"Қазақтелеком" ұлттық акционерлiк компаниясының экономикалық жай-күйiн тұрақтандыру мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 18 ақпандағы N 234
Орын алған кемшiлiктердi жою, компанияның экономикалық қызметiн тұрақтандыру, республиканың телекоммуникациялар жүйесiн дамыту стратегиясын жасау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. 1-қосымшаға сәйкес "Қазақтелеком" ұлттық акционерлiк компаниясының даму стратегиясын әзiрлеу және оны қайта ұйымдастыру жөнiндегi жұмыс тобы құрылсын.
2. Жұмыс тобы бiр айлық мерзiмде республика телекоммуникациялар жүйесiнiң стратегиялық даму және оны қайта ұйымдастыру тұжырымдамасын әзiрлесiн және Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
3. "Қазақтелеком" ұлттық акционерлiк компаниясының байқаушы
кеңесi 2-қосымшаға сәйкес құрамда бекiтiлсiн.
4. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Көлiк және
коммуникациялар министрлiгiмен бiрлесiп телекоммуникацияларды дамыту
және жетiлдiру жобаларын 1997-1998 жылдарға арналған инвестициялық
басым жобалар тiзбесiне енгiзу мүмкiндiгiн қарасын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 18 ақпандағы
N 234 қаулысына
1-қосымша
"Қазақтелеком" ұлттық акционерлiк компаниясының
даму стратегиясын әзiрлеу және оны қайта
ұйымдастыру жөнiндегi жұмыс тобының
ҚҰРАМЫ
Қалмырзаев С.С.       - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк
комитетiнiң төрағасы, жұмыс тобының
жетекшiсi
Жұмыс тобының мүшелерi:
Лавриненко Ю.И.       - Қазақстан Республикасының Көлiк және
коммуникациялар министрi
Ертiлесова Ж.Ж.       - Қазақстан Республикасы Экономика
министрiнiң бiрiншi орынбасары
Шоқпытов А.М.         - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi төрағасының бiрiншi орынбасары
Менжулин Б.И.         - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрiнiң орынбасары
Молдахметов Н.С.      - Қазақстан Республикасы Әдiлет
министрiнiң орынбасары
Рахымбекова Р.М.      - Қазақстан Республикасының Бухгалтерлiк
есеп жөнiндегi ұлттық комиссиясының
төрағасы
Бүркiтбаев С.М.       - "Қазақтелеком" ұлттық акционерлiк
компаниясының президентi
Кучура В.Н.           - "Қазақтелеком" ұлттық акционерлiк
компаниясының вице-президентi
Кәрiбжанов А.Т.       - GLOBAL Kazkommerts Securities бас
директорының орынбасары (келiсiм бойынша)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 18 ақпандағы
N 234 қаулысына
2-қосымша
"Қазақтелеком" ұлттық акционерлiк компаниясы
байқаушы кеңесiнiң құрамы
Шоқпытов А.М.        - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi төрағасының бiрiншi
орынбасары, байқаушы кеңестiң төрағасы
Байқаушы кеңестiң мүшелерi:
Шаймұханов С.Д.      - Қазақстан Республикасы Көлiк және
коммуникациялар министрлiгi Байланыс
департаментiнiң директоры
Мыңбаев С.М.         - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
орынбасары
Бүркiтбаев С.М.      - "Қазақтелеком" ұлттық акционерлiк
компаниясының президентi
Кәрiбжанов А.Т.       - GLOBAL Kazkommerts Securities бас
директорының орынбасары (келiсiм бойынша)

Вопросы стабилизации экономического состояния Национальной акционерной компании "Казахтелеком"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 1997 г. N 234
В целях устранения существующих недостатков, стабилизации экономической деятельности Национальной акционерной компании "Казахтелеком", выработки стратегии развития системы телекоммуникаций республики Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать рабочую группу по разработке стратегии развития и реорганизации Национальной акционерной компании "Казахтелеком" в составе согласно приложению 1.
2. Рабочей группе в месячный срок разработать и внести в Правительство Республики Казахстан концепцию стратегического развития и реорганизации системы телекоммуникаций республики.
3. Утвердить наблюдательный совет Национальной акционерной компании "Казахтелеком" в составе согласно приложению 2.
4. Министерству экономики совместно с Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан рассмотреть возможность включения проектов развития и модернизации телекоммуникаций в перечень инвестиционных приоритетных проектов на 1997 - 1998 годы.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 1997 г. N 234
Состав рабочей группы
по разработке стратегии развития и
реорганизации Национальной акционерной
компании "Казахтелеком"
Калмурзаев С.С.        -  Председатель Государственного
комитета Республики Казахстан по
управлению государственным
имуществом, руководитель
Члены рабочей группы:
Лавриненко Ю.И.        - Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Ертлесова Ж.Д.         - первый заместитель Министра
экономики Республики Казахстан
Шукпутов А.М.          - первый заместитель Председателя
Государственного комитета Республики
Казахстан по управлению
государственным имуществом
Менжулин Б.И.          - заместитель Министра финансов
Республики Казахстан
Молдахметов Н.С.       - заместитель Министра юстиции
Республики Казахстан
Рахимбекова Р.М.       - Председатель Национальной комиссии
Республики Казахстан по
бухгалтерскому учету
Буркитбаев С.М.        - президент Национальной акционерной
компании "Казахтелеком"
Кучура В.Н.            - вице-президент Национальной
акционерной компании "Казахтелеком"
Карибжанов А.Т.        - заместитель генерального директора
GLOBAL Kazkommerts Securities
(по согласованию)
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 1997 г. N 234
Состав наблюдательного совета
Национальной акционерной компании
"Казахтелеком"
Шукпутов А.М.          - первый заместитель Председателя
Государственного комитета Республики
Казахстан по управлению
государственным имуществом,
председатель наблюдательного
совета
Члены наблюдательного совета:
Шаймуханов С.Д.        - директор Департамента связи
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Мынбаев С.М.           - заместитель Министра финансов
Республики Казахстан
Буркитбаев С.М.        - президент Национальной акционерной
компании "Казахтелеком"
Карибжанов А.Т.        - заместитель генерального директора
GLOBAL Kazkommerts Securities
(по согласованию)