Ақмола және Қостанай облыстарының ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiн қолдау жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 8 мамырдағы N 809
Ақмола және Қостанай облыстарының ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiне қолдау көрсету, оларды жанар-жағар және басқа да материалдық-техникалық ресурстармен қамтамасыз ету және "Росконтракт" ашық акционерлiк қоғамы - стратегиялық инвестормен өзара қарым-қатынасты реттеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Росконтракт" ашық акционерлiк қоғамының, Ақмола және Қостанай облыстары әкiмдерiнiң Ақмола облысының Державин, Жақсы, Есiл және Қима аудандары мен Қостанай облысының Октябрь ауданының шаруашылықтарын дамыту жөнiндегi инвестициялық бағдарламаларды 1997 жылғы астық өсiрудi қамтамасыз ету үшiн қажеттi көлемде қаржыландыруды жалғастыру туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Ақмола және Қостанай облыстарының әкiмдерi он күндiк мерзiм iшiнде "Росконтракт" ашық акционерлiк қоғамымен 1997 жылғы қаражатты инвестициялау мөлшерi мен тәртiбi туралы мәселенi пысықтасын және шешсiн.
3. "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамы бiр ай мерзiм iшiнде оның шаруашылықтарға үстiмiздегi жылдың көктемгi дала жұмыстарына мұнай өнiмдерiн, қосалқы бөлшектер, техникалар, басқа да материалдық-техникалық және қаржы ресурстарын уақытында бергенiн ескере отырып, "Росконтракт" ашық акционерлiк қоғамымен 1997 жылдың астығын несиелендiруге арналған шарттың болуы және оның орындалуы талабымен, мемлекеттiк резервтi азайтудың есебiнен Ақмола және Қостанай облыстарының жоғарыда көрсетiлген аудандарының элеваторларындағы облыс шаруашылықтары мемлекеттiк ресурсқа құйған 100 мың тонна бидайды "Росконтракт" ашық акционерлiк қоғамына қайта ресiмдесiн.
Ақмола және Қостанай облыстарының әкiмдерi 1997 жылдың егiсiнен 100 мың тонна астықты мемлекеттiк резервке қайтаруды қамтамасыз етсiн.
Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары Ж.С.Кәрiбжановқа жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О мерах по поддержке сельскохозяйственных товаропроизводителей Акмолинской и Кустанайской областей
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 мая 1997 г. N 809
В целях оказания поддержки сельскохозяйственным товаропроизводителям Акмолинской и Кустанайской областей, обеспечения их горюче-смазочными и другими материально-техническими ресурсами и урегулирования взаимоотношений со стратегическим инвестором - открытым акционерным обществом "Росконтракт" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение открытого акционерного общества "Росконтракт", акимов Акмолинской и Кустанайской областей о продолжении финансирования инвестиционной программы по развитию хозяйств Державинского, Жаксынского, Есильского и Кийминского районов Акмолинской области и Октябрьского района Кустанайской области в объемах, необходимых для обеспечения выращивания урожая в 1997 году.
2. Акимам Акмолинской и Кустанайской областей в десятидневный срок проработать и решить с открытым акционерным обществом "Росконтракт" вопрос о размерах и порядке инвестирования средств в 1997 году.
3. Закрытому акционерному обществу "Продовольственная контрактная корпорация" в месячный срок переоформить на элеваторах вышеуказанных районов Акмолинской и Кустанайской областей на открытое акционерное общество "Росконтракт" 100 тыс. тонн зерна, поставленного хозяйствами области в государственные ресурсы, за счет уменьшения государственного резерва, при условии наличия и выполнения договора с открытым акционерным обществом "Росконтракт" на кредитование урожая 1997 года, имея в виду своевременные поставки им хозяйствам нефтепродуктов, запасных частей, техники, других материально-технических и финансовых ресурсов под весенние полевые работы текущего года.
Акимам Акмолинской и Кустанайской областей обеспечить возврат в государственные резервы 100 тыс. тонн зерна из урожая 1997 года.
Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Карибжанова Ж.С.
Премьер-Министр
Республики Казахстан