Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарының, ведомстволарының басшыларына, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң қызметкерлерiне қызмет куәлiктерiн ресiмдеудiң және берудiң тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 24 маусымдағы N 1008 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 21 қазандағы N 1622 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.10.21 N 1622 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi Қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарының, ведомстволарының басшыларына, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң қызметкерлерiне қызмет куәлiктерiн ресiмдеудiң және берудiң тәртiбi туралы ереже бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
2. "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарының, ведомстволарының басшыларына, Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының қызметкерлерiне қызмет куәлiктерiн ресiмдеу және беру тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiiнң 1996 жылғы 23 қаңтардағы N 82 қаулысының P960082_ күшi жойылған деп танылсын. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 24 маусымдағы N 1008 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарының ведомстволарының басшыларына, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң қызметкерлерiне қызмет куәлiктерiн ресiмдеудiң және берудiң тәртiбi туралы ЕРЕЖЕ I. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органы, ведомствосы басшысының, оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi қызметкерiнiң қызмет куәлiгi оның Премьер-Министр Кеңсесiнде, министрлiкте, мемлекеттiк комитетте, Қазақстан Республикасының өзге орталық атқарушы органында және ведомствосында Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысымен немесе Премьер-Министрiнiң Кеңсесi Басшысының бұйрығымен тағайындалып, iс жүзiнде атқаратын лауазымын растайтын ресми құжат болып табылады.
2. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi, Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысы қол қойған куәлiктер олардың иелерiне Қазақстан Республикасы Президентiнiң Резиденциясына (Республикасы алаңы, 4), Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiне (Республика алаңы, 13), Парламент Үйiне, Қазақстан Республикасының барлық мемлекеттiк органдары мен өзге ұйымдарының үй-жайларына кiру құқығын бередi.
II. Куәлiктердi әзiрлеу және ресiмдеу тәртiбi
3. Куәлiктердi әзiрлеу Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесi Мемлекеттiк қызмет және кадр жұмысы бөлiмi мен Республикалық мемлекеттiк өндiрiстiк-пайдалану бiрлестiгiне жүктеледi.

Об утверждении Положения о порядке оформления и выдачи служебных удостоверений руководителям центральных исполнительных органов, ведомств Республики Казахстан, работникам Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1997 г. N 1008. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 октября 2009 года № 1622
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.10.2009 № 1622.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить Положение о порядке оформления и выдачи служебных удостоверений руководителям центральных исполнительных органов, ведомств Республики Казахстан, работникам Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан (прилагается).
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 1996 г. N 82 P960082_ "Об утверждении Положения о порядке оформления и выдачи служебных удостоверений руководителям центральных исполнительных органов, ведомств Республики Казахстан, работникам Аппарата Правительства Республики Казахстан".
Премьер-Министр Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1997 г. N 1008
Положение
о порядке оформления и выдачи служебных
удостоверений руководителям центральных
исполнительных органов, ведомств Республики Казахстан,
работникам Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
I. Общие положения
1. Служебное удостоверение руководителя центрального исполнительного органа, ведомства Республики Казахстан, его заместителей, работника Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан является официальным документом, подтверждающим фактически занимаемую должность в Канцелярии Премьер-Министра, министерстве, государственном комитете, ином центральном исполнительном органе и ведомстве Республики Казахстан, на которую он назначен постановлением Правительства или приказом Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
2. Удостоверения, подписанные Премьер-Министром Республики Казахстан, Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, дают их владельцам право входа в Резиденцию Президента Республики Казахстан (Площадь Республики, 4), Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан (Площадь Республики, 13), Дом Парламента, в здания всех государственных органов и иных организаций Республики Казахстан.
II. Порядок изготовления и оформления удостоверений
3. Изготовление удостоверений возлагается на Отдел государственной службы и кадровой работы и республиканское государственное производственно-эксплуатационное объединение Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.

4. Куәлiктердiң мұқабалары Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасы бейнеленген және баспа шрифтiмен: "Қазақстан Республикасының Үкiметi" деп жазылған қоңыр түстi табиғи былғарыдан жасалады. Куәлiктiң айқара ашылған күйiндегi көлемi 65х190 мм.
5. Куәлiктердiң жапсырмалары (62х88 мм) қорғаныш тангирмен қамтамасыз етiлген, куәлiктiң жоғарғы бөлiгiнде жоғарғы жиегiнен 9 мм қашықтықта тангир торының шектерiнде: "Қазақстан Республикасы" деп жазылған және ұлттық өрнек ойылған қорғаныш жолағы (микрошрифт) бар. Жапсырманың сол жақтағы бұрышында фотосуретке арналған орын бар. Жапсырманың ортасында шаңырақтың стилдi бейнесi бар, оның iшiнде шапағын шашқан күн мен Қазақстан Республикасының ұлттық рәмiзi - қанат қаққан қыран бейнесi бар. Жапсырманың оң жақтағы сол жақ бұрышында Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасы мен ұлттық өрнек бейнеленген. Жапсырманың ортасында шаңырақтың стилдi бейнесi бар, оның iшiнде шапағын шашқан күн мен Қазақстан Республикасының ұлттық рәмiзi - қанат қаққан қыран бейнесi орын тепкен.
6. Куәлiктiң iшкi сол және оң жақтарында қорғаныс жолағына жоғарыда баспа шрифтiмен қазақ және орыс тiлдерiнде көк бояумен мынадай мәтiн терiледi: "Қазақстан Республикасы"- мемлекеттiк органдардың басшылары үшiн, "Премьер-Министрдiң Кеңсесi"- Премьер-Министр Кеңсесiнiң қызметшiлерi және өзге де қызметкерлер үшiн. Үзiк жолақтан төменде қара шрифтiмен куәлiктiң нөмiрi, оның иесiнiң фамилиясы, аты, әкесiнiң аты, ие болып отырған лауазымы көрсетiледi. Төменде iшкi сол жағында Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң, Премьер-Министр Кеңсесi Басшысының қолы тұрады. Iшкi оң жағындағы төменгi шетiнде куәлiктiң қолданылу мерзiмi (әдетте, екi жылға берiледi) көрсетiледi. Куәлiктiң iшкi сол жағында ақ түстi бұрышсыз, түрлi-түстi көлемi 30х40 мм фотосурет (анфас) жапсырылады.
7. Куәлiкке қойылған қолдан кейiн фотосуреттiң оң жақтағы төменгi бұрышында елтаңбасы бар мөрдiң таңбасы басылады. Куәлiктiң дайындалған сол және оң жапсырмалары мөлдiр қорғаныш үлдiрiне бастырылады.
III. Куәлiктi берудiң тәртiбi
8. Куәлiктер:
а) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң қолы қойылып Үкiметтiң құрамына кiрмейтiн орталық атқарушы органдардың басшыларына, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органдары басшыларының орынбасарларына, ведомстволардың басшыларына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысына, Премьер-Министр Кеңсесi Басшысының орынбасарларына, Премьер-Министр Кеңсесi бөлiмдерiнiң меңгерушiлерiне, меңгерушiлердiң орынбасарларына, сондай-ақ оларға теңестiрiлген лауазымды адамдарға, Үкiметiнiң шешiмiмен құрылған басқа да ұйымдардың басшыларына:
б) Премьер-Министр Кеңсесi Басшысының қолы қойылып - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнiң басқа қызметкерлерiне берiледi;
в) лауазымды адамдардың жекелеген санатына куәлiктер Премьер-Министр Кеңсесi Басшысының рұқсатымен берiлуi мүмкiн.
Тиiсiнше ресiмделмеген куәлiктер жарамсыз саналады.
Премьер-Министр Кеңсесiне уақытша жұмысқа қабылданған қызметкерлерге Құжаттамалық қамтамасыз ету және қызмет көрсету бөлiмi белгiленген үлгiдегi уақытша рұқсаттама бередi.

4. Обложки удостоверений изготавливаются из натуральной кожи коричневого цвета с изображением Государственного герба Республики Казахстан и надписью типографским шрифтом: "Казакстан Республикасынын Yкiметi". В развернутом виде удостоверения имеют размер 65х190 мм.
5. Вкладыши удостоверений (форматом 62х88 мм) обеспечены защитным тангиром, в верхней части удостоверения на расстоянии 9 мм от верхнего края на границах тангирных сеток находится защитная полоса (микрошрифт) с надписью: "Казахстан Республикасы" и национальным орнаментом. На вкладышах слева в левом углу место для фотографии. В центре вкладыша находится стилизованное изображение шанырака, внутри которого помещено изображение солнца с лучами и парящего орла - национального символа Республики Казахстан. На вкладышах справа в левом углу находится изображение Государственного герба Республики Казахстан и национального орнамента. В центре вкладыша находится стилизованное изображение шанырака, внутри которого помещено изображение солнца с лучами и парящего орла - национального символа Республики Казахстан.
6. На левой и правой внутренних сторонах удостоверения выше защитной полосы типографским шрифтом на казахском и русском языках синей краской набирается текст: "Республика Казахстан" - для руководителей государственных органов, "Канцелярия Премьер-Министра" - для служащих и иных работников Канцелярии Премьер-Министра. Ниже отбивочной полосы черным шрифтом указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество, занимаемая должность его владельца. Внизу, на левой внутренней стороне, располагается подпись Премьер-Министра Республики Казахстан, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра. По нижнему краю правой внутренней стороны указывается срок действия удостоверения (как правило, выдается сроком на два года). На левой внутренней стороне удостоверения наклеивается цветная фотография (анфас) без светлого угла размером 30х40 мм.
7. После подписи удостоверения в правом нижнем углу фотографии накладывается оттиск гербовой печати. Полностью подготовленные левый и правый вкладыши удостоверения впрессовываются в прозрачную защитную пленку.
III. Порядок выдачи удостоверений
8. Удостоверения выдаются:
а) за подписью Премьер-Министра Республики Казахстан - руководителям центральных исполнительных органов, не входящих в состав Правительства, и их заместителям, заместителям руководителей центральных исполнительных органов Республики Казахстан, руководителям ведомств, Руководителю Канцелярии Премьер-Министра, заместителям Руководителя Канцелярии Премьер-Министра, заведующим, заместителям заведующих отделами Канцелярии Премьер-Министра, а также должностным лицам, приравненным к ним, руководителям других организаций, созданных решением Правительства;
б) за подписью Руководителя Канцелярии Премьер-Министра - другим работникам Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан;
в) отдельной категории должностных лиц удостоверения могут быть выданы с разрешения Руководителя Канцелярии Премьер-Министра.
Удостоверения без соответствующего оформления считаются недействительными.
Сотрудникам, временно принятым на работу в Канцелярию Премьер-Министра, Отделом документационного обеспечения и обслуживания выдается временный пропуск установленного образца.

9. Лауазымға алғаш тағайындалған адамға қолын қойғызып, құжатты пайдалану ережесi мен оны сақтау тәртiбiн түсiндiрiп, куәлiктi тапсыруды Мемлекеттiк қызмет және кадр жұмысы бөлiмi жүзеге асырады. Жаңа лауазымға тағайындалған жағдайда, бұрын берiлген куәлiк мiндеттi түрде Премьер-Министр Кеңсесiнiң Мемлекеттiк қызмет және кадр жұмысы бөлiмiне қайтарылады. Премьер-Министр Кеңсесi бөлiмдерiнiң басшылары қарамағындағы қызметкерлерiнiң куәлiктерiнiң бар-жоғын дүркiн-дүркiн тексерiп отырады. Куәлiк жоғалған немесе бүлiнген жағдайда оның иесi бұл туралы Премьер-Министр Кеңсесiнiң Басшысына жазбаша нысанда баяндайды.
Куәлiктi жоғалту, бүлдiру, басқа адамдарға беру не оны белгiленген ережелердi бұза отырып пайдаланудың әрбiр фактiсi бойынша Премьер-Министр Кеңсесi Басшысының тапсырмасымен Мемлекеттiк қызмет және кадр жұмысы бөлiмi бiр апта мерзiм iшiнде қызметтiк тексеру жүргiзедi, құжатты iздеу, оқиғаның орын алуына әкеп соққан себептердi жою шараларын қабылдайды. Тексеру қорытындылары бойынша кiнәлi адамдар белгiленген тәртiпке сәйкес жауапқа тартылады.
Жоғалған куәлiктер белгiленген тәртiппен жарамсыз деп жарияланады, бұл туралы Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi жанындағы Бас күзет басқармасының Үкiмет мекемелерiн, дипломатиялық өкiлдiктердi күзету жөнiндегi милиция полкына хабарланады.
Жоғалған куәлiк бойынша қорытынды мен жаңасының берiлуiне рұқсатты Премьер-Министрдiң Кеңсесiнiң Басшысы бекiтедi де, Мемлекеттiк қызмет және кадр жұмысы бөлiмiне бередi.
Атқарып отырған лауазымнан босатылғанда, куәлiгi бар адам оны, кейiн Премьер-Министр Кеңсесiнiң Мемлекеттiк қызмет және кадр жұмысы бөлiмiне беруi үшiн кадр басқармасына (бөлiмiне) немесе жұмыс орнындағы кадр жұмысына жауапты қызметкерге тапсырады. Бұл талаптың орындалмау жағдайы Премьер-Министр Кеңсесiнiң Мемлекеттiк қызмет кадр жұмысы бөлiмiне хабарланады.
Премьер-Министр Кеңсесiнiң қызметкерi атқарып отырған қызметiнен босатылған кезде өз куәлiгiн үш күн мерзiмде Премьер-Министр Кеңсесiнiң Мемлекеттiк қызмет және кадр жұмысы бөлiмiне тапсыруы тиiс.
IV. Куәлiктердi есепке алудың және жоюдың тәртiбi
10. Куәлiктер берудiң есебiн Премьер-Министр Кеңсесiнiң Мемлекеттiк қызмет және кадр жұмысы бөлiмi арнайы кiтаптарда жүргiзедi, олар сейфте құпия құжаттармен бiрдей сақталады.
Куәлiктердi дұрыс ресiмдеу мен олардың берiлуiн есепке алу үшiн жауапкершiлiк Премьер-Министр Кеңсесiнiң Мемлекеттiк қызмет және кадр жұмысы бөлiмiнiң меңгерушiсiне жүктеледi.

9. Лицу, впервые назначенному на должность, вручение удостоверения осуществляется под роспись Отделом государственной службы и кадровой работы с разъяснением правил пользования документом и порядка его хранения. При назначении на новую должность ранее выданное удостоверение в обязательном порядке возвращается в Отдел государственной службы и кадровой работы Канцелярии Премьер-Министра. Руководители отделов Канцелярии Премьер-Министра периодически проверяют наличие удостоверений у подчиненных сотрудников. В случае утраты или порчи удостоверения его владелец докладывает об этом в письменной форме Руководителю Канцелярии Премьер-Министра.
По каждому факту утраты, порчи, передачи удостоверения другим лицам либо его использования в нарушение установленных правил по поручению Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Отделом государственной службы и кадровой работы в недельный срок проводится служебное расследование, принимаются меры к розыску документа, устранению причин, приведших к происшествию. По результатам расследования виновные привлекаются к ответственности в соответствии с установленным порядком.
Утраченные удостоверения в установленном порядке объявляются недействительными, о чем сообщается в полк милиции по охране правительственных учреждений, дипломатических представительств ГУО при Министерстве внутренних дел Республики Казахстан.
Заключение по факту утраты удостоверения и разрешение на выдачу нового утверждаются Руководителем Канцелярии Премьер-Министра и передаются в Отдел государственной службы и кадровой работы.
При освобождении от занимаемой должности лицо, имеющее удостоверение, сдает его в управление (отдел) кадров или работнику, ответственному за работу с кадрами по месту работы, с последующей передачей в Отдел государственной службы и кадровой работы Канцелярии Премьер-Министра. О случаях невыполнения этого требования сообщается в Отдел государственной службы и кадровой работы Канцелярии Премьер-Министра.
При освобождении от занимаемой должности работник Канцелярии Премьер-Министра должен в трехдневный срок сдать свое удостоверение в Отдел государственной службы и кадровой работы Канцелярии Премьер-Министра.
IV. Порядок учета и уничтожения удостоверений
10. Учет выдачи удостоверений ведется Отделом государственной службы и кадровой работы Канцелярии Премьер-Министра в специально заведенных книгах, которые хранятся в сейфе наравне с секретными документами.
Ответственность за правильность оформления и учет выдачи удостоверений возлагается на заведующего Отделом государственной службы и кадровой работы Канцелярии Премьер-Министра.

11. Премьер-Министр Кеңсесiнiң Мемлекеттiк қызмет және кадр жұмысы бөлiмiне тапсырылған, сондай-ақ республикалық органдардан берiлген куәлiктер Премьер-Министр Кеңсесiнiң Басшысы бекiтетiн тиiстi актi жасала отырып, кезең-кезеңiмен жойылуы тиiс.

11. Удостоверения, сданные в Отдел государственной службы и кадровой работы Канцелярии Премьер-Министра, а также переданные из республиканских органов, периодически подлежат уничтожению с составлением соответствующего акта, утверждаемого Руководителем Канцелярии Премьер-Министра.