Қазақстан Республикасының астанасын Алматы қаласынан Ақмола қаласына көшiру тарихын көрсететiн құжаттарды жинау, жүйеге келтiру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 18 ақпандағы N 233
Мемлекеттiк және орталық органдарды Ақмола қаласына көшiруге байланысты құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету, жинау, жүйеге келтiру және бұдан былай оларды сақтау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Орталық мемлекеттiк архивiне "Жаңа астана" архивтiк қорын құруды ұйымдастыру тапсырылсын.
2. Ақмола қаласына көшiрiлетiн мемлекеттiк органдар мен ұйымдар, сондай-ақ облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi астананың көшуiмен байланысты құжаттардың уақтылы iрiктелуiн және Қазақстан Республикасының Орталық мемлекеттiк архивiне мемлекеттiк сақтауға берiлуiн қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Орталық мемлекеттiк архивiне "Жаңа астана" қорының архивтiк материалдарын сақтау және орналастыру үшiн қосымша алаң бөлу туралы мәселенi шешсiн.
4. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының Жоғары және орталық мемлекеттiк органдарды Ақмола қаласына көшiру жөнiндегi мемлекеттiк комиссияға және Қазақстан Республикасының Орталық мемлекеттiк архивiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О мерах по сбору, систематизации документов, отражающих историю передислокации столицы Республики Казахстан из города Алматы в город Акмолу
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 1997 г. N 233
В целях обеспечения сохранности документов, связанных с передислокацией государственных и центральных органов в город Акмолу, сбора, систематизации и дальнейшего их хранения Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Поручить Центральному государственному архиву Республики Казахстан организацию формирования архивного фонда "Новая столица".
2. Государственным органам и организациям, переезжающим в город Акмолу, а также акимам областей и города Алматы обеспечить своевременный отбор и передачу документов, связанных с передислокацией столицы, на государственное хранение в Центральный государственный архив Республики Казахстан.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом решить вопрос о выделении Центральному государственному архиву Республики Казахстан дополнительной площади для хранения и размещения архивных материалов фонда "Новая столица".
4. Контроль за исполнением настоящего постановление возложить на Государственную комиссию Республики Казахстан по передислокации высших и центральных государственных органов в город Акмолу и Центральный государственный архив Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан