Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 19 наурыздағы N 3419 Жарлығын жүзеге асыру жөнiндегi шараларды бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 12 маусымдағы N 965. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 қыркүйектегі N 1411 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.19. N 1411 Қаулысымен.
"Көшi-қон саясатының 2000 жылға дейiнгi негiзгi бағыттары туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 19 наурыздағы N 3419 Жарлығын U973419_ жүзеге асыру жөнiндегi орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың келiсiлген iс-қимылын қамтамасыз ету және мемлекеттiк реттеудiң рөлiн күшейту, көшi-қон процестерiн тұрақтандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Көшi-қон саясатының 2000 жылға дейiнгi негiзгi бағыттары туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 19 наурыздағы N 3419 Жарлығын жүзеге асыру жөнiндегi ұсынылып отырған шаралар бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдары осы қаулыны жүзеге асыру жөнiнде шаралар қабылдасын. 3. Облыстар мен Алматы қаласының өкiмдерi 1997 жылғы iшiнде аймақтық өзiндiк ерекшелiктерiн ескере отырып (әлеуметтiк-экономикалық, демографиялық, экологиялық) көшi-қонның орта мерзiмдi кезеңге арналған аймақтық бағдарламаларын бекiтсiн және оларды жергiлiктi бюджет есебiнен қаржыландыруды жүзеге асырсын. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 12 маусымдағы N 965 қаулысымен бекiтiлген "Көшi-қон саясатының 2000 жылға дейiнгi негiзгi бағыттары туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 19 наурыздағы N 3419 Жарлығын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар ___________________________________________________________________ Рет| Шаралар | Жүзеге асыру нысаны N | | ___________________________________________________________________ 1 | 2 | 3 ___________________________________________________________________ 1. "Босқындар туралы" Заң жобасын Заң жобасы әзiрлеу 2. "Иммиграция квотасы туралы" Қазақстан Жарлықтың, қаулының Республикасы Президентi Жарлығының жобалары жобасын және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң оны жүзеге асыру туралы қаулысын әзiрлеу 3. Келiсiмдердi әзiрлеу: ұлты қазақ Келiсiм жобасы адамдардың Монғолия азаматтығынан шығуының жеңiлдетiлген тәртiбi туралы ТМД елдерiмен екi жақты деңгейде Бұл да және достастық шеңберiнде азаматтық алудың жеңiлдетiлген тәртiбi туралы ұлты қазақ Монғолия азаматтарының Бұл да шекарадан кедергiсiз транзиттi өтуi туралы 4. Шет елдердегi қазақ диаспорасы Нұсқаулық өкiлдерiнiң Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келуi туралы өтiнiмдерiн қарау тәртiбi туралы нұсқаулықты әзiрлеу 5. БҰҰ-ның, Халықаралық Еңбек Ұйымының Конвенциялар тiзбесi, (ХЕҰ) және Көшi-қон жөнiндегi Заң жобалары халықаралық ұйымның (ҚХҰ) көшi-қон проблемалары жөнiндегi Конвенцияларының тiзбесiн айқындап, оны Қазақстан Республикасы Үкiметiне қарауға және Қазақстан Республикасы Парламентiнiң бекiтуiне енгiзу үшiн ұсыну 6. Тарихи отанына қайтып оралуына тiлек Иммиграция квотасы бiлдiрген ұлты қазақ адамдарының жөнiндегi ақпараттар санын айқындау мен ұсыныстар 7. Репатрианттардың кәсiпкерлiк қызметтегi ұлттық Қазақстан Республикасы қолөнердiң қайта жаңғыртылуын Үкiметi қаулысының қамтамасыз ететiн жұмыс орындарын жобасы, министрлiктердiң, құруға жәрдемдесу жергiлiктi атқарушы органдардың шешiмдерi 8. Қоныс аударушыларды қаржылық Қазақстан Республикасы қамтамасыз ету, жұмысқа қаулысының жобасы, орналастыру және олардың бейiмделуi жергiлiктi атқарушы органдардың шешiмi 9. Көшi-қон процесстерiн реттеу Қазақстан Республикасының мақсатында көшi-қон себептерiн Үкiметiне ақпарат беру талдау ___________________________________________________________________ N | Орындалу мерзiмi |Орындаушылар ___________________________________________________________________ | 4 | 5 ___________________________________________________________________ 1. 1999 жылдың II тоқсаны Еңбекәлеуметминi, Сыртқыiсминi, Iшкiiсминi, ҰҚК (келiсiмi бойынша) 2. жыл сайын Еңбекәлеуметминi, Қаржыминi, Әдiлетминi, Сыртқыiсминi, Iшкiiсминi, Көлiккомминi, облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi 3. 1997 жылдың IV тоқсаны Сыртқыiсминi, Еңбекәлеуметминi, Әдiлетминi, Iшкiiсминi, ҰҚК (келiсiмi бойынша) 1997-1999 жылдар Сыртқыiсминi, Iшкiiсминi, Еңбекәлеуметминi 1998 жылдың III тоқсаны Сыртқыiсминi, Қорғанысминi, Көлiккомминi, Еңбекәлеуметминi 4. 1997 жылдың III тоқсаны Еңбекәлеуметминi, Сыртқыiсминi, Iшкiiсминi, ҰҚК (келiсiмi бойынша) 5. 1997-1999 жылдар Еңбекәлеуметминi, Сыртқыiсминi, Әдiлетминi 6. жыл сайын Сыртқыiсминi, Еңбекәлеуметминi, Iшкiiсминi, облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi 7. жыл сайын Экономсаудаминi, Ұлттық Банк (келiсiм бойынша), Еңбекәлеуметминi, облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi 8. жыл сайын Еңбекәлеуметминi, облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi 9. жыл сайын Еңбекәлеуметминi

Об утверждении мероприятий по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 19 марта 1997 г. N 3419
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июня 1997 г. N 965. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2009 года № 1411
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2009 № 1411.
В целях стабилизации миграционных процессов, усиления роли государственного регулирования и обеспечения согласованных действий центральных и местных исполнительных органов по реализации Указа Президента Республики от 19 марта 1997 г. N 3419 U973419_ "Об основных направлениях миграционной политики до 2000 года" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые мероприятия по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 19 марта 1997 г. N 3419 "Об основных направлениях миграционной политики до 2000 года".
2. Центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан принять меры по реализации данного постановления.
3. Акимам областей и г. Алматы в 1997 году утвердить региональные программы миграции на среднесрочный период с учетом специфических особенностей региона (социально-экономических, демографических, экологических), с осуществлением их финансирования за счет соответствующих местных бюджетов.
Премьер-Министр Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июня 1997 г. N 965
Мероприятия по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 19 марта 1997 г. N 3419 "Об основных направлениях миграционной политики до 2000 года" --------------------------------------------------------------------- N ! Мероприятия !Форма реализации! Сроки ! Исполнители п/п! ! !исполнения! --------------------------------------------------------------------- 1 ! 2 ! 3 ! 4 -------------------------------------------------------------------- 1 Разработка проекта Проект Закона II квартал Минтрудсоцза- Закона "О беженцах" 1999 года щиты, МИД, МВД, КНБ (по согласованию) 2 Разработка проектов Проекты Указа, ежегодно Минтрудсоцза- Указа Президента постановления щиты, Минфин, Республики Казахстан Минюст, МИД, "О квоте иммиграции" МВД, и постановления Минтранском, Правительства акимы областей Республики Казахстан о и г. Алматы его реализации 3 Разработка Соглашений: об упрощенном порядке Проект IV квартал МИД, Минтруд- выхода из гражданства Соглашения 1997 года соцзащиты, Монголии лиц казахской Минюст, МВД, национальности КНБ (по согласованию) об упрощенном порядке То же 1997-1999 МИД, МВД, приобретения годы Минтрудсоцза- гражданства со щиты странами СНГ на двухстороннем уровне и в рамках содружества о беспрепятственном То же III квартал МИД, транзитном 1998 года Минобороны, пересечении границ Минтранском, лицами казахской Минтрудсоцза- национальности - щиты гражданами Монголии 4 Разработка Инструкции Инструкция III квартал Минтрудсоцза- о порядке рассмотрения 1997 года щиты, МИД, ходатайств о въезде в МВД, КНБ (по Республику Казахстан согласованию) на постоянное жительство представителей казахской диаспоры за рубежом 5 Определение перечня Перечень 1997-1999 Минтрудсоцза- Конвенций ООН, Конвенций, годы щиты, МИД, Международной проекты законов Минюст организации труда (МОТ) и Международной организации по миграции (МОМ) по проблемам миграции и представить его Правительству Республики Казахстан для рассмотрения и внесения Конвенций в Парламент Республики Казахстан на ратификацию 6 Определение численности Информация и ежегодно МИД, лиц казахской предложения по Минтрудсоцза- национальности, квоте иммиграции щиты, МВД, изъявивших желание акимы областей вернуться на и г. Алматы историческую родину 7 Содействие в создании Проект ежегодно Минэкономторг, рабочих мест, постановления Нацбанк (по обеспечивающих Правительства согласованию), возрождение Республики Минтрудсоцза- национальных ремесел Казахстан, щиты, акимы репатриантов в решения областей и предпринимательской министерств, г. Алматы деятельности местных испол- нительных органов 8 Финансовое обеспечение, Проект ежегодно Минтрудсоцза- трудоустройство и постановления щиты, акимы адаптация переселенцев Правительства областей и Республики г. Алматы Казахстан, решения министерств, местных испол- нительных органов 9 Анализ причин миграции Информация ежегодно Минтрудсоцза- с целью регулирования Правительству щиты миграционных процессов Республики Казахстан