Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң сот-медицина қызметiн қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 2 шiлдедегi N 1044
Азаматтардың конституциялық құқықтары мен еркiндiгiн қорғау, Мемлекеттiк құқық реформасының бағдарламасын жүзеге асыру, қылмысқа қарсы күрес пен құқық тәртiбiн нығайту жөнiндегi шараларды күшейту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Бас сот-медицина сараптамасы бюросы облыстық және Алматы қалалық сот-медицина сараптамасы бюролары функциональды бағындырылып, республикалық мемлекеттiк мекеме - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң сот медицина орталығы (бұдан әрi - Орталық) етiп қайта ұйымдастырылады.
2. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде Орталық пен оның құрылымы туралы Ереженi бекiтсiн.
3. Орталық қызметiнiң мынадай негiзгi бағыттары белгiленсiн:
белгiленген заң тәртiбiмен республиканың сот-медицина қызметiне басшылық жасау;
соңғы сатыда қайталама, аса күрделi сараптамалар жүргiзу;
сот-медицина және ғылыми кадрларды даярлау және қайта даярлау;
сот-медицина сараптамасының қазiргi заманғы әдiстерi мен әдiстемелерiн қабылдау мен құру және оларды сараптама практикасына ендiру.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк пен активтердi басқару департаментi, Алматы қаласының өкiмi 1997 жылдың аяғына дейiн Алматы қаласында Орталық үшiн ғимарат бөлу туралы мәселенi шешетiн болсын.
5. Облыстардың әкiмдерi емдеу-профилактика мекемелерiнiң жүйесiн оңтайландыруды ескере отырып, сот-медицина қызметi үшiн үй-жай бөлу және оларға қажеттi қаржылық және материалдық-техникалық көмек көрсету туралы мәселенi қарасын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О реорганизации судебно-медицинской службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июля 1997 г. N 1044
В целях защиты конституционных прав и свобод граждан, реализации Государственной программы правовой реформы, усиления мер по борьбе с преступностью и укреплению правопорядка, а также реформирования судебно-медицинской службы Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Главное бюро судебно-медицинской экспертизы Министерства здравоохранения Республики Казахстан в государственное республиканское учреждение - Центр судебной медицины Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Центр), функционально подчинив ему областные и Алматинское городское бюро судебно-медицинской экспертизы.
2. Министерству здравоохранения Республики Казахстан в месячный срок утвердить Положение о Центре и его структуру.
3. Установить следующие основные направления деятельности Центра:
руководство судебно-медицинской службой республики в установленном законодательством порядке;
производство повторных, особо сложных экспертиз последней инстанции;
подготовку и переподготовку судебно-медицинских и научных кадров;
апробацию и создание современных методов и методик судебно-медицинской экспертизы и внедрение их в экспертную практику.
4. Департаменту управления государственным имуществом и активами Министерства финансов Республики Казахстан, акиму г. Алматы до конца 1997 года решить вопрос о выделении в г. Алматы здания для Центра.
5. Акимам областей с учетом оптимизации сети лечебно-профилактических учреждений рассмотреть вопрос о выделении помещений для судебно-медицинской службы и оказания им необходимой финансовой и материально-технической помощи.
Премьер-Министр
Республики Казахстан