Электр энергетикасы объектiлерiнiң мемлекеттiк акциялар пакетiн мүлiктiк жалға беру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 4 маусымдағы N 921
"Электр энергетикасындағы жекешелендiру және қайта құрылымдау бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 30 мамырдағы N 663 P960663_ қаулысына сәйкес және электр энергетикасы объектiлерiн 1997/98 жылғы күзгi-қысқы жұмыс режимiне әзiрлеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк пен активтердi басқару департаментi:
Қазақстан Республикасы Энергетика және табиғи ресурстар министрлiгiмен бiрлесiп "Атырауэнерго" акционерлiк қоғамын "Атырау электр тарату желiсi компаниясы" және "Атырау ЖЭО" екi дербес акционерлiк қоғамға бөлу жолымен қайта ұйымдастыру жөнiнде заңда белгiленген тәртiппен шаралар қабылдасын;
акционерлiк қоғамның Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Жекешелендiру департаментiне сату үшiн бұрын берiлген мемлекеттiк акциялар пакетi 1-қосымшаға сәйкес қайтарып алынсын;
Қазақстан Республикасы Энергетика және табиғи ресурстар министрлiгiмен және облыстардың әкiмдерiмен бiрлесiп жоғарыда аталған акционерлiк қоғамдардың, мемлекеттiк акциялар пакетiн кейiн акциялардың 60 процентiне дейiн сатуға, оның iшiнде:
электр станцияларын - 1997 жылғы 1 шiлдеге дейiн;
<*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтың 6-абзацы күшiн жойды - ҚРҮ-нiң 1997.08.01.
N 1206 қаулысымен.
P971206_
2. 2-қосымшаға сәйкес құрамда жұмыс тобы құрылсын.
Жұмыс тобы 1997 жылғы 10 маусымға дейiнгi мерзiмде аймақтық
электр тарату желiсi компаниялары мен электр станцияларының
берешектерiн қайта құрылымдау тетiгiн әзiрлесiн.
3. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары Д.Т.Дүйсеновке жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 4 маусымдағы
N 921 қаулысына
1 қосымша
Акцияларының мемлекеттiк пакетi мүлiктiк жалға
берiлетiн акционерлiк қоғамдардың
ТIЗБЕСI
_______________________________________________________________
|  Объектiлердi тендерге
Акционерлiк қоғамдардың атауы    |дайындауға жауапты органдар
_____________________________________|_________________________
Электр станциялары
"Ақтөбе ЖЭО" АҚ                        Облыс әкiмi, Мемлекеттiк
мүлiк және активтердi
басқару департаментiнiң
аумақтық комитетi
"Талдықорған ЖЭС" АҚ                   Бұл да
"Жылу орталығы" АҚ (Қызылорда 6-ЖЭО)   Бұл да

О мерах по передаче в имущественный наем государственных пакетов акций объектов электроэнергетики
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июня 1997 г. N 921
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 мая 1996 г. N 663 P960663_ "О программе приватизации и реструктуризации в электроэнергетике" и в целях подготовки объектов электроэнергетики к осенне-зимнему режиму работы 1997/98 года Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Департаменту управления государственным имуществом и активами Министерства финансов Республики Казахстан:
совместно с Министерством энергетики и природных ресурсов Республики Казахстан в недельный срок в установленном законодательством порядке принять меры по реорганизации акционерного общества "Атырауэнерго" путем разделения на два самостоятельных акционерных общества "Атырауская распределительная электросетевая компания" и "Атырауская ТЭЦ";
отозвать государственные пакеты акций акционерных обществ, ранее переданные для продажи Департаменту по приватизации Министерства финансов Республики Казахстан, согласно приложению 1;
совместно с Министерством энергетики и природных ресурсов Республики Казахстан и акимами областей подготовить и провести в установленном законодательством порядке тендеры по передаче в имущественный наем государственных пакетов акций вышеуказанных акционерных обществ, с последующей продажей до 60 процентов акций, в том числе:
электрических станций - до 1 июля 1997 года; <*>
Сноска. Абзац шестой утратил силу - постановлением Правительства РК от 1 августа 1997 г. N 1206 P971206_ .
2. Образовать рабочую комиссию в составе согласно приложению 2.
Рабочей комиссии в срок до 10 июня 1997 года разработать механизм реструктуризации задолженностей региональных распределительных электросетевых компаний и электрических станций.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Д.Т. Дуйсенова.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 4 июня 1997 г. N 921
Перечень
акционерных обществ, государственные пакеты акций
которых передаются в имущественный наем
--------------------------------------------------------------------
Наименование акционерных обществ   !  Орган, ответственный за
!  подготовку объектов к
!         тендеру
--------------------------------------------------------------------
Электрические станции
АО "Актюбинская ТЭЦ"                     Аким области,
территориальный комитет
Департамента управления
государственным имуществом
и активами
АО "Талдыкорганские ТЭС"                      То же
АО "Теплоцентраль" (Кзыл-Ординская            То же
ТЭЦ-6)

"Шымкент 1,2-ЖЭО" АҚ                   Бұл да
Электр тарату желiсi компаниялары
"Ақтөбе ЭТК" АҚ                        Бұл да
"Жамбыл ЭТК" АҚ                        Бұл да
"Жезқазған ЭТК" АҚ аудандық АҚ-мен     Бұл да
"Батыс Қазақстан ЭТК" АҚ               Бұл да
"Қызылорда ЭТК" АҚ                     Бұл да
"Қостанай ЭТК" АҚ                      Бұл да
"Маңғыстау ЭТК" АҚ                     Бұл да
"Павлодар ЭТК" АҚ                      Бұл да
"Солтүстiк Қазақстан ЭТК" АҚ           Бұл да
"Талдықорған ЭТК" АҚ                   Бұл да
"Торғай ЭТК" АҚ                        Бұл да
"Оңтүстiк Қазақстан ЭТК" АҚ            Бұл да
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 4 маусымдағы
N 921 қаулысына
2 қосымша
Жұмыс комиссиясының құрамы
Храпунов В.В.            - Қазақстан Республикасының Энергетика
және табиғи ресурстар министрi,
төраға
Қалмырзаев С.С.          - Қазақстан Республикасы Қаржы министр.
лiгi Мемлекеттiк мүлiк пен активтердi
басқару департаментiнiң директоры,
төрағаның орынбасары
Утепов Э.К.              - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгiнiң Жекешелендiру
жөнiндегi департаментiнiң директоры
Тиесов С.А.              - Қазақстан Республикасы Энергетика
және табиғи ресурстар министрлiгiнiң
Электрэнергетика департаментiнiң
директоры
Руденко Ю.С.             - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгi материалдық салалар
департаментiнiң директоры
Бертiсбаев Н.Б.          - Қазақстан Республикасының Энергетика
және табиғи ресурстар министрлiгi
Электрэнергетикасы департаментi
директорының орынбасары
Раханов М.С.             - Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлiгi Жекешелендiру жөнiндегi
департаментi директорының орынбасары
Мәдиев Б.М.              - Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк пен
активтердi басқару департаментiнiң
басқарма бастығы
Жанысов Е.Т.             - Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлiгi Жекешелендiру жөнiндегi
департаментiнiң басқарма бастығы
Барамысова Г.А.          - Қазақстан Республикасы Энергетика
және табиғи ресурстар министрлiгi
Электрэнергетика департаментiнiң
бөлiм бастығы

АО "Шымкентские ТЭЦ-1, 2"                     То же
Распределительные электросетевые компании
АО "Актюбинская РЭК"                          То же
АО "Жамбылская РЭК"                           То же
АО "Жезказганская РЭК" с районными АО         То же
АО "Западно-Казахстанская РЭК"                То же
АО "Кзыл-Ординская РЭК"                       То же
АО "Кустанайская РЭК"                         То же
АО "Мангистауская РЭК"                        То же
АО "Павлодарская РЭК"                         То же
АО "Северо-Казахстанская РЭК"                 То же
АО "Талдыкорганская РЭК"                      То же
АО "Торгайская РЭК"                           То же
АО "Южно-Казахстанская РЭК"                   То же
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 4 июня 1997 г. N 921
Состав рабочей комиссии
Храпунов В.В.          - Министр энергетики и природных
ресурсов Республики Казахстан,
председатель
Калмурзаев С.С.        - Директор Департамента управления
государственным имуществом и
активами Министерства финансов
Республики Казахстан, заместитель
председателя
Утепов Э.К.            - Директор Департамента по приватизации
Министерства финансов Республики
Казахстан
Тиесов С.А.            - Директор Департамента
электроэнергетики Министерства
энергетики и природных ресурсов
Республики Казахстан
Руденко Ю.С.           - Директор Департамента материальных
отраслей Министерства финансов
Республики Казахстан
Бертисбаев Н.Б.        - заместитель Директора Департамента
электроэнергетики Министерства
энергетики и природных ресурсов
Республики Казахстан
Раханов М.С.           - заместитель Директора Департамента по
приватизации Министерства финансов
Республики Казахстан
Мадиев В.М.            - начальник управления Департамента
управления государственным имуществом
и активами Министерства финансов
Республики Казахстан
Жанисов Е.Т.           - начальник управления Департамента по
приватизации Министерства финансов
Республики Казахстан
Барамысова Г.А.        - начальник отдела Департамента
электроэнергетики Министерства
энергетики и природных ресурсов
Республики Казахстан