"Мұнай және газ өнеркәсiбiнiң бас диспетчерлiк басқармасы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жыл 21 ақпандағы N 251
Кешен өнiмдерiнiң көлiктiк ағынын мемлекеттiк басқаруды, арналы мұнай-газ және мұнай өнiмдерi құбырларының жұмыс iстеуiн ТМД мемлекеттерiнiң осындай құрылымдарын үйлестiрудi, сондай-ақ мемлекеттiк мұқтаж үшiн отын жеткiзудi сақтау мақсатында Қазақстан Республикасының мұнай-газ кешенiн қайта құрылымдауға байланысты Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Шаруашылық жүргiзу құқығымен "Мұнай және газ өнеркәсiбiнiң бас диспетчерлiк басқармасы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi жаңадан құрылатын мемлекеттiк кәсiпорынға қатысты мемлекеттiк басқарудың уәкiлеттi органы болып айқындалсын.
Уәкiлеттi орган бiр ай мерзiм iшiнде "Мұнай және газ өнеркәсiбiнiң бас диспетчерлiк басқармасы" мемлекеттiк кәсiпорнын құру жөнiндегi ұйымдастыру iс-шараларын аяқтасын.
3. Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесiп "Мұнай және газ өнеркәсiбiнiң бас диспетчерлiк басқармасы" мемлекеттiк кәсiпорнын нормативтерге сәйкес техникамен, көлiкпен, қызметтiк үй-жаймен, байланыс құралдарымен қамтамасыз етсiн.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О создании Республиканского государственного предприятия "Главное диспетчерское управление нефтяной и газовой промышленности"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 февраля 1997 г. N 251
В связи с реструктуризацией нефтегазового комплекса Республики Казахстан в целях сохранения государственного управления транспортными потоками продукции комплекса, координации функционирования магистральных нефте-, газо- и нефтепродуктопроводов с аналогичными структурами государств СНГ, а также поставок топлива для государственных нужд Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Республиканское государственное предприятие "Главное диспетчерское управление нефтяной и газовой промышленности" на правах хозяйственного ведения.
2. Определить Министерство нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан уполномоченным органом государственного управления по отношению к создаваемому государственному предприятию.
Уполномоченному органу в месячный срок завершить организационные мероприятия по созданию государственного предприятия "Главное диспетчерское управление нефтяной и газовой промышленности".
3. Министерству нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом обеспечить государственное предприятие "Главное диспетчерское управление нефтяной и газовой промышленности" техникой, транспортом, служебными помещениями, средствами связи согласно нормативам.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
Премьер-Министр
Республики Казахстан