Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 13 тамыздағы N 676 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 5 мамыр N 708. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1999.04.26. N 476 қаулысымен. ~P990476
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "ССРО Мемагроөнеркәсiбiнiң Қазақ ССР бойынша Өсiмдiк карантинi жөнiндегi мемлекеттiк инспекциясын Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi жанындағы Өсiмдiк карантинi жөнiндегi Бас мемлекеттiк инспекция етiп қайта құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 13 тамыздағы N 676 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 32, 497-құжат) мына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
6-тармақтағы "Карантин лабораториясын" деген сөзден кейiн "Республикалық интродукциялық-карантин питомнигiн, Республикалық фумигациялық отрядты, Алматы қалалық мемлекеттiк және "сөздерiмен толықтырылсын";
көрсетiлген қаулының "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi жанындағы Өсiмдiк карантинi жөнiндегi Бас мемлекеттiк инспекция жүйесiне кiретiн кәсiпорындар мен ұйымдардың тiзбесi" қосымшасына:
"Республикалық карантин лабораториясы" деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Республикалық интродукциялық-карантин питомнигi";
"Республикалық фумигациялық отряд" деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын;
"Өсiмдiк карантинi жөнiндегi Алматы қалалық мемлекеттер инспекциясы";
"Аймақтық карантин лабораториясымен қоса өсiмдiк карантинi жөнiндегi Ақмола облыстық мемлекеттiк инспекциясы" деген жолдағы "Аймақтық карантин лабораториясымен қоса" деген сөз алынып тасталсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы өсiмдiк карантинi жөнiндегi мемлекеттiк қызмет туралы Бас мемлекеттiк инспекция туралы ережеде;
1-тармағының екiншi және үшiншi абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi жанындағы Өсiмдiк карантинi жөнiндегi Бас мемлекеттiк инспекция, Республикалық карантин лабораториясы, Республикалық интродукциялық-карантин питомнигi, Республикалық фумигациялық отряд, Өсiмдiк карантинi жөнiндегi Алматы қалалық мемлекеттiк және облыстық мемлекеттiк инспекциялар".
"Республикалық карантин лабораториясы мен Республикалық фумигациялық отрядымен қоса өсiмдiк карантинi жөнiндегi Бас мемлекеттiк инспекция" деген бөлiмiнiң атауындағы "Республикалық карантин лабораториясы мен Республикалық фумигациялық отрядымен қоса" деген сөздерi алынып тасталсын;
6-тармақтың бiрiншi абзацындағы "карантин лабораториясы мен фумигациялық отрядымен қоса" деген сөздер алынып тасталсын;
"Өсiмдiк карантинi жөнiндегi облыстық мемлекеттiк инспекция" деген бөлiмiнiң атауы мынадай редакцияда жазылсын;
"Өсiмдiк карантинi жөнiндегi Алматы қалалық мемлекеттiк және облыстық мемлекеттiк инспекциялар".
10-тармақта:
бiрiншi-үшiншi абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Өсiмдiк карантинi жөнiндегi Алматы қалалық мемлекеттiк және облыстық мемлекеттiк инспекцияларын лауазымы бойынша Өсiмдiк карантинi жөнiндегi Алматы қалалық және облыстық бас мемлекеттiк инспекторлары болып табылатын бастықтар басқарады";
"Өсiмдiк карантинi жөнiндегi Алматы қалалық мемлекеттiк және облыстық мемлекеттiк инспекциялар заңды тұлға құқығына ие, өзiнiң атауы жазылған елтаңбалы мөрi, бұрыштама және арнаулы мөртаңбалары бар, тiкелей Қазмемкарантинге бағынады;
Өсiмдiк карантинi жөнiндегi Алматы қалалық мемлекеттiк және облыстық мемлекеттiк инспекцияларына мынадай мiндеттер жүктеледi:";
жиырма үшiншi абзацтағы "облыстардың әкiмдерiне" деген сөз "тиiстi облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерiне" деген сөзбен ауыстырылсын;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 августа 1992 г. N 676
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 мая 1997 г. N 708. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 26 апреля 1999 г. N 476 ~P990476.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 августа 1992 г. N 676 P920676_ "О преобразовании Государственной инспекции по карантину растений Госагропрома СССР по Казахской ССР в Главную государственную инспекцию по карантину растении при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 32, ст. 497) следующие изменения и дополнения:
в пункте 6 после слов "карантинной лаборатории" дополнить
словами "Республиканского интродукционно-карантинного питомника,
Республиканского фумигационного отряда, Алматинской государственной
городской и";
в приложении к указанному постановлению "Перечень предприятий
и организаций, входящих в систему Главной государственной инспекции
по карантину растений при Министерстве сельского хозяйства
Республики Казахстан":
после строки:
"Республиканская карантинная лаборатория"
дополнить строкой следующего содержания:
"Республиканский интродукционно-карантинный питомник";
после строки:
"Республиканский фумигационный отряд"
дополнить строкой следующего содержания:
"Алматинская государственная городская инспекция по карантину
растений";
в строке "Акмолинская государственная областная инспекция по карантину растений с зональной карантинной лабораторией" исключить слова "с зональной карантинной лабораторией";
в Положении о государственной службе по карантину растений в Республике Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
абзацы второй и третий пункта 1 изложить в следующей редакции:
"Главная государственная инспекция по карантину растений при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, Республиканская карантинная лаборатория, Республиканский интродукционно-карантинный питомник, Республиканский фумигационный отряд, Алматинская государственная городская и государственные областные инспекции по карантину растений";
в названии раздела "Главная государственная инспекция по карантину растений с Республиканской карантинной лабораторий и Республиканским фумигационным отрядом" исключить слова "с Республиканской карантинной лабораторией и Республиканским фумигационным отрядом";
в абзаце первом пункта 6 исключить слова "с карантинной лабораторией и фумигационным отрядом";
название раздела "Государственная областная инспекция по "карантину растений" изложить в следующей редакции:
"Алматинская государственная городская и государственные областные инспекции по карантину растений".
в пункте 10:
абзацы первый-третий изложить в следующей редакции:
"Алматинская государственная городская и государственные областные инспекции по карантину растений возглавляются начальниками, которые по должности являются главными государственными инспекторами по карантину растений г. Алматы и областей";
Алматинская государственная городская и государственные областные инспекции по карантину растений обладают правом юридического лица, имеют гербовую печать со своим наименованием, угловой и специальные штампы, непосредственно подчиняются Казгоскарантину;
На Алматинскую государственную городскую и государственные областные инспекции по карантину растений возлагаются:";
в абзаце двадцать третьем слова "главам областных администраций" заменить словами "акимам соответствующих областей и г. Алматы";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"12. Теңiз немесе өзен портындағы (кемежайдағы), темiр жол станциясындағы, әуежайдағы, почтампттағы және тас жолдағы өсiмдiк карантинi жөнiндегi шекара пунктi тiкелей өсiмдiк карантинi жөнiндегi Алматы қалалық мемлекеттiк және тиiстi облыстық мемлекеттiк инспекцияларға бағынады".
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

"12. Пограничный пункт по карантину растений в морском или речном порту (на пристани), на железнодорожной станции, в аэропорту, на почтамте и шоссейной дороге непосредственно подчинен соответствующей Алматинской государственной городской и соответствующим государственным областным инспекциям по карантину растений".
Премьер-Министр
Республики Казахстан