Бұрынғы "Қарағандышахтыкөмiр" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының берешек мәселелерiн шешу жөнiндегi және Қарағанды көмiр бассейнi кәсiпорындарын қаржы-экономикалық сауықтыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 14 маусымдағы N 973
Бұрынғы "Қарағандышахтыкөмiр" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны және "Қарағандышахтыкөмiр" жабық үлгiдегi акционерлiк қоғамының берешек мәселелерiн шешу, Қарағанды көмiр бассейнi кәсiпорындарын қаржы-экономикалық сауықтыру, жұмыс орындарын сақтау, инвестицияларды тарту және энергия тарату рыногында бәсекелестiктi дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкiне "Қарағандышахтыкөмiр" жабық үлгiдегi акционерлiк қоғамының берешектерiн қайта құрылымдау үшiн Қазақстан Республикасының мемлекеттiк медетшi банкiне 1997 жылдың республикалық бюджетiнде көзделген қаржының есебiнен 438 млн.теңге сомасында қаржылық қаражат бөлсiн.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкi:
"Қарағандышахтыкөмiр" жабық үлгiдегi акционерлiк қоғамының берешектерiн қайта құрылымдауда, кестеге сәйкес (қоса берiлiп отыр) көрсетiлген сомалар шегiнде процентсiз несие беру нысанында мақсатты қайтарымды қаржыландыруды қамтамасыз етсiн;
көрсетiлген несие берудi оның қайтаруын қамтамасыз ететiн ("Қарағандышахтыкөмiр" жабық үлгiдегi акционерлiк қоғамының банкроттығы туралы iс бойынша iс қозғалған жағдайда оны бiрiншi кезекте өтеу) "Қарағандышахтыкөмiр" жабық үлгiдегi акционерлiк қоғамымен тиiстi шарт жасау жолымен қаржыландырылған күнiнен бастап 6 айдан аспайтын мерзiм нысанында жүзеге асырсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi салық заңдарына сәйкес "Қарағандышахтыкөмiр" ашық үлгiдегi акционерлiк қоғамына 1997 жылдың аяғына дейiн жеке тұлғалардан табыс салығы мен Зейнетақы қоры төлемдерiнен басқа салықтарды төлеу жөнiнде мерзiм берсiн.
4. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi республикалық бюджет есебiнен қаржыландырылатын бюджеттiк мекемелер үшiн көмiр берушiлердiң конкурсын өткiзу кезiнде 1997 жылдың екiншi жарты жылдығында "Қарағандыкөмiр" ашық үлгiдегi акционерлiк қоғамынан республикалық бюджет мекемелерiне көмiр сатып алу мүмкiндiктерiн қарасын.
Облыс әкiмдерiне жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен көмiр беруге
арналған конкурсты өткiзу кезiнде республикалық бюджеттiк мекемелер
үшiн өткiзiлген конкурстың нәтижесi ұсынылсын.

О мерах по решению проблемы задолженностей бывшего Республиканского государственного предприятия "Карагандашахтуголь" и по финансово-экономическому оздоровлению предприятий Карагандинского угольного бассейна
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июня 1997 г. N 973
В целях решения проблем задолженностей бывшего Республиканского государственного предприятия "Карагандашахтуголь" и акционерного общества закрытого типа "Карагандашахтуголь", финансово-экономического оздоровления предприятий Карагандинского угольного бассейна, сохранения рабочих мест, привлечения инвестиций и развития конкуренции на рынке энергоносителей Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан выделить государственному Реабилитационному банку Республики Казахстан финансовые средства в сумме 438 млн. тенге для реструктуризации задолженности акционерного общества закрытого типа "Карагандашахтуголь", за счет ассигнований, предусмотренных в республиканском бюджете 1997 года государственному Реабилитационному банку Республики Казахстан.
2. Государственному Реабилитационному банку Республики Казахстан:
обеспечить целевое возвратное финансирование реструктуризации задолженности акционерного общества закрытого типа "Карагандашахтуголь" в форме предоставления беспроцентной ссуды в пределах указанной суммы согласно графику (прилагается);
предоставление указанной ссуды осуществить в форме, обеспечивающей ее возврат (либо ее первоочередное погашение в случае возбуждения судом производства по делу о банкротстве акционерного общества закрытого типа "Карагандашахтуголь") в срок, не превышающий 6 месяцев со дня начала финансирования, путем заключения соответствующего договора с акционерным обществом закрытого типа "Карагандашахтуголь".
3. Министерству финансов Республики Казахстан в соответствии с налоговым законодательством предоставить акционерному обществу открытого типа "Карагандакомир" отсрочку до конца 1997 года по уплате налогов, за исключением подоходного налога с физических лиц и платежей в Пенсионный фонд.
4. Министерству экономики Республики Казахстан при проведении конкурса поставщиков угля для бюджетных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета, рассмотреть возможность закупки угля для республиканских бюджетных учреждений у акционерного общества открытого типа "Карагандакомир" во втором полугодии 1997 года.
Рекомендовать акимам областей при проведении конкурса на поставку угля за счет средств местных бюджетов учитывать результаты конкурса, проведенного для республиканских бюджетных учреждений.

5. Осы қаулының атқарылуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары А.С.Павловқа жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 14 маусымдағы
N 973 қаулысына
қосымша
Қаражаттарды бөлу кестесi
_______________________________________________________________
Датасы           |        Сомасы (теңге)
__________________________________|____________________________
1997 жылдың маусымы               |    200 000 000
1997 жылдың шiлдесi               |    138 000 000
1997 жылдың тамызы                |    100 000 000
__________________________________|____________________________
|
Жиынтығы                      |    438 000 000
__________________________________|____________________________

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Павлова А.С.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 14 июня 1997 г. N 973
График
выделения средств
---------------------------------------------------------------------
Дата                     !          Сумма (тенге)
!
---------------------------------------------------------------------
июнь 1997 года                     200 000 000
июль 1997 года                     138 000 000
август 1997 года                   100 000 000
---------------------------------------------------------------------
Итого                              438 000 000
---------------------------------------------------------------------