукции завода, включая получение международных сертификатов качества от Всемирной организации здравоохранения и разработку детального технико-экономического обоснования проекта, государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан предусмотреть возможность предварительного кредитования финансирования в сумме 200 (двести) тыс. долларов США с возвратом в установленном порядке.
5. Министерству геологии Республики Казахстан в установленном порядке оформить лицензию для промышленной добычи минеральной воды на гидротермобассейне "Сарпылдак", предусмотрев в контракте натуральную форму оплаты роялти недропользователем после пуска завода.

6. Талдықорған облысының әкiмi жер қойнауын пайдаланушыларға скважинаның тұрған жерiнде зауыттың құрылыс алаңына 1,5 гектар мөлшерде жер бөлуде, сондай-ақ санитарлық және буферлiк аймақтар үшiн жер бөлуде қажеттi жәрдем көрсетсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

6. Акиму Талдыкорганской области оказать необходимое содействие недропользователю в землеотводе в размере 1,5 га под строительную площадку завода на месте нахождения скважин, а также в землеотводе для санитарной и буферной зон.
Премьер-Министр
Республики Казахстан