Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы желтоқсандағы Үндiстан Республикасына ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 28 сәуiрдегi N 675
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы желтоқсандағы Үндiстан Республикасына ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру және қазақстан-үндiстан ынтымақтастығын одан әрi дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың 1996 жылғы желтоқсандағы Үндiстан Республикасына ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi шаралар жоспары бекiтiлсiн (қоса берiлiп отырған).
2. Қазақстан Республикасының министрлiктерi, Мемлекеттiк
комитеттерi, өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдары
шаралар жоспарында көзделген тапсырмаларды орындау жөнiнде нақты
шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi кемiнде
жарты жылда бiр рет Қазақстан Республикасының Үкiметiне осы қаулының
орындалу барысы жөнiнде хабарлама жасап отырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 28 сәуiрдегi
N 675 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Президентi Н.Ә.Назарбаевтың
1996 жылғы желтоқсандағы Үндiстан Республикасына ресми
сапары барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен
уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi шаралар
Ж О С П А Р Ы
_____________________________________________________________________
N |                                        |
р/с|                 Шаралар                |        Мазмұны
___|________________________________________|________________________
1 |                     2                  |           3
___|________________________________________|________________________
1. Мынадай екi тарапты құжаттарды әзiрлеу:
1 |Қазақстан Республикасының Қорғаныс      |Сарапшылардың келiссөз.
|министрлiгi мен Үндiстан Республикасының|дерiн жүргiзу
|Қорғаныс министрлiгi арасындағы ынты.   |
|мақтастық туралы меморандум             |
|                                        |
2 |Қазақстан Республикасының Үкiметi мен   |Сарапшылардың келiссөз.
|Үндiстан Республикасының Үкiметi        |дерiн жүргiзу
|арасындағы бiлiм, ғылыми атақтар,       |
|ғылыми дәрежелер жөнiндегi құжаттарды   |
|тану және олардың баламдылығы туралы    |
|келiсiм                                 |
|                                        |
3 |Қазақстан Республикасының Үкiметi мен   |Бұл да сондай
|Үндiстан Республикасының Үкiметi        |
|арасындағы Жоғары бiлiктi ғылыми-педа.  |
|гогтiк кадрларды даярлау және           |
|аттестациялау саласындағы ынтымақтастық |
|туралы келiсiм                          |
II. Үндiстан тарабына тапсыру үшiн мынадай
құжаттардың жобаларын әзiрлеу
4 |Қазақстан Республикасы мен Үндiстан     |Сарапшылардың келiссөз.
|Республикасы арасындағы өздерiнiң       |дерiн жүргiзу
|аумақтарындағы қылмыстық жауапкершi.    |
|лiкке тартылған адамдарды немесе        |
|заңды күшiне енген үкiмдi орындау үшiн  |
|өзара ұстап беру туралы шарт            |
|                                        |
5 |Қазақстан Республикасы мен Үндiстан     |Бұл да сондай
|Республикасы арасындағы Жазасын өтеу    |
|үшiн сотталғандарды беру туралы шарт    |
III. Басқа да мәселелер
6 |Жеңiл өнеркәсiп, ауыл шаруашылығы       |Келiссөздер. кездесулер
|өнiмдерiн өңдеу, фармакология шағын     |өткiзу, өзара сарапшылар
|және орта бизнес салаларында бiрлескен  |алмасу
|кәсiпорындар құруда үндiстандық         |
|компанияларға жәрдемдесу                |
|                                        |
7 |Көмiрсутек шикiзатын барлау, өндiру     |Үндiстан тарабымен
|және қайта өңдеу саласында ынтымақ.     |бiрге пысықтау
|тастық орнату, бұрыннан бар өндiрiс     |
|орындарының инфрақұрылымын жетiлдiру    |
|мүмкiндiктерiн белгiлеу                 |
|                                        |
8 |Ғылым, мамандар алмасу, ноу-хау         |Үндiстан тарабымен
|саласында бiрлескен зерттеу             |келiсу
|бағдарламаларын әзiрлеу                 |
|                                        |
9 |Қазақстанда - Үндiстан және             |Үндiстан тарабымен
|Үндiстанда - Қазақстан Мәдениет         |мерзiмдерiн келiсу,
|күндерiн өткiзу                         |ұйымдастыру
|                                        |мәселелерiн шешу
_____________________________________________________________________
Орындалу мерзiмi          |        Орындауға жауаптылар
___________________________________|_________________________________
4                 |               5
___________________________________|_________________________________
|
1. 1997 жылдың II жарты       | Қорғанысминi
жылдығы                    |
|
2. 1997 жылдың II жарты       | Бiлiм және мәдениетминi,
жылдығы                    | Ғылымминi - Ғылым академиясы
|
3. _"_                        | Ғылымминi - Ғылым академиясы,
| Бiлiм және мәдениетминi
|
4. 1997 жылдың II жарты       | Бас прокуратура (келiсiм
жылдығы                    | бойынша), МТК (келiсiм бойынша),
| Iшкiiсминi, Әдiлетминi,
| Сыртқыiсминi
|
5. _"_                        | Бас прокуратура (келiсiм
| бойынша), МТК (келiсiм бойынша),
| Iшкiiсминi, Әдiлетминi,
| Сыртқыiсминi
|
6. Тұрақты түрде              | Экономсаудаминi, Ауылшарминi,
| Денсаулықминi
|
7. 1997 жылдың II жарты       | Энергетика және табиғи
жылдығы                    | ресурсминi
|
8. _"_                        | Ғылымминi - Ғылым академиясы
|
9. 1997 жылдың II жарты       | Бiлiм және мәдениетминi,
жылдығы - 1998 жылдың      | Сыртқыiсминi
I жарты жылдығы            |

О мерах по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан в Республику Индию в декабре 1996 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 1997 г. N 675
В целях реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан в Республику Индию в декабре 1996 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-индийского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить план мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в Республику Индию в декабре 1996 года (прилагается).
2. Министерствам, государственным комитетам, иным центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан принять конкретные меры по выполнению поручений, предусмотренных планом мероприятий.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения настоящего постановления.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 1997 г. N 675
План
мероприятий по реализации соглашений и договоренностей,
достигнутых в ходе официального визита Президента
Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в
Республику Индию в декабре 1996 года
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
N і     Мероприятие     і  Содержание і   Срок     іОтветственные за
п/пі                     і             і исполнения і    исполнение
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
1 і         2           і      3      і      4     і       5
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
I. Проработать следующие двусторонние документы:
1  Меморандум о          Проведение     II полугодие Минобороны
сотрудничестве между  переговоров    1997 года
Министерством обороны экспертов
Республики Казахстан и
Министерством обороны
Республики Индии
2  Соглашение между      Проведение     II полугодие Минобразования и
Правительством        переговоров    1997 года    культуры,
Республики Казахстан  экспертов                   Миннауки-Академия
и Правительством                                  наук
Республики Индии о
признании и
эквивалентности
документов об
образовании, научных
званиях, ученых
степенях
3  Соглашение между      То же         _"_           Миннауки-Академия
Правительством                                    наук,
Республики Казахстан                              Минобразования и
и Правительством                                  культуры
Республики Индии о
сотрудничестве в
области подготовки и
аттестации научных и
научно-педагогических
кадров высшей
квалификации
II. Разработать проекты следующих документов для передачи
индийской стороне:
4  Договор между         Проведение     II полугодие Генпрокуратура
Республикой Казахстан переговоров    1997 года    (по
и Республикой Индией  экспертов                   согласованию),
о взаимной выдаче лиц,                            ГСК (по
находящихся на их                                 согласованию),
территории для                                    МВД, Минюст, МИД
привлечения их к
уголовной
ответственности или
приведения в
исполнение приговора,
вступившего в
законную силу
5  Договор между         То же         _"_           Генпрокуратура
Республикой Казахстан                             (по
и Республикой Индией                              согласованию),
о передаче осужденных                             ГСК (по
для отбывания                                     согласованию),
наказания                                         МВД, Минюст, МИД
III. Разное:
6  Оказывать содействие  Проведение     постоянно    Минэкономторг,
индийским компаниям   переговоров,                Минсельхоз,
в создании совместных встреч,                     Минздрав
предприятий в области взаимные
легкой                обмены
промышленности,       экспертами
переработки
сельскохозяйственной
продукции,
фармакологии, малого
и среднего бизнеса
7  Определить            Проработка с   II квартал   Минэнерго и
возможность           индийской      1997 года    природных
установления          стороной                    ресурсов
сотрудничества в
области разведки,
добычи и переработки
углеводородного сырья,
модернизации
инфраструктуры
существующих
производств
8  Разработать программы Согласование  _"_           Миннауки-Академия
совместных            с индийской                 наук
исследований в        стороной
области науки,
обмена специалистами,
ноу-хау
9  Провести Дни культуры Согласование   II полугодие Минкультуры и
Казахстана в Индии и  сроков,        1997 года -  образования,
Индии в Казахстане    решение        I полугодие  МИД
организацион-  1998 года
ных вопросов
с индийской
стороной